BLAUW GERUITE KIEL GEMEENTEN WORDEN SPIL IN ZORG EN WELZIJNSBELEID VLISSINGEN SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK NIET EXPOSITIE KUNSTUITLEEN WALCHEREN IN BIBLIOTHEEK 'T SPUI LOCATIE SPEELSTAD 2012 GEWIJZIGD KALENDER BEKENDMAKINGEN GEMEENT E In de zomervakantie rijdt de Servicebus NIET in week 30 (23 tot en met 27 juli) en week 32 (6 tot en met 10 augustus). De Servicebus rijdt weer op maandag 20 augustus 2012. De Servicebus van de gemeen te Viissingen biedt inwoners de gelegenheid vragen, klach ten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte ken baar te maken. De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. Tijdens de renovatie van Kunstcentrum deWillem3, is Kunstuitleen Walcheren gast vrij onthaald in Bibliotheek 't Spui. Vier maanden nam de Kunstuitleen zijn intrek in het pand van het voormalige VVV-kantoor. Ondertussen is de Kunstuitleen weer terug op zijn oude stek. Expositie Als afscheid van de tijdelijke locatie exposeert de Kunstuit leen van 2 juli t/m 3 september 2012 twintig kunstwerken uit haar collectie in de bibliotheek. Het gaat om uiteenlopende werken van foto tot zeefdruk. De werken zijn vrij te bezichti gen tijdens openingstijden van de bibliotheek. Kunstuitleen De Kunstuitleen beschikt over 1.380 werken, realistisch en abstract, uitbundig of ingeto gen, in kleur of zwart-wit, ver deeld over drie vestigingen in Zeeland. Alle kunstwerken zijn te leen en er zijn verschillende leentarieven. Voor het bekijken van de overige kunstwerken kunt u in Viissingen terecht bij de Kunstuitleen aan de Oran jestraat 4 in Viissingen. www.vlissingen.nl/ bibliotheek NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 18 JULI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Viissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Viissingen, tenzij anders vermeld De Rijksoverheid gaat meer taken geven aan gemeenten. Zo ontstaat aan de ene kant een kleine, krach tige en dienstverlenende overheid die alleen doet wat zij moet doen. Aan de andere kant krijgen ge meenten zo meer te zeggen over onderwerpen die dicht bij hun inwoners staan. Met als belang rijkste resultaat: het bieden van de juiste hulp op de juiste plaats. Zodat iedereen, van jong tot oud, zo goed mogelijk kan blijven mee doen in de samenleving. De drie Walcherse gemeenten (Viissingen, Middelburg en Veere) zien de de centralisatie als een gezamenlijke uitdaging om de nieuwe, complexe en verantwoordelijke taken die op hen afkomen doelmatig en zorg vuldig in te richten. Gevolgen gemeenten Voor gemeenten betekent de ver schuiving van taken dat zij de spil worden in het sociale- en welzijns beleid. Het gaat hierbij om vier decentralisaties. 1. Allereerst worden gemeenten vanaf 2015 verantwoordelijk voor alle zorg voor de jeugd. 2. Daarnaast krijgen zij vanaf dit jaar te maken met de gefa seerde invoer van het Passend onderwijs. Hierbij worden kin deren -indien mogelijk- in het reguliere onderwijs gehouden, in plaats van doorverwezen naar het speciaal onderwijs. De verantwoordelijkheid ligt primair bij scholen, maar sa menwerking met gemeenten is belangrijk voor het bieden van ondersteuning en zorg waar nodig. 3. Er zijn plannen om het 'werken naar vermogen' in te voeren. Een wetsvoorstel is voorgelegd, waarmee het voor werkgevers aantrekkelijker wordt om men sen met een arbeidsbeperking in dienst te nemen. In de vol gende kabinetsperiode wordt besloten of én in welke vorm dit gebeurd. 4. Tot slot wordt naar verwachting de ondersteuning vanuit de Wmo uitgebreid. Uitgangspunt is dat mensen die niet goed in staat zijn om zelfstandig aan de maatschappij deel te nemen, zo dicht mogelijk bij huis te bege leiden. Omdat gemeenten dicht bij de burger staan, kunnen zij beter oplossingen op maat rege len. Over de uitbreiding van de Wmo wordt meer bekend na de verkiezingen in september. Gezamenlijke aanpak Al met al komt er veel op ge meenten af, terwijl er minder geld beschikbaar is. Dat maakt het uitdagend, maar ook ingewikkeld. Reden voor de Walcherse gemeen ten om gezamenlijk een welover wogen voorbereidingstraject in te gaan. Op 12 juni 2012 werd er afgetrapt met een raadsinforma- tiebijeenkomst. Tijdens een druk bezochte avond werden de ge meenteraden en Wmo-adviesraden geïnformeerd over de op handen zijnde veranderingen. Tijdens vier workshops, met als onderwerp de vier decentralisaties, werd een blik op de toekomst gericht. Eén van de belangrijkste conclusies van de avond was dat 'samenwerking' het sleutelwoord is voor het slagen van de decentralisatie. Samenwerking tussen gemeenten en zorg- en wel- zijnsinstellingen, zodat geen en kele inwoner met een zorgbehoefte tussen wal en schip raakt. Toekomst Voordat de decentralisatie een feit