BLAUW GERUITE KIEL 2) VRIJWILLIGERSWERK VOOR JOU! VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen MUSEUMNACHT EEN UITDAGING GEMEENTE WOENSDAG 25 JULI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Met de Flandria van Vlissingen over de Schelde naar Ant werpen naar de MUSEUM NACHT? Zaterdag 4 augustus 2012 vertrekt vanaf de Piet Heinkade in Vlissingen om 14.00 uur de Flandria voor een vaartocht over de Schelde naar Antwerpen waar dan de Museum-nacht plaatsvindt. Gaat u mee? www.stroomopafwaarts.nl Het is zomer; een Nederlandse zomer, met zon en toch ook de nodige regen. Het is ook een sport- zomer. De evenementen volgen elkaar in hoog tempo op; in juni was het EK voetbal, gevolgd door tennis (Roland Garros, Wimble don), wielrennen (De Tour) en als grootse finale straks De Olympi sche Spelen. Er is veel aandacht voor de favorie ten. Men verwacht dat ze gaan winnen en een scala aan professio nele ondersteuning staat ter beschikking om dat doel te berei ken. Tussen mijn (vakantie)activi- teiten door volg ik zo'n beetje de uitzendingen- op tv en heb ik best wel bewondering voor zo'n 'per fect werkend' strijdplan. Wanneer zich echter een onver wachte winnaar lijkt aan te dienen, raak ik min of meer gekluisterd aan de beeldbuis of stem de radio onderweg af op het verslag van de wedstrijd. Net als velen vind ik het mooi als een 'underdog', door in zet, creativiteit en slim gebruik van middelen die wél ter beschikking zijn, de overwinning behaalt. In het afgelopen half jaar is er in de Vlissingse politiek veel gewezen op de (financiële) beperkingen die bestuurlijke daadkracht in de weg leken te staan. De bal werd rondge speeld, maar verder dan een aan tal kleine scoringskansen en veel overtredingen kwamen we niet. Als ik echter rondkijk in 'zomers' Vlissingen en zie wat ons wél ter beschikking staat aan stad, sfeer, cultuur en mentaliteit, wordt ons daarmee een scala aan moge lijkheden geboden om de pro blemen op een creatieve en verrassende wijze te lijf te gaan. Een mooie en uitdagende wed strijd waar wij als PvdA fractie nu al warm voor lopen. fan Koopman, fractie PvdA Tel. 0118 850561, e-mail: koopmanjan@zeelandnet.nl Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Van rechtswege verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen van rechtswege hebben ver leend omdat binnen de beslis termijn geen besluit is genomen: 1. vervangen bestaande ramen Groenewoud 71 (12-07-2012) De beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van de tussen haakjes staande datum ge durende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Vlissingen. De beschikking met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met dhr. W. Huige van de Afdeling Publiekszaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde datum tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaar schrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en onder tekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burge meester en wethouders van Vlissingen, ter attentie van de Commissie voor de bezwaarschrif ten, 4380 GV in Vlissingen. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 we ken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 2 augus tus en 23 augustus 2012. Wet milieubeheer Besluit landbouw milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: voor opslag van vaste mest aan de Jacoba van Beierenweg te Vlissingen (perceel T899). Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Van Lawn-Tennisclub "De Schelde" voor de verandering van een inrichting. De inrich ting is gelegen aan de Burg. van Woelderenlaan 3 te Vlissingen. Onherroepelijk bestemmings plan Weyevliet-zuid Het besluit van de gemeenteraad van 3 november 2011 tot vast stelling van het bestemmingsplan Weyevliet-zuid is op 20 juni 2012 onherroepelijk geworden. Op die datum heeft de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State de ingestelde beroepen niet-ont- vankelijk respectievelijk onge grond verklaard. Het bestemmings plan is in elektronische vorm te raadplegen via de website: www.ruimtelijkeplannen.nl. Het bestemmingsplan kan tevens worden ingezien in het stadhuis. Daartoe kan telefonisch een af spraak gemaakt worden via tel. nr. 0118-487282 of per e-mail: jfe@vlissingen.nl. Vlissingen, 25 juli 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Veel organisaties zijn op zoek naar jongeren die zich willen inzetten als vrijwilliger. Heb jij zin en tijd? Functie Help mee als vrijwilliger bij Film by the Sea (vanaf 14 jaar) Als vrijwilliger ervaar je het festival écht van dichtbij. Tijdens het festival mag je meehelpen als zaalwacht (film meekijken en bij een storing informeer je de ticketbalie), bij de garderobe en bij hand- en spandiensten als het klaarzetten van bloemen die uitgereikt moeten worden. Organisatie Film by the Sea Dag/tijd In de week van 14 t/m 23 september 2012. Er zijn dien sten overdag, 's avonds en in de twee festival weekenden. Functie Mas bij Rode Kruis Walcheren (vanaf 14 jaar) Er zijn veel verschillende mogelijkheden om je MaS vorm te geven bij het Rode Kruis, bijvoorbeeld werven col lectanten, hulpverlening bij evenementen, eigen project opzetten, Jong ontmoet Oud, Money Maker, Serious Request. Kijk voor meer mogelijkheden en uitleg op de website. Organisatie Rode Kruis Walcheren Dag/tijd In overleg met jou Meer informatie over vrijwilligerswerk vind je op de website. www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl

de Faam | 2012 | | pagina 11