T r Spetterende zomeractiviteiten in de Middelburgse wijken A Tijdelijke afsluiting parkeerlocaties Enquête over wegenonderhoud Wijkondersteuningspunten gesloten GEMEENTE MIDDELBURG INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 11 juli 2012 De Faam pagina 9 Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Bezoekadres: Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Door evenementen in Middelburg worden parkeerlocaties tijdelijk af gesloten. Het gaat om de vol gende evenementen: Cityparty: Er kan van donderdag 19 juli 18.00 uur tot maandag 23 juli 12.00 uur niet geparkeerd worden op het Hof van Tange en van vrijdag 20 juli 08.00 uur tot zondag 22 juli 12.00 uur niet op Plein 1940. Kermis: Let op: deze informatie is gewijzigd ten opzichte van de bewonersbrief die vorige week is bezorgd. Voor en tijdens de Mid delburgse kermis kan er van maandag 30 juli 07.00 uur tot en met vrijdag 10 augustus 18:00 uur niet geparkeerd worden op Plein 1940. Er kan daarnaast niet worden geparkeerd op het parkeerterrein Oude Veerseweg van maandag 23 juli, 07.00 uur tot maandag 13 augustus, 08.00 uur. Daar staan namelijk de kermisexploitanten met hun wagens. Eneco Tour: In verband met activi teiten rond de fi nish van de eerste etappe van de Eneco Tour kan er vanaf zondag 5 au gustus 12.00 uur tot maandag 6 au gustus 19.00 uur niet geparkeerd worden op het Damplein, Dam, Rotterdamsekaai en Dwarskaai. Op maandag 6 augustus vanaf maandag 07.00 uur tot 19.00 uur geldt een parkeerverbod op: Rouaansekaai, Bierkaai, Londen- sekaai, Kousteensedijk, Korendijk, Kinderdijk, Maisbaai, Loskade en Sint Pieterstraat. Warenmarkt: Tijdens de kermis verhuist de wa renmarkt naar het Damplein. Van woensdag 8 augustus 18.00 uur tot donderdag 9 augustus 21.00 uur is parkeren op het Damplein niet mogelijk. Foto: Jan Koole Tweede Folkloristische Dag: In verband met het ringrijden van de tweede Folkloristische Dag kan er van woensdag 15 augustus 12.00 tot donderdag 16 augustus 23.00 uur niet geparkeerd worden op het Molenwater. Deze maatregel geldt niet voor deelnemers aan het ringrijden, die daarvoor een vergunning krijgen. Parkeervergunninghouders mogen hun auto op genoemde dagen el ders in de stad parkeren ongeacht in welke zone hun vergunning gel dig is. Gemeente Middelburg schrijft mo menteel een wegenonderhoudsplan. Hierin wordt vastgelegd hoe wij de straten en wegen in Middelburg gaan onderhouden. Graag horen wij hoe u het onder houd van de wegen in Middelburg ervaart. Waar mogelijk willen we uw inbreng in de besluitvorming betrek ken. Het onderzoek beperkt zich nadrukkelijk tot de onderhouds- toestand van de verhardingen, met Vaststelling bestemmingsplan 'Griffioenstraat' Op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Be stuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 26 juni 2012 het bestemmingsplan 'Griffioen straat' ongewijzigd heeft vastgesteld. Het raadsbesluit en het vastgestelde be stemmingsplan liggen vanaf 12 juli 2012 tot en met 22 augustus 2012 voor een ieder ter inzage Bij de vakbalie in het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 in Middelburg. Het raadsbesluit en het vastgestelde be stemmingsplan zijn ook digitaal te raad plegen via de website onder wonen en (ver)bouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website onder plancode NL.IMRO.0687.BPGRIGRF -VG99. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belangheb bende die omtrent het ontwerpbestem- mingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de ge meenteraad kenbaar te maken. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de be langhebbende in het beroepschrift moet andere woorden: wat vindt u van de kwaliteit, vlakheid, loop- en rijcom- fort van het straatwerk. Het gaat dus niet over bijvoorbeeld verkeers- doorstroming, bereikbaarheid, ver keersborden, verkeersveiligheid, openbare verlichting. Hierbij moet duidelijk gesteld worden dat de uit komsten van de enquête richtingge vend zijn voor het vast te stellen beleid, en niet bindend. De enquête is in juli en augustus te aangeven welke beroepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de hiervoor genoemde termijn van 6 weken kunnen geen nieuwe beroeps- gronden meer worden aangevoerd. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor ge noemde beroepstermijn, tenzij bij de voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke orde ning, is gedaan. Als een verzoek om voor lopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. Ontwerpbestemmingsplan 'Akoestisch landschap Sint Laurens' In het kader van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) ligt het ont werpbestemmingsplan 'Akoestisch land schap Sint Laurens' vanaf 12 juli 2012 tot én met 22 augustus 2012 voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Het bestemmingsplan is-te- vens digitaal in te zien op onze website onder wonen en (ver) bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestemmings plan raadpleegbaar via de landelijke website onder plancode NL.IMRO.0687.BPAKLS-ON99. Het plangebied heeft betrekking op het gebied direct ten westen van de N57 en ten oosten van de kern Sint Laurens. Het plangebied wordt begrensd door de Van 't Hoffweg, Brigdamseweg en Golsteinse- vinden op de homepage van www.middelburg.nl. Gedurende deze periode is de enquête ook ver krijgbaar op het stadskantoor. Voor vragen over de enquête kan u contact opnemen met het Ingeni eursbureau, telefoon 0118 - 67 53 34. Klachten over de bestrating kan u altijd melden bij het Telefonisch Informatie Punt (TIP), telefoon 0118-67 50 00. weg. Het doel van dit ontwerpbestem mingsplan is het scheppen van een pla nologisch - juridisch kader voor de realisatie van een akoestisch landschap. