BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws- en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen GGD ZEELAND LANCEERT APP: GGD TEEK STUDENTENHUISVESTING SCHELDE- KWARTIER IN NIEUWE COLLEGEJAAR MIJN TWEEDE RAADS VERGADERING WATER IN HET DOKJE VAN PERRY GEMEENTE WOENSDAG 18 JULI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld De nieuwe app 'GGD Teek' informeert gebruikers over teken en tekenbeten. Nu het tekenseizoen in volle gang is, is aandacht voor deze beestjes erg belangrijk. De GGD Teek app is de eerste app afkomstig van de GGD Zeeland en vanaf nu gratis verkrijgbaar voor de iPhone en iPad. Vooral in Zeeland hebben teken de aan dacht. In vergelijking met de andere provincies komen in bepaalde gebieden van Zee land de meeste teken met de bacterie die de ziekte van Lyme kan veroorzaken voor. Mogelijkheden Mensen zoeken informatie steeds meer digitaal. Met de GGD Teek app sluit de GGD Zeeland hierbij aan. De app biedt onder meer informatie over het herkennen van teken en tekenbeten, waar teken zijn, hoe je een tekenbeet kunt voorkomen en wat je moet doen bij een beet. Daarnaast bevat de app een animatie filmpje waarin wordt uitgelegd hoe je een teek verwijdert. Ook kun je via de app melding maken bij de Tekenradar waar en wanneer je gebeten bent. www.ggdzeeland/teek Recente cijfers van de HZ Univer sity of Applied Sciences wijzen definitief uit, dat het bestaande aanbod van huisvestingsmogelijk heden in Vlissingen niet afdoende zal zijn, om alle nieuwe studenten onderdak te bieden. Daarom heeft de Hogeschool aan de gemeente gevraagd om hiervoor zo spoedig mogelijk een oplossing te vinden. De behoefte aan studentenhuis vesting in Vlissingen is, volgens de HZ, dusdanig groot, dat voor het aankomende collegejaar 135 tijdelijke units gerealiseerd moeten worden. De gemeente heeft, in overleg met de Hogeschool, voor de oplossing van deze urgente huisvesting het Scheldekwartier aangewezen. De beste plek om op de kortst mo gelijke termijn te kunnen starten met de bouw van de tijdelijke units is op dit moment rond de bestaande containers 'Toen en Nu' en de gerestaureerde Torenkraan op het Scheldekwartier. De defini tieve plaats zal de komende week worden bepaald, waarna met de voorbereidende werkzaamheden gestart zal worden. Aanvraag NLSV, de bouwer/ontwikkelaar van deze tijdelijke units, zal op korte termijn een aanvraag Om gevingsvergunning indienen bij de gemeente ter verkrijging van de benodigde vergunningen voor de plaatsing van de units voor maximaal 5 jaar. Deze aanvraag zal gepubliceerd worden en belang hebbenden kunnen een zienswijze indienen. Tijdelijkheid De gemeente benadrukt dat de beoogde studentenhuisvesting op het Scheldekwartier een tijdelijke oplossing is, in afwachting van een definitieve locatie voor meer stu dentenhuisvesting in Vlissingen. Deze oplossing past binnen het karakter van het Scheldekwartier, waarbij tijdelijk gebruik van de locatie wordt gestimuleerd. Met. verschillende partijen wordt overleg gepleegd over de defini tieve huisvesting van studenten na 2013, om de huisvesting in Vlissin gen voor regionale en internatio nale studenten in de toekomst nog beter te faciliteren. De gemeente wil in ieder geval binnen vijf jaar de definitieve stu dentenhuisvesting realiseren. www.scheldekwartier.nl Na een reeks van jaren deelgenomen te hebben als commissielid, nu raadslid. Een wezenlijk verschil. In de commissies worden de raadsvoor stellen en actuele vragen behandeld, maar in de raadsvergadering wordt er echt besloten. De meeste voorstellen zijn deze keer hamerstukken. De voorstellen die naar verwachting de meeste tijd vergen, staan bovenaan de lijst