Genieten van Zeeuwse Zilte Zaligheden tijdens Wijnfeest swmV. Buurtbegeleiders gezocht! NU KOPEN EXTRA KORTING!!! Stemmen op favoriete strand Wilt u een bijdrage leveren aan prettig wonen met elkaar in Middelburg? Dan zoeken wij u. We zijn per direct op zoek naar buurtbegeleiders! Wat wij vragen U kunt uw natuurlijk overwicht op elk gewenst moment inzetten Goede beheersing van de Nederlandse taal en voldoende beheersing van de Engelse taal Sociaal en communicatief vaardig bij jong en oud Flexibele instelling in inzetbare uren (incl. avonduren) Wat wij bieden Een vrijwilligersovereenkomst en verzekering Een vrijwilligersvergoeding Goede werkbegeleiding Een cursus bemiddelen en een cursus oplossingsgericht werken Een enthousiast team Minimum leeftijd: uw leeftijd is minder bepalend, uw sociale bagage wel. Stichting Welzijn Middelburg brengt vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties met elkaar in contact! Aantal plaatsen: 3 Aanmelding bij: s.vanbakergem@welzijnmiddelburg.nl Telefoon: 0118-751400 Aantal uur per week: 8 tot 12 uur 'Zeeland heeft veel te bieden, maar je moet het weten te vinden' yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 25 juli 2012 De Faam pagina 7 Zeeland Deze maand is het startschot gegeven voor de publieksver- kiezing van het Schoonste Strand 2012. Strandbezoe kers, inwoners van strandge- meenten en overige betrok kenen kunnen eenvoudig via heteffectvanschoon. nl hun stem uitbrengen op hun favoriete strand. Door te stemmen bepaalt het pu bliek zelf welk strand de op volger wordt van Renesse, de winnaar van vorig jaar. Alle stemmers maken bovendien kans op twee VIP-plekken voor één seizoen op dat schoonste strand. De afgelopen vijf jaar zijn de Nederlandse stranden ruim twee keer zo schoon gewor den. Vorig jaar waardeerden de ANWB inspecteurs onze stranden zelfs met een 9,2. Het publiek waardeerde het strand van publiekswinnaar Renesse zelfs met een 9,8. Justine de Haas van Neder- landSchoon zegt hierover: "Strandbezoekers vinden het prettig om op een schoon strand te zijn. Als je daar op het terras in het zonnetje zit smaken je patatjes lekkerder en is de kans groot dat je lan ger blijft. Strandbezoekers spelen een belangrijke rol bij het schoon houden van het strand. Het is dan ook niet meer dan logisch dat zij de kans krijgen om hun eigen - schoonste strand te kiezen." Stemmen kan tot 31 au gustus. Op de site zijn de live tussenstanden continue zichtbaar. Het strand met de hoogste gemiddelde score is de publiekswinnaar. Genieten van Zeeuwse wijn, Zeeuwse Zilte Zaligheden en allerlei activiteiten jn de grootste wijngaard van Nederland; de Kleine Schorre in Dreischor. Het Wijnfeest is elk jaar weer een gelegenheid waar mensen naar uitkijken. Anneke Flikweert Dreischor "Vijf jaar geleden, bij het eer ste Wijnfeest, rekenden we op duizend bezoekers, het waren er meteen al drieduizend", vertelt Johan van de Velde van De Kleine Schorre. Die popu lariteit is in de tussenliggende jaren gebleven; elk jaar zijn er weer 'nieuwelingen' en vaste bezoekers. Zeeuwse producten Van de Velde: "Het is verschrik kelijk leuk dat het Wijnfeest door zoveel mensen bezocht wordt. Het doel is natuurlijk het pro moten van Zeeuwse producten en het is prachtig dat mensen ons weten te vinden. Zeeuwen zijn namelijk bescheiden; Zee land heeft heel veel te bieden, maar je moet het wél weten te vinden! Voor de mensen uit de buurt is het Wijnfeest inmiddels een soort buurtreünie. Dat is ook een belangrijke functie. Toeristen Dan heb je nog de toeristen, die komen graag voor de gezellig heid en verder is er een vaste groep die elk jaar terugkomt." Nederlandse wijn krijgt een steeds betere naam. De oogst van het jaar 2011 was iets klei ner dan in de jaren ervoor en bedraagt ongeveer 45.000 fles sen witte wijn. Ongedwongen Het Wijnfeest is gezellig en traditiegetrouw is er een pret tig ongedwongen sfeer. Er is de hele dag wat te doen voor de bezoekers. Ze kunnen genieten van al het goede wat Zeeland te bieden heeft. Er zijn mosse- len, saté, maar vooral heel veel glazen wijn. Het proeflokaal de Zeeuwse Zilte Zaligheden is open, er is een dorpscafé. Ver der zijn er zijn kraampjes met streekproducten, rondleidingen langs wijngaard en wijnkelder, livemuziek en volop leuke acti viteiten voor de kinderen, zoals pony rijden en een' springkus sen. Ook vanuit de lucht kan een blik geworpen worden op de grootste wijngaard van Ne derland; vanuit een helikopter. Proeven Het proeven van de wijnen en het kennismaken met streekpro Het Wijnfeest vindt dit jaar voor de vijfde keer plaats. FOTO'S PR ducten staan voorop tijdens het Wijnfeest. Ook dit jaar wordt weer gerekend op zo'n 4000 be zoekers en zijn er maatregelen genomen om het de bezoekers en omwonenden zo aangenaam mogelijk te maken. Zo is er een speciaal parkeerterrein aan gelegd en kunnen bezoekers vanaf daar met de paardentram, koets en antieke trekker naar de Wijnhoeve. Tijdens de dag zijn er zestig vrijwilligers in touw, om het Wijnfeest mogelijk te maken. Eerste lustrum Wijnfeest Dit jaar is het alweer de vijf de keer dat het Wijnfeest op De Kleine Schorre in Drei schor plaatsvindt. Dat wordt gevierd met een speciale 'jubileumapp'; een digitaal jubileummagazine dat te be kijken is op een tablet, zoals de iPad. De app zal gratis te downloaden zijn in de App- Store en AndroidMarket. In het magazine zijn artikelen, columns, foto's en video's te vinden. De uitgave is drie talig; Nederlands, Duits en Engels. Het Wijnfeest op za terdag 4 augustus begint om 14.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Entree gratis, www.dek- leineschorre.nl Geopend dinsdag t/m vrijdag 9.30 tot 17.30 uur. Zaterdag 9.00 tot 17.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Porthos Sint Sebastiaanstraat 12 4331 PL Middelburg t (0118) 751 400 Sunshine Goes J.A. v.d. Goeskade 49, 4461 BH Goes I Telefoon 0113 - 227107 Internet www.sunshinegoes.nl

de Faam | 2012 | | pagina 7