Archief geeft geheim prijs A=tion Megafun op minifestival Domburg mflMECQ- Woensdag 25 Juli 2012 vieren, *51 Marktkraam Ome trostomaten voor een marktprïjsje. Tot 70% korting op alles! II ffl IE5HEQII Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Ontdek Culinair Middelburg MEGA-VOORDEELACTIE! ZIE ADVERTENTIE VERDEROP IN DEZE KRANT STEFANI'S rayrfiönao Expositie 'Zeeuws Geweld' Samen vier dagen genieten in het mooie Sauerland PI ETS WEERBERICHT Het weer van md de komende week ziet u op onze site! De Faam Jaargang 113 Nummer 30 Oplage 54.435 T 0118-410502 www.hotelarion.nl Domburg Gork A27, Wolf In Loveland, Herrek en Mega faun spelen zondag 12 augustus spelen op het strand van Domburg in het kader van de Popaanzee- zomertour, een samenwerking van Poppuntzeeland/SCOOP en de Zeeuwse poppodia. Dit kleine reizende Zeeuwse po pevenement staat deze zomer met een eigen festivaltent op festivals en één strandlocatie in onze provincie. De Zeeuws- Vlaamse band Gork A27 opent het minifestival. Gork A27 won de Zeeuwse Be lofte en sindsdien gaat het hard met deze Zeeuws-Vlaamse band. De band biedt een bijzon dere mix van alternatieve rock, jazz en progressieve muziek. Het bijzondere geluid wordt nog eens versterkt door gebruik van de saxofoon en het eigen stemgeluid van frontman Tim Roos. Wolf In Loveland is in Zeeland ook wel bekend als de singer- songwriter Jay Minor. Mét zijn nieuwe formatie won hij on langs de Grote Prijs van Zuid- Holland in de categorie singer- songwriter. De Rotterdamse band Herrek zorgt voor een zoete inval van melodieën en grillige geluid serupties met een dansbare ondergrond. Frontman Gerrit van der Scheer woonde in In donesië en laat zijn liefde voor inheemse oorden duidelijk naar voren komen in de groovende folksongs. Het Amerikaanse indiefolktrio Megafun doordrenkt prach tige, meerstemmige liedjes met Afrikaanse ritmes en psychede lische soundscapes. Ooit zaten ze samen in een band met Bon Iver en nog steeds treden ze bij gelegenheid samen op. Het programma begint om 16.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Meer informatie is te vinden op de website: www. popaanzee.nl. LOgus Verbouwingsuitverkoop logusgoes.nl PLAfONDJ Goes i Kamperland Middelburg Vlissingen www.amadore.nl Reserveer snel op www.ontdekcufinairnederland.nl T0118-441 441 www.raymondo.nl T 0118-418019 www.stefanos.nl Amadore Grenzeloos Gastvrij www.deweekkrant.nl/actie In het Gemeentearchief Vlissingen zijn medewerkers al wekenlang in touw om te spitten in het immense Scheldewerfarchief dat in het depot ligt opgeslagen. Het is dan ook niet niks. Het archief uit de periode 1875- 1970 bevat circa 100.000 (glas) negatieven en 200.000 scheepsbouwtekeningen. Gerard van der Hoeven Archiefmedewerker en samen steller Ron van Maanen: "Het is het grootste en meest com pleet bewaarde archief van alle Nederlandse scheepswerven." Dat daar wat mee gedaan moest worden werd al snel duidelijk, toen het archief in beheer werd gegeven aan het Gemeentear chief. Dat gebeurde in 2010 door de opvolger van De Schel de, Damen Schelde Naval Ship building en Behoud Scheldecol- lecties. Uit de rijke geschiedenis van het Scheldearchief is nu voor het eerst een expositie sa mengesteld. 'Zeeuws Geweld' is vanaf 6 augustus in het pand aan de Hellebardierstraat te bekijken en geeft een overzicht van de marinescheepsbouw van de Schelde. Gemeentearchivaris Ad Tramper: "We willen met dit immense archief ook niet zo maar iets aan de muur hangen, maar ook een verhaal vertellen. Onze expositieruimte is natuur lijk beperkt, zodat wij selectief te werk moeten gaan." En verhalen zijn er. Neem bijvoorbeeld de reparatie van de Kommuna, een on- derzeebootbergingsschip van de Russische Marine, dat begin jaren vijftig op de Scheldewerf ter reparatie lag. Van Maanen: "Dat is toch heel bijzonder in een peri ode waarin we volop in de zogenaamde Koude Oorlog zaten. Politiek gezien was dat toch dubieus: men haalde de vijand binnen." Maar daar naast ook volop aandacht voor oorlogsschepen als de kruiser Hr. Ms. Java, die bij de Schelde gebouwd was en verging tijdens de Slag in de Java Zee in 1942. Naast het tentoonstellen van oude foto's, gravures en bouwtekeningen worden ook scheepsmodellen geëxpo seerd; geleend van het Mu- Zeeum. De eerste expositie waarbij gebruik is gemaakt van de archieven van De Schelde zal niet de laatste zijn. Volgens Ad Tramper is er ontzettend veel materi aal: "Maar vergeet niet dat wij in eerste instantie een gemeentearchief zijn. Onze prioriteit is archivering van de Vlissingse geschiedenis. Exposities doen wij er af en toe bij." De tentoonstelling 'Zeeuws Geweld' is gratis te bezich tigen van 6 augustus tot 2 november in het Gemeente archief Vlissingen.

de Faam | 2012 | | pagina 1