van te behandelen punten. Deze keer onder andere de Jaarrekening 2011. Het jaar 2011 kon afgesloten worden met een voordelig saldo van ruim 1,3 miljoen euro. Dat wordt toegevoegd aan de algemene reserve. De Kadernotitie 2013 vergt wat meer discussie. Het definitieve besluit over de ombuigingen moeten echter in september 2012 genomen worden. Dus alle fracties zijn belangstellend naar de voorstellen van het college, op welke wijze er bezuinigd gaat worden. Wel is de raad akkoord gegaan met de verhoging van de toeristenbelasting tot 1 euro. Het accommodatiebeleid was het derde belangrijke agendapunt. We zijn akkoord gegaan om de accommodaties zo efficiënt mogelijk in te zetten. Dus letten op de mogelijkheden van verhuur tegen kostprijs. Ook zo efficiënt mogelijk beheren, gebruik maken van vrijwilligers en letten op het onderhoud en tenslotte zo min mogelijk bezit. Alle overbodige zalen zo mogelijk verkopen. De Partij Souburg Ritthem heeft hiervoor nog wel een motie inge diend die er in moet voorzien dat de burgers niet te ver van een voor ziening wonen. Het moet op loopafstand wel te bereiken zijn. De wethouder zal bekijken wat de mogelijkheden zijn en daarom heeft de PSR de motie aangehouden. Later kan de partij deze alsnog indie nen, als naar onze mening de loopafstanden tot een wijkvoorziening te ver worden. Dit was een bloemlezing van mijn tweede raadsvergadering. In sep tember gaan we weer verder met onder andere de begroting. Ik wens iedereen een prettige vakantie en hoop u tijdens een raads vergadering te ontmoeten. Want elke burger is van harte welkom tijdens de commissie- en raadsvergaderingen. Raadslid Anneke Zwigtman Carol, fractie PSR Tel. 0118-462883, e-mail: jazwigtman@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl Foto: Ruben Oreel Het is u wellicht al opgevallen. Er staat weer water in het Dokje van Perry! Dit is echter van tijdelijke aard om de constructie te testen én om de damwand (die tijdelijk was aangelegd) met onderwaterlassers te kunnen verwijderen. Ook de schipdeur wordt binnenkort aan een test onderworpen. Dit najaar wordt het Dokje van Perry als geheel nog feestelijk op geleverd. Dan zijn ook alle werk zaamheden in de openbare ruimte afgerond. www.scheldekwartier.nl behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afdeling Publieks- zaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 2 augus tus 2012 en 23 augustus 2012. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Pu- bliekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de persoonlijsten van deze perso nen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Acacialaan 24 R.J. Sygit, geb. 03-01-1969 Glacisstraat 13 d H.M. Schrijvers, geb. 01-08-1987 Hendrikstraat 12 B. de Ridder, geb. 18-10-1975 Jan van de Capellelaan 34 M. Puskaric, geb. 12-01-1948 B.M. van der Zwaan, - geb. 27-01-1951 Koudekerkseweg 44 M.S. Kooman, geb. 09-8-1984 Lammensstraat 25 W. Mathoera, geb. 05-09-1989 Margrietenlaan 55 A. Mohandes, geb. 03-01-1969 Nieuw Bonedijkelaan 70 5. E. Eibers, geb. 31-12-1976 R. Kalpoe, geb. 04-11-1982 Nieuwstraat 306 D. Dryja, geb. 26-02-1972 Scheldestraat 92 a AVighne, geb. 19-03-1975 Verkuijl Quakkelaarstraat 309 B. R. Robertson, geb. 27-03-1991 Willem-Alexanderstraat 31 S. de Wispelaere, geb. 23-11-1984 Willem van de Veldelaan 4 W. Lettmann, geb. 17-11-1945 H. Menzel, geb. 23-08-1955 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De ter mijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aange ven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouder van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 18 juli 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 11