v BLAUW GERUITE KIEL WAT TE KLUSSEN? crm t agenda VLISSINGEN VOLGEND JAAR GROOTSE REÜNIE HISTORISCHE VAARTUIGEN IN VLISSINGEN WERK IN UITVOERING RESCUE VLISSINGEN OP BADSTRAND EN BOULEVARDS KALENDER BEKENDMAKINGEN GEMEENTE De Landelijke Vereniging tot Behoud van het Historisch Bedrijfsvaartuig (LVBHB) houdt jaarlijks een reünie. Afgelopen week is bekendge maakt dat het bestuur van de LVBHB heeft besloten de reü nie van 2013 te laten plaats vinden in Middelburg en in Vlissingen. In de periode van 25 tot en met 29 juli 2013 meren dan zo'n 125 historische schepen in beide steden af. Er vin den in beide gemeenten dan ook tal van activiteiten op de kades en op het water plaats. Het verschepen van de vloot, van Middelburg naar Vlissin gen, op zaterdag 27 juli 2013 belooft een publiekstrekker te worden. Meer informatie volgt zodra het exacte programma bekend is. Liefhebbers van historische bedrijfsvaartui- gen kunnen voorlopig nadere informatie opvragen via email. info@Tussen-Zee-Land.nl Werkzaamheden Spoorstraat Woensdag 15 augustus 2012 wordt de Spoorstraat in Oost- Souburg vanaf 7.00 uur afge sloten voor al het verkeer. Dit in verband met werkzaam heden aan de asfaltrijbaan. Het verkeer wordt omgeleid middels bebording via de Lekstraat, Burgemeester Ste- merdinglaan en de A58. De werkzaamheden duren tot en met donderdag 16 augustus 2012. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Het is zomer. Een mooi moment om wellicht wat te klussen. Als u daarbij een steiger of andere hulpmiddelen gebruikt en/of u plaatst iets in de openbare ruimte, dan is het goed om te weten dat de gemeente hier voor regels hanteert. Zo komt u niet voor verrassingen te staan. Als u op gemeentegrond een steiger, container, bouwmaterialen, mobie le toilet, keet, hoogwerker, bouwlift of andersoortig tijdelijk materieel plaatst, dient u hiervan altijd mel ding te maken bij de gemeente. Zo kan de gemeente de veiligheid van de openbare ruimte garanderen. U hoeft niet in alle gevallen precario belasting te betalen. Precario belas ting wordt geheven als u iets plaatst op de openbare weg en dit langer staat dan drie werkdagen. Melding van plaatsing Indien u op gemeentegrond tijde lijk materiaal plaatst, vragen wij u minimaal twee weken van tevoren dit te melden bij de gemeente Vlissingen via e-mail gemeente@ vlissingen.nl onder vermelding van 'Melding van plaatsing' en de onderstaande gegevens in de e-mail te vermelden. Na het versturen van de e-mail ontvangt u binnen een week bericht. Uw persoons- of bedrijfsgegevens (ook telefoonnummers). Gegevens over de exacte locatie van de te plaatsen voorwerpen (met foto's of situatieschetsen duidelijk aangeven). Afmetingen, type en andere mo gelijke gegevens van de te plaat sen voorwerpen. Duur van de plaatsing (aangeven met datum plaatsing en verwijde ring). Precario belasting Als u iets plaatst op de openbare weg en dit staat er langer dan drie werkdagen, wordt daarvoor pre cario belasting geheven. Het gaat dan om een standaard tarief per kalendermaand. Dit is een bedrag van 58,92 euro. Meer informatie over precario belasting vindt u op de gemeentelijke website. Ga naar www.vlissingen.nl/verorde- ningen. Daar klikt u op 'finan ciën en economie' en vervolgens op 'Verordening op de heffing en invordering van precariobelas- ting Vlissingen 2012'. Daar vindt u alle informatie over precario belasting. Enkele aandachtspunten hierbij zijn: De 'openbare weg' (gemeen tegrond) is meer dan alleen de rijbaan. De stoep, het plein, het plantsoen