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestem mingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor hef kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een af spraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 25. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouaers maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarBij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): De Aanloop 3: bouw kantine met kleedruimten (26-6). Elektraweg 34: dichfzetten wanden begane grond (28-6). alwe (2-7). Kanaalweg 3: plaatsen twee koelers Koudekerkseweg 133: intern wij zigen pand (29-6). Onder den Toren 3: plaatsen an tenne-installatie (3-7). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Aankomende zomervakantie is 'Middelburg in Beweging' weer ac tief met spetterende zomeractiviteiten in vijf verschillende wijken. Door deze activiteiten kan de jeugd van 4 tot en met 14 jaar ook in de 'inactieve' zomerperiode aan sport- en spelactiviteiten deel nemen. In week 29 en week 32 (met uitzondering van maandag 6 augustus) zullen van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur in de wijken Magistraat- wijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Klarenbeek de zomer activiteiten worden aangeboden. West en clinic free-running* West en clinic free-running* Maandag 13.00-16.00 uur Magistraatwijk, grasveld Spinhuisweg 16 juli: Levend sjoelen, speelkussen1 Dinsdag 13.00-16.00 uur Dauwendaele, grasveld Drie Heuvels 17 juli: Levend sjoelen, speelkussen1 7 augustus: Tobbedansbaan, voetbalboarding en frisbee! Woensdag 13.00-16.00 uur Stromenwijk, grasveld IJsselstraat 18 juli: Levend sjoelen, speelkussen Wild Wild West en clinic free-running* 8 augustus: Buikschuifbaan, voetbalboarding en frisbee! Donderdag 13.00-16.00 uur Centrum, grasveld Koepoortlaan 19 juli: Levend sjoelen, speelkussen Wild Wild West en clinic free-running* 9 augustus: Tobbedansbaan, voetbalboarding en frisbee! Vrijdag 13.00-16.00 uur Klarenbeek, grasveld J. Postkwartier 20 juli: Levend sjoelen, speelkussen Wild Wild West en clinic free-running* 10 augustus: Buikschuifbaan, voetbalboarding en frisbee! *De clinic free-running duurt van 14.00-15.00 uur en is voor iedereen van 7-14 jaar. Deelname is op eigen risico! Contactpersonen op de dagen van uitvoering Organisatie: Christiaan Boon, gemeente Middelburg, 06-46 40 64 97 Patrick de Guchteneire, gemeente Middelburg, 06-46 40 64 96 Wegens vakantie zijn de wijkondersteuningspunten van Nieuw Middelburg en Dauwendaele tot 1 september gesloten. Het W0P Zuid is in de zomer vakantie alleen open op dinsdagochtend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouaers maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen naakjes staat de datum van verzending): Jacob Catsstraat 33: uitbreiden woning (27-6). Langeweg 32A: realiseren kapcon structie en overheaddeur in en op be staande betonconstructie waterbassin (4-7). Oude Veerseweg 26: bouw stal houderij (29-6). Sint Jorisstraat 4: sloop schuurtje (29-6). Vlasmarkt 29-35: slopen en ver vangen bestaande steunbeer (28-6). Bij de nierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelbura. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de Betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders hebben de navolgende meldingen ontvangen. Op grond van het "Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer" (Activiteitenbesluit) van: Bachtensteene 14-18: Stichting Werkt voor Ouderen, oprichten woon zorgcomplex. Binnendijk 16, Arnemuiden: Koosjes Salon, oprichten inrichting voor verzorgen van high tea's. De Aanloop 1B: Gemeente Middel burg, plaatsen tijdelijke kantine. Gravenstraat 82-84: De heer Z. Toy, oprichten horecabedrijf. Kruisweg 2: Nehalennia Stedelijke Scholengemeenschap, uitbreiden tijde lijke huisvesting met zes lokalen. Langeweg 9/15, Nieuw- en Sint Joosland: Heijmans Wegen-BV, plaatsen tijdelijke opslagloods en pro- paantank. Mortiereboulevard 2: Groenrijk Middelburg, verbouwen en uitbreiden tuincentrum. Mortiereboulevard 34: Het Hoofd kantoor, oprichten restaurant met terras. Van Serooskerkelaan 17: Suuker- meisje, oprichten inrichting waarin cho colade en suikerwerk op Bestelling wordt gemaakt en waar workshops op dat gebied worden gegeven. Voltaweg 27D: Schout Onroerend Goed B.V., oprichten aannemingsbe drijf met kantoor. Op grond van het "Besluit landbouw mi lieubeheer" van: Oude Veerseweg 134: Melkrund- veehouderij KJ. Vader, uitbreiden met nieuwe ligboxenstal.

de Faam | 2012 | | pagina 9