Gedenktekens Vaatwasser kapot? Vakantiestemming beïnvloed door wiss bloemen J&CilPWS Het NatuursteenHuis V Bij ieder Kies maar uit! ifa 2 bossen 6,00 ffi mens past een kunststof kozijn. ^bLwva^ Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Mies heeft een prachtig assortiment bloemen in de aanbieding De mooiste rozen, de mooiste kleuren gerbera's, supersterke alstroemeria's, diverse zomerbloemen, te veel om op te noemen! f§jk% per bos 3,25 Scheldestraat Vlissingen Paspoortstraat Oost-Souburg Winkelcentrum Dauwendaele Middelburg In de AH Middelburg Van Hogendorpweg Paauwenburg Begint u een nieuw bedrijf? Bel dan De Faam! 3 "i i 3L j 'Het regent weieens, maar tussendoor valt het best mee' Deltapark zet haaien uit in de Oosterschelde Altijd actueel: de-faam.nl Oiigis^g^^^roentehal-middelburg.Hl 0Ï18_767279 g r oenteïial<§> Iive.nl Aanbiedingen geldig van wo 18-0? t/m di 24-07 m 71 Klorinetweg 5 I 0H 8-628 707 Middelburg www.alkuplus.nl Grote variatie en korte levertijd, tevens onderhoud. -VAKMANSCHAP S1N0S 1771 - showroom open van ,10-14 uur. Showroom: Stanley weg 16, Goes. Wij zijn 6 dagen geopend! Bel voor een afspraak: 0113-216555. Bezoek ook: www.natuursteenhuis.nl fif\ (maximaal 1 bos rozen per actie) Opent u een nieuw bedrijf of winkel? Is er een jubileum of een bijzondere gebeurtenis of heeft u een nieuw pro duct? Bel ons (tel: 088-0130920) en we bekijken hoe we u kunnen helpen. www.de-faam.ni DWKdefaam De Faam Deltapark Neeltje Jans in Vrou wenpolder zet haaien uit in de Oosterschelde. Dat wordt oppas sen met zwemmen. De Faam dé Weekkrant: bit.ly/Nd3gm4 "Onze vakantie in Zeeland heeft weinig zin zo." Echt paar Hoffmann uit Wesel (Duitsland) tuurt naar de grauwe zomerlucht. "We gaan ook een week eerder naar huis", volgt het dan resoluut. De zomer heeft tot nu toe weinig zon gebracht in Zeeland. Het weer valt in één woord te omschrijven: wisselvallig. Onze verslaggevers gingen op pad in Zeeland om te peilen hoe dit de vakan tiestemming bepaalt van toeristen en inwoners. Redactie Zeeland "In de vakantiefolder lazen we dat Zeeland veel zonuren heeft, maar dat valt dit jaar toch erg tegen", vertelt echt paar Hoffmann verder. "We kijken zo overal eens een beetje rond, veel meer kun nen we niet doen. Of mis schien opnieuw om koffie en gebak als het weer gaat regenen." Marijke Dekker uit Rotterdam vertelt: "Ik verblijf bij een vriendin in Bruinisse. We bezichtigen Goes een beetje en we doen samen de boodschappen. Het hoogtepunt van onze vakantie hier is elke avond in een ander restaurant gaan eten", lacht ze. Het echtpaar Klaassen en De Kort uit het Brabantse Dongen deert het niets. Ze verblijven drie da gen in een hotel in de Schel- destad en hebben het prima naar hun zin. Naantje Klaas sen (68): "Gisteren, toen er veel wind stond, hebben we een fietstocht gemaakt naar Middelburg. We hebben genoten van het ringrijden. Sjan de Kort (71): "Vlissin gen is ook prachtig. Vooral de zee, de beloodsing is .Êt* 3L '-ft' Een eenzame strand in Domburg, waar het nu vol zou moeten zittei schitterend en we hebben ook prima gewinkeld. Als het echt warm was geweest hadden we op strand gezeten, maar met dit weer vermaken we ons ook. We waren al eerder een dagje in Vlissingen, maar wilden nu wat langer blijven." Goesenaren Peter en Ineke blijven ondanks het mistroostige weer thuis. "Ik heb nog genoeg klusjes te doen", vertelt Peter. Ineke: "Hopelijk komen er nog een paar zonnige dagen om lekker te barbecueën. En we gaan nog wel iets met de kinderen doen hoor. Naar een pretpark of zo." Postbodes "Het weer valt helemaal niet te gen!", zegt Brouwse postbode Anita van Bommel. Haar col lega Lizzy Heil is het daar mee eens. "Vanaf november heb ik maar vier échte regendagen gehad. Maar mensen klagen Vrouwenpolder Bij Deltapark Neeltje Jans zijn afgelopen woensdag (11 juli) tientallen jonge hondshaaien uitgezet in de Oosterschelde. De hondshaai kwam vroeger veel voor in de Ooster schelde met name in de zomer. Door een aantal oorzaken zijn hun aan tallen enorm verminderd en komen ze maar zelden meer voor. In de aquaria bij Deltapark Neeltje Jans worden veel hondshaaiei eren afgezet in planten. Deze haaieieren worden apart gezet in kleinere aquaria, en na een aan tal maanden worden de jonge hondshaaitjes geboren. Bij Deltapark zijn het afgelopen jaar zoveel haaitjes geboren dat een vergunning werd aange vraagd om ze in hun natuurlijke omgeving, de Oosterschelde te rug uit te zetten. Bevriezen Bij ander aquaria in Nederland word het te veel aan haaienei- eren vaak geëuthanaseerd door ze te bevriezen. Dat is jammer, omdat door de opgekweekte jonge haaitjes uit zetten, de po pulatie in de natuur mogelijk ook weer toeneemt. Niet alle jonge haaitjes zullen de was dom bereiken. Door natuurlijke selectie overlijden er vanzelf sprekend een aantal. Deltapark zet dit jaar rond de honderd jonge hondshaaitjes uit. Van deze honderd zullen er zeker tientallen overleven. Door het natuurlijke voedsel wat ze direct al na hun geboorte krijgen, zoals jongen gar nalen en kleine zagers heb ben ze grote kans om in de Oosterschelde ook snel hun natuurlijk voedsel te be machtigen, zeker in de getij depoelen waar ze in uitgezet worden. Ook worden er dit jaar al haaieneieren uitgezet in de Oosterschelde vlak na dat de haaien ze hebben af gezet. Daardoor voltrekt het ontwikkelingsproces van de haaieneieren zich al direct in de natuur.

de Faam | 2012 | | pagina 2