e.d. horen daar ook bij. Het standaard precariotarief telt tot 29m2. Als u meer dan 29m2 van de openbare weg bezet, gaat het tarief omhoog. Er wordt dan een prijs per m2 gerekend. Ook wanneer u drie werkdagen of korter een voorwerp op de open bare weg plaatst, bent u verplicht deze informatie aan de gemeente te melden. Binnen een week zul len wij u via de e-mail laten weten of wij akkoord gaan met de plaat sing. Wanneer u (bewust of on bewust) iets op de openbare weg plaats zonder akkoord, bent u in overtreding. Bij een niet gemelde plaatsing vervalt de regeling 'drie dagen precario belastingvrij'. Vergeet niet om na het weghalen van de steiger, container, keet e.d. dit ook door te geven. Na afmel ding stopt namelijk de 'teller' voor de precariobelasting. Naast het algemene e-mail adres gemeente@vlissingen.nl (o.v.v. 'melding van plaatsing') kunt u voor specifieke vragen contact opnemen met de heer C. Fritz, e-mail cfz@vlissingen.nl en de heer Hamelink, e-mail ahk@vlis- singen.nl. Voor een geheel of gedeeltelijke wegafzetting straatafsluiting dient u contact op te nemen met de heer Bal, e-mail gbl@vlissin- gen.nl. Op vrijdag 10 augustus 2012 vindt voor de 8e maal Rescue Vlissingen plaats op het Badstrand, Nolle- hoofd, Boulevard Evertsen, Boule vard Bankert en het parkeerterrein aan de Kenau Hasselaarstraat. Het programma wordt om 12.00 uur geopend door loco-burgemeester Rob van Dooren. Daarna volgen de spectaculaire demonstraties en shows elkaar op. Rescue Vlissingen is een sensatio neel reddingsevenement waaraan tientallen hulpverlenende instan ties belangeloos hun medewerking verlenen. Er zijn static-shows, informatiestands en spectaculaire reddingsdemonstraties, zowel te land, ter zee als in de lucht. Via de speaker krijgt u een toelichting bij de demonstraties en het pro gramma. Kom op de fiets! Rescue Vlissingen is een evene ment dat veel bezoekers trekt. De gemeente verzoekt u daarom vriendelijk om zoveel mogelijk de auto thuis te laten en te voet of met de fiets te komen. Op parkeer terrein Nollebos wordt een grote fietsparkeerplaats ingericht. Verkeersmaatregelen Vrijdag 10 augustus 2012 is het evenemententerrein afgesloten voor verkeer. Het parkeerterrein aan de Kenau Hasselaarstraat moet autovrij zijn i.v.m. de komst van helikopters. U kunt dus NIET parkeren op de P-terreinen Nollebos en Kenau Hasselaarstraat. De parkeergara ges Scheldeplein en De Fonteyne zijn open. Het evenement wordt begeleid door verkeersregelaars en politie. U dient hun aanwijzingen op te volgen. www.rescuevlissingen.nl Vrijdag 10 augustus 2012 12.00 uur Rescue Vlissingen Boulevards Zaterdag 11 augustus 2012 8.00 uur Ringrijden Ritthem Zondag 12 augustus 2012 12.00 uur Zomer-Boulevardmarkt Boulevards www.vlissingen.nl/uit Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: 1. versmallen magazijn achterzijde Zwanenburg 9 (25-07-2012) 2. bouwen toilet- en recreatie ruimte op camping De Lange Pacht, Boks weg 1 (26-07-2012) 3. plaatsen terrasscherm Beurs plein 11 (27-07-2012) 4. bouwen carpoort Molenweg 68 (29-07-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1plaatsen windscherm Zwanen- burgseweg 2 (26-07-2012) 2. verbouwen woning Kanaalstraat 34 (26-07-2012) 3. maken dakopbouw garage Mina Krusemanlaan 12 (26-07-2012) 4. aanbrengen bedrijfslogo gevel Paul Krugerstraat 288 (26-07- 2012) 5. bouwen loods Gildeweg 20 (26-07-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Verdagen beslissingstermijn omgevingsvergunningen

de Faam | 2012 | | pagina 10