CuliFair Goes voor bewust fijnproeven r r LAATSTE KANS! GRATIS REISCHE0UE T.W.V. 350,- PRUIJT De service van uw vakman Spruijt! Vierde lustrum Van Loon Hardzeildag Trekkertrek in Aagtekerke bij aanschaf van een lease- of koopketel. MET GRATIS KAMERTHERMOSTAAT T.W.V. 211,- 0 CV-installatie onderhoud 0 Onderhoud cv-ketel 0 Dakbedekking zinkwerk 0 Sanitairbadkamers keukens 0 Zonne- energie 0 Gas, water riolering 0 Complete woningverbouwing MIDDELBURG Installatie Servicebedrijf Spruijt Zit u niet te wachten op onnodige, hoge kosten? laat uw cv-toestel of gaskachel tijdig controleren www.installatiebedrijfspruijt.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 18 juli 2012 De Faam pagina 7 De Grote Markt van Goes wordt donderdag 26 juli omgetoverd tot één groot toprestaurant waar heerlijke gerechten tegen wel heel eer lijke prijzen geproefd kunnen worden. CuliFair Goes gaat, na het enorme succes van vorig jaar, voor de 2e editie de markt op met fairtrade- streek-, biologische- en MSC-keurmerk gerechten. John de Kok Goes In een ongedwongen sfeer fijn- proeven van de gerechten van vier Goese toprestaurants zon der dat je portemonnee zwaar afvalt én de arme boeren in ontwikkelingslanden worden er beter van. Dat is CuliFair Goes 2012. Kwaliteit Een bewuste fijnproever kan het niet beter treffen. De deel nemende restaurants zijn Het Binnenhof, Eethuis Binnen en Buiten, Amuz eten drinken en Mediterraans restaurant Margarita. Samen staan ze in een tent met in het midden een open keuken. De restaurants delen de menukaart en de be diening. Op die menukaart staan drie voorgerechten (8,50 euro), 3 hoofdgerechten (13,50 euro) en 3 nagerechten (5,50 euro) van steeds 3 verschillende restaurants waaruit vrij gekozen In een ongedwongen sfeer fijnproeven bij toprestaurants zon der dat je portemonnee zwaar afvalt én arme boeren er beter van worden. Dat is CuliFair Goes 2012. FOTO PR kan worden. Ook kan er een fles fairtrade wijn voor 15 euro be steld worden. Op de menukaart zie je hoe je maaltijd verkregen is (fairtrade, streekproduct, biologisch of MSC-keurmerk. Dit laatstegarandeert dat vis producten duurzaam gevangen of gekweekt zijn). Ook thuis De menukaart mag mee naar huis genomen worden om lek ker aan de slag te gaan met de twee recepten die erop staan. Evenementen Coördinator van de Stichting Goes Marketing, Tom de Koning: "Vorig jaar was CuliFair zo'n onverwacht succes dat we sommige mensen moesten teleurstellen. Daarom hebben we de capaciteit uitge breid met een extra buitenterras en zijn ook alle gerechten rui mer ingekocht." CuliFair wordt aangevuld met gratis proeverij- en van fairtrade chocolade en de Stichting Lekker Regionaal product. Het geheel wordt omlijst met live muziek van Philip Stobbe laar sax song, Sense, Spoiled en Sophie Dennis. Voor wie de smaak van fairtrade te pak ken heeft gekregen is er een in formatiemarkt waar verder ken nis gemaakt kan worden met fairtrade producten en waar deze in Goes verkrijgbaar zijn. CuliFair Goes is een onderdeel van Goes Fairtrade Gemeente en is open van 12.00 tot 23.00 uur. Afrekenen kan enkel met contant geld. fairtradegemeentegoes.nl Puzzel mee! loof boom op brengst kiel water zuilen gang vogel gesloten koppel vreemd voor zetsel vaartuig 1 V T 8 Oudnoors hof dichter drukte ver vuilde mist borrel pijlstift V 3 