r r r r r r r Niet parkeren tijdens kermis Activiteitenweek in het teken van reizen Wegwerkzaamheden Schrijf je nu in voor Eneco KidsRide Wijziging starterslening Burendag Wijkondersteuningspunten gesloten INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG \y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 25 juli 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: (0118) 67 50 00 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Voor en tijdens de Middelburgse kermis kan er van maandag 30 juli 07.00 uur tot en met vrijdag 10 augustus 18.00 uur niet ge- parkeerd worden op Plein 1940. Er kan daarnaast niet worden ge parkeerd op het parkeerterrein Oude Veerseweg van maandag 23 juli, 07.00 uur tot maandag 13 augustus, 08.00 uur. Daar staan namelijk de kermisexploi tanten met hun wagens. 1 Stichting Welzijn Middelburg (SWM) organiseert van maandag 30 juli tot en met zaterdag 4 augustus verschillende uitdagende activitei ten voor de jeugd. De week staat in het teken van reizen. Maandag 30 juli kunnen kinderen van 6 t/m 12 jaar van 13.00 tot 15.00 uur pizza's maken in het Palet (J. van Reigersbergstraat 2). De pizza's worden vervolgens aldaar opgegeten. Op dinsdagochtend 31 juli van 10.00 tot 11.30 uur kun je in het Palet tijdens de crea ochtend je creativiteit de vrije loop laten met het thema reizen. De spectaculaire speurtocht naar de schat van Viking Victor vindt plaats op woensdag 1 augustus. Om 10.30 uur kunnen kinderen in de leef tijd van 6 t/m 12 jaar, onder leiding van een aantal andere vikingen, in het centrum van Middelburg op zoek gaan naar de aanwijzingen en op drachten om de schat te vinden. De schatzoekers verzamelen zich op de Markt bij de trappen van het stadhuis. Tegen 12.00 uur hopen wij de schat te hebben gevonden. Woensdag 1 augustus in the Base ment (Goudend 2) en donderdag 2 augustus in de Poort (Fazantenhof 40) is er voor meiden van 12 tot en met 18 jaar een verwenavond. Van 19.00 tot 21.00 uur kunnen zij hun huid laten reinigen, een gezichtsmas ker opdoen, kortom lekker genieten. Op donderdag 2 augustus van 13.00 tot 16.00 uur zijn er voor kinderen in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar verschil lende workshops in het thema In de week van 13 augustus gaat aannemersbedrijf Jac Ton uit Se- rooskerke de ergste oneffenheden in de G. van der Veenstraat repare ren. De zijde van de rijbaan gren zend aan het voormalig sportveld zal worden herstraat. Tevens wor den de ergste oneffenheden aan WIJZIGING AANKOOP- KOSTENGRENS STARTERSLENING Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op grond van de Verordening VROM Startersle- ning hebben besloten de aankoopkosten- grens voor het verwerven in eigendom van een woning waarvoor een startersle- ning kan worden verstrekt te verlagen van 200.000 naar 170.000. Deze wijziging treedt in werking op 1 september 2012 en ligt voor een ieder ter inzage in het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben besloten om de namen Lamsoor en Zee kraal vast te stellen voor twee nieuwe zijstraten van de Oranjeplaatweg in Ar- nemuiden, de naam Sloestraat in te trekken, de naam Heerliikheidsweg toe te kennen aan het noordelijk deel van de 'oude' Oostperkweg en de omschrij ving te wijzigen van de begrenzing van de Oostperkweg, Noordmonster- weg, Oude Kleverskerkseweg, Oude Veerseweg, Ramsburgerweg, Stadsam- bachtsweg en Veerseweg. de zijde van de woningen meege nomen. De werkzaamheden wor den in gedeeltes uitgevoerd en .zullen ongeveer twee weken duren. In de week van 17 augustus gaat dezelfde aannemer de rijbaan van de Koninginnelaan tussen de A. De besluiten met situatieschets liggen voor iedereen zes weken, van 25 juli tot en met 4 september, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekend making van dit besluit, een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een om schrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet be stuursrecht). Foto: Jacky Nijsen Op maandag 6 augustus heeft de Eneco Tour een doorkomst en finish in Middelburg. In de middag is er, voorafgaand aan de finish, een speciaal programma voor kinderen. Jonge wielerfans tussen de 7 en 12 jaar oud kunnen gratis deelnemen aan de Eneco KidsRide. Inschrijven voor deze unieke