Kort Zeeuws Nieuws Witgoed kapot? d'Oim&Wé V Expositie Van der Sar in VEX Zeelandhallen speelparadijs bijbaan töi jwde Kruispunt 's-Gravenpolder ontmoedigt nu 'sluipers' www.ouwewerf.nl Be leukste De Invasie in Yerseke Meditatie avonden www.meditatiezeeland.nl Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl 1 ^Cuisine TUESDAY VERSE WAFELS WEDNESDAY THURSDAY Salades: BBQ: FRIDAY Onbeperkt Mosselen Eten 7 dagen per week geopend van 11.00 uur tot 22.00 uur Bastion 2-4 Veere 0118-502105 www.krantjecontantje.nl 's-Gravenpolder De aanpassing van het kruis punt 's-Gravenpolder is sinds vorige week gereed. De nieuwe maatregelen moeten het sluipverkeer via de Spaanweg, tussen Vierwegen en Goes, ontmoedigen. De Provincie Zeeland vindt het sluipen via deze weg onaccep tabel en heeft daarom de regu liere route, over de provinciale wegen N666 en N669, comfor tabeler en sneller gemaakt. Het gebruiken van de Spaanweg als sluiproute brengt vanwege de beoogde tijdwinst grote risico's met zich mee. De Spaanweg is een erftoegangsweg en niet be doeld voor doorgaand verkeer. Nu is bij het kruispunt 's-Gra venpolder een aparte rijstrook voor rechts afslaand verkeer richting Goes aangelegd. Ochtendspits De vertraging voor het verkeer op deze route, met name in de ochtendspits, is hiermee verholpen. Sluipen levert door deze aanpassing geen tijdwinst meer op. Middels een infor matiebord bij de Spaanweg worden weggebruikers geat tendeerd op de aanpassing van het kruispunt 's-Gravenpolder, "Via 's-Gravenpolder is sneller en veiliger". De kosten voor deze aanpassing bedragen ongeveer 150.000 euro. De nieuwe maatregelen op het kruispunt in 's-Gravenpolder moeten het sluipverkeer via de Spaanweg, tussen Vierwegen en Goes, ontmoedigen. FOTO: PROVINCIE ZEELAND De Voetbal Experience in Middelburg zet Edwin van der Sar op een voetstuk. De beste Nederlandse keeper ooit wordt geëerd in een expositie die zijn imposante voetbalcarrière omvat. In het Zeeuwse voetbalmu seum zijn louter topstukken te zien, waaronder prijzen die Van der Sar in grote hoeveelheid heeft gewon nen, schoenen, handschoe nen en shirts uit bijzon dere wedstrijden zoals de gewonnen Champions League-finales van 1995 en 2008, zijn laatste wedstrijd met Manchester United en zijn afscheidswedstrijd in de Amsterdam Arena in 2011. Eddwin van der Sar heeft al deze museumstukken beschikbaar gesteld en zijn ouders hebben samen met Voetbal Experience eert Edwin van der Sar met een eigen expositie. De expositie wordt 31 juli geopend door Edwin van der Sar in eigen persoon. FOTO PR zijn biograaf Jaap Visser een uitgelezen collectie samenge steld voor de Voetbal Expe rience. De expositie wordt 31 juli geopend door Edwin van der Sar in eigen persoon. Hij bezoekt die dag de Voetbal Experience en opent na een rondleiding door het museum zijn tentoonstelling. Goes De deuren van het grootste indoor speelparadijs van Zeeland zijn afgelopen vrijdag (20 juli) geopend. Tot en met 19 augustus is Speelland Zeeland open. Bezoekers kunnen er ge nieten van 5.000 vierkante meter aan speelplezier. Er zijn springkussens, glijhel- lingen, Hollandse spellen, boerengolf, een enorme storm baan van tien meter hoog, een pannaveld, speedmeter en een enorm verkeersplein. Spelen kan er altijd, of het nu regent of niet. Het indoor Speel land richt zich op kinderen en jongeren van twee tot en met vijftien jaar. Ouders hebben vanaf het Horecaplein een uitstekend toezicht op hun spelende kroost. Speelland Zeeland is dage lijks open van 12.00 tot 20.00 uur. Tickets zijn te koop aan de deur en kosten 7,50 euro. Vanaf 16 jaar is de entreeprijs 2 euro. www.zeelandhallen.nl Het programma De Invasie komt naar Yerseke. In De Invasie bezoeken rappers een authentieke plaats in Nederland. Gedurende twee dagen begeven zij zich onder de bevolking, maken kennis met de verschillende verenigingen, zang -en kerkkoren, clubs, jongeren en allerlei andere zaken en alles wat er nog meer te be leven valt. De rappers split sen zich steeds in groepjes van twee of drie personen om zodoende zoveel moge lijk van het desbetreffende dorpje of stadje te laten zien. Op het einde van hun verblijf brengen de rappers een ode aan het dorp in de vorm van een rap. Tijdens deze ode loopt het hele dorp uit om dit spektakel bij te wonen. Vandaag, woensdag 26 juli, en morgen bezoeken de rappers Yerseke. Deze 6 muzikale helden zijn: Brow nie Dutch, Nega, Under Turk, Mr. Polska (Pool van het Jaar) en Darryl. Ze zul len naar oesterputten gaan, ze bezoeken de Dweilband, het Christelijke gemengd koor, de handboogschut ter en hoogstwaarschijnlijk gaan ze ook mee uit varen met een mosselkotter. Don derdag om 20 uur brengen de rappers een ode aan Yerseke bij de Prins Willem Alexander Haven. v, 2 keer per maand 8 maandagavonden (75 min.) start: 27 augustus (najaarssessie) Gapinge Joke de Vrieze natuurgeneeskundig therapeut Tel. 06-22868392 Bachweg 2 4337 XD Middelburg Wasmachine, vaatwasser of droger Uitvaartcentrum H. Jobsë telefoon 0118 46 22 05 www. hjobse-uitvaart, nl Mk Qemeten imn 'Kjimït, Cultuur en 13.00 uur tot 16.00 uur Live: vers voor u gebakken op het terras Vanaf 3,95 met roomboter en suiker 17.00 uur tot 21.00 uur 22,50 p.p. Kids tot 12 jaar 50% korting Versgerookte vissoorten Vispakketjes rundvleessalade anti pasti Brochette van scampi's brood met olijventapenacle en Biefstuk aïoli. Kipsaté Hamburger (rundvlees) Geserveerd met passende sauzen, brood en verse frites 17.30 uur tot 21.00 uur 19,95 p.p. Geserveerd met drie hu ingemaakte sauzen, salade en verse frites of brood WGGGNGR Media Bijverdienen vanaf dertien jaar met huis-aan-huis kranten bezorgen. Geefjeopvia

de Faam | 2012 | | pagina 5