is, moet nog het nodige werk worden verzet. Want niet alleen geeft de decentralisatie grote verschuivingen van geld, de be zuinigingen dwingen ook tot een andere organisatie van dienst- en zorgverlening. De huidige situ atie wordt onbetaalbaar. Van gemeenten wordt verwacht dat zij tot een nieuwe organisatie komen als het gaat om zorg en welzijn. Een dergelijke operatie kost tijd. En tijd is kostbaar. De Walcherse gemeenten proberen zo efficiënt mogelijk met deze tijd om te gaan door gezamenlijk de handen uit de mouwen te steken, samen met overige betrokken partijen. Met maar één doel voor ogen: zo snel mogelijk de juiste hulp op de juiste plaats bieden aan inwoners die dat nodig hebben. Je eigen stad bouwen, het kan weer! Van 23 juli tot en met 28 juli 2012 gaan de deuren van Speeistad Viissingen open. Het jaarlijkse evenement, dat dit jaar 40 jaar bestaat, moet door omstandigheden echter uitwij ken naar een andere locatie. Nieuwe locatie Het Bunkerterrein waar Speeistad al vanaf begin jaren tachtig ge houden wordt, is door alle regen van de afgelopen periode dusda nig drassig, dat het terrein onge schikt is als speelplek. Zowel de betrokkenen van de gemeente als alle betrokken vrijwilligers zijn het hier over eens. De gemeente Viissingen en de vrijwilligers van de werkgroep Speeistad hebben intensief overlegd en hebben samen een alternatief gevon den: het terrein achter de oude atletiekbaan in Baskensburg. Bij Vlissingers is dit terrein ook wel bekend als het zogeheten 'Aroda- Veld', grenzend aan het Baskens- burgpad. Deze locatiewijziging is éénmalig. Samen met de vrijwilligers van Speeistad, spant gemeente Viis singen zich nu tot het uiterste in om alle kinderen maandag 23 juli te verwelkomen op het nieuwe terrein. Om te voorkomen dat er op 23 juli toch kinderen op de locatie van het Bunkerterrein aan de Lange- leenweg staan, worden gebruikers van sociale media verzocht dit bericht door te sturen naar zoveel mogelijk contacten. Bijzonderheden Activiteiten: huttenbouw, krant, knutselen, waterglijbaan, schmink, radio, voetbal, stokbrood bakken en spel. Voor wie: kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Wanneer: maandag 23 juli tot en met zaterdag 28 juli 2012. Hoe laat: maandag tot en met zaterdag van 09.00 uur tot 16.00 uur. Waar: het terrein achter de oude atletiekbaan en Speelcir- cus Bambini in Baskensburg. Foto: Ruben Oreel Wat kost het: 1,50 per kind per dag. Een weekkaart kost 8,- en is tijdens de opening verkrijgbaar aan de poort. Voorverkoop: weekkaart 7,-. Van 13.00 uur tot 18.00 uur op 20, 21 en 22 juli op het Speelstadterrein aan het Bas- kensburgplein/Baskensburgpad. Telefoonnummer tijdens Speeistad (vanaf 16 juli 2012): 06-43738500. Website: speelstad.punt.nl e-mail: speelstad@zeelandnet.nl. Speelstadbus: is ook nu weer gratis, zie voor het opstapsche- ma de website van Speeistad. Niet vergeten: stevige schoe nen, zonnenbrandolie, een petje tegen de zon, zwemkle- ding en voldoende eten en drinken. www.speelstad.punt.nl Zaterdag 21 juli 2012 09.00 uur Duin- en strandtocht Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars De Kanovijver Zondag 22 juli 2012 12.00-20.00 uur Zomermarkt Vlissingse boulevards Zondag 22 juli 2012 17.00 uur Sunplugged Muziek Strandpaviljoen Panta Rhei www.vlissingen.nl/uit Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Viissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een om gevingsvergunning hebben ont vangen: 1. herstellen kazematten Keizers- bolwerk Boulevard de Ruijter (05-07-2012) 2. renoveren conserveren De Draaibrug Souburg (09-07-2012) 3. plaatsen deur kozijnen Hermes- weg 10 (10-07-2012) 4. voor het brandveilig gebruik van hotel brasserie "de Leuge naar" Boulevard Bankert 132 (11-07-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief ka rakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergun ningen Burgemeester en wethouders van Viissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. plaatsen 6 lichtmasten van 8,65 meter t.b.v. verlichten van tennisbanen Burgemeester van Woelderenlaan 3 (09-07-2012) 2. kappen 4 bomen Noordbeekse- weg ter hoogte van huisnum mers 18 en 20 (10-07-2012) 3. bouwen 7 woningen westzijde Slijkstraat (10-07-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Viis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Viissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Verleende omzettings vergunningen Voor het omzetten van een zelf standige woonruimte in een on zelfstandige woonruimte zijn in de afgelopen periode de volgende vergunningen verleend: 1Doctor Ottestraat 8 (besluit 09-07-2012) 2. Badhuisstraat 68 (besluit 09-07-2012) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bij-

de Faam | 2012 | | pagina 10