ervaring kan tot en met 5 augustus via enecotour.com. Weer er snel bij, want er kunnen maximaal 200 kinderen meedoen. oosterse vechtsporten. De work shops vinden plaats in de gymzaal aan de Roozenburglaan. Vrijdagmorgen 3 augustus bij speel hof Hoogerzael (ingang via Seisweg) waterdiertjes onderzoeken. Van 14.00 tot 15.00 uur met emmers en schepnetten onderzoeken wat er alle maal in slootwater zit. Voor filmliefhebbers in de leeftijd van 8 t/m 15 jaar is er vrijdag 3 augustus van 15.00 tot 17.00 uur een film middag in jeugdcentrum de Poort. Op zaterdag 28 juli wordt er van 15.00 tot 18.00 uur een FIFA'12 Xbox toernooi gehouden voor kinde ren in de leeftijd van 10 t/m 18 jaar. Het tournooi vindt plaats in jeugdcen trum de Poort. Opgeven kan via kids@welzijnmiddelburg.nl. Voor som mige activiteiten wordt een bijdrage gevraagd van maximaal 1,50. Lauwereyszstraat en de Breeweg herstraten. Bewoners en belang hebbenden ontvangen voor de start van de werkzaamheden be richt van de aannemer. De werk zaamheden zullen, indien het weer het toelaat, eind september ge reed zijn. Vereisen uw belangen met spoed tijde lijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar heat gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Mid delburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Griffioen (sportveld achter CSW-Elzenlaan): bouw 30 appar tementen 13-7) Grote Sternstraat 56: plaatsen tuinberging (1 8-7). Molenwater 47: slopen en reno veren bestaand gebouw (13-7). Al ruim zes jaar verstrekt de gemeente startersleningen aan koopstarters op de woningmarkt om daarmee de stap naar een koopwoning voor starters mogelijk te maken. Bovendien stimuleert de startersregeling op dit moment de doorstro ming op de koopwoningmarkt in Middelburg. In de vergadering van 26 juni 2012 heeft de gemeenteraad daarom besloten het budget voor uitvoering van de rege ling Startersleningen te verhogen met 500.000. In dezelfde vergadering heeft de raad opdracht gegeven aan het college van burgemeester en wethouders om de aankoopkostengrens voor het verwerven in eigendom van een woning waar voor een starterslening kan worden verstrekt te verlagen van 200.000 kosten koper naar 170.000 kosten koper. In de gemeente Middelburg zijn er volgens de raad voldoende woningen in de prijscategorie tot 170.000 k.k. beschikbaar. Door de aankoopkostengrens te verlagen kunnen meer starters op de woning markt geholpen worden met het beschikbare budget. De wijziging treedt in per 1 september 2012. leder jaar op de vierde zaterdag in september is het Nationale Burendag. Met Bu rendag wil het Oranje Fonds stimuleren dat bewoners in een wijk elkaar ontmoeten en leren kennen. Dit kan door middel van een bakje koffie of het verstrekken van een budget om een leuke activiteit op deze dag te organiseren. Uw wijk opfleuren kan ook door bijvoorbeeld samen met uw buren kruidentuintjes, bloembakken of een muurschildering te realiseren. Hebt u zin om een Burendag te organiseren? Als u Burendag op 21, 22 of 23 september viert is het voor bewoners mogelijk een aanvraag tot 500 in te dienen bij het Oranje Fonds. Kijk naar de voorwaarden en vraag een budget aan via: burendag.nl. Het opbouwwerk van Stichting Welzijn Mid delburg kan u hulp bieden bij het opstellen van een plan, een begroting en bij het indienen van de aanvraag. Neemt u gerust contact op met: Carla van de Schraaf, telefoon (0118) 75 14 33 of mail naar c.vandeschraaf@welzijnmiddelburg.nl. Wegens vakantie zijn de wijkondersteuningspunten van Nieuw Middelburg en Dau- wendaele tot 1 september gesloten. Het WÓP Zuid is in de zomervakantie alleen open op dinsdagochtend. Noordweg 93: plaatsen collector voor zonneboiler (15-7). Podium 15: aanbrengen reclame Prinses Maximastraat 8: wijzi gen voorgevel (12-7). Spanjaardstraat 10: herbouw/uitbreiden balkon achter zijde fl 8-7). Van Cittersweg 2 Arnemuiden: renovatie kleedruimten (17-7). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend(tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Korte Geere 19: plaatsen gevelre clame (13-7). Langeviele 25: wijzigen reclame voorgevel (13-7). Langeviele 47: herstellen en schil deren voorgevel 16-7) Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2012 | | pagina 9