familie lid macho stad in Japan 10 licht- eenheid schar nier T 2 vreugde zee bocht 9 onder wereld dwaas lange, smalle groef entstof 4 ver losser Kaapse ezel vorsten- titel hitte prijzig stekel- huidig dier 7 paardje nieuw lof dwalen grond toon 5 water stand geleerd heid T V achter voor zetsel thans meer in Amerika 6 sieraad vreemde munt 7 8 9 10 Puzzelland Aagtekerke De jaarlijkse Trekkertrek in Aagtekerke is komende zaterdag (21 juli). "Het be looft een nog grootser spek takel te worden dan andere jaren. Met meer deelnemers dan ooit", vertelt Jan-Pieter Simonse. "Dit jaar willen we weer on der de vlag van de NTTO rijden. Nationaal (vroegere B-divisie), farmstock (vroe gere S-divisie) en natuurlijk ook onze standaarddeel nemers, waarmee het al lemaal begonnen is mogen we niet vergeten. We rijden op twee wedstrijdbanen. Bij de farmstock hebben we ook twee Zeeuwse deelnemers die meerijden voor de pun ten in strijd om de compe titie die diverse wedstrijden telt. Oldtimers Ook voor de standaard deel nemers is het spannend. Zij kunnen zich dit jaar voor het eerst kwalificeren voor het Nederlands kampioen schap. Van elke klasse mag de winnaar hier naartoe. Mede daardoor zal de strijd nog heviger zijn en doet ie dereen zijn best om zich te kwalificeren. Maar natuur lijk wel binnen de regels van de standaard. Want wij willen standaard ook graag standaard houden", legt Si monse uit. De Trekkertrek begint om 13 uur en is rond 20 uur klaar. Ook zijn er diverse kraam pjes op het terrein, kinder activiteiten en zijn oldtimers te bewonderen. Sharon Notebaart Veere Hoogaarzen, hengsten en andere plat- en rondbodems zijn te bewonderen tijdens de jaarlijkse Van Loon Hard zeildag op zaterdag 21 juli in Veere. Ter gelegenheid van het vierde lustrum wil de Stichting Behoud Hoogaars (SBH) dit jaar een zo groot mogelijk deelnemersveld hebben. In aanloop naar de wedstrijd verzamelen de deelnemers zich op donderdag 19 juli in Zierikzee om samen mos selen te eten bij het café De Gekroonde Suikerbiet. Aanbrengwedstrijd 20 juli is voor de vroege vo gels de aanbrengwedstrijd naar Veere. Sinds 2010 wordt naast een wedstrijd geschatte aankomsttijd (voor de reünisten) ook een wed strijd voor gemeten schepen (de roemrijkers) gehouden op de Oosterschelde. In en bij de paviljoentent in Veere staat van af 19.00 uur een buffet klaar en worden de prijzen van de aan brengwedstrijd uitgereikt. Za terdag begint de Hendrik Wil lem Van Loon Hardzeildag en wordt aan wal met welluidende stem aan publiek verslag gedaan van de vorderingen op het wed- strijdveld en wat er aan boord van de rond- en platbodems gebeurt. Ook vanaf de rondvaartboot kunnen bezoekers zich in de buurt van het wedstrijdveld vermaken. Rond 18.00 uur wor den bij de tent de prijswinnaars bekend gemaakt en vervolgens wordt met gezang de twintigste van Loon Hardzeildag afgeslo ten. Er is na de wedstrijd een ma ritieme markt te bezoeken en mogelijk zijn er activiteiten als admiraalzeilen of een spiegel gevecht. De Van loon Hardzeildag is nu voor de twintigste keer in Veere en op de Oosterschelde. Ook is er een Maritieme Markt. FOTO: W. VAN DE BERGE Actie is geldig van 15 mei t/m 31 juli 2012 S INSTALLATIEBEDRIJF Postbus 412 4330 AK Middelburg T 0118-650064 06-53180333 E info@installatiebedrijfspruijt.nl

de Faam | 2012 | | pagina 7