2 voor Langstraat 79 Arnem Toiletpapier 32 rollen per pak! Tickets voor FbtS openingsgala Kunstmarkt Gratis spelen bij De Dagvlinders Receptie Belgen bij consul Vlissingen wil plek WOII Zeeuws Elftal in Vlissingen Tapijt is warm, comfortabel en makkelijk in onderhoud! Een sterk product waar jaren op geleefd kan worden. iangs en geven Middelburg Lange Delft 127 Vlissingen Lange Zelke 7a Meubels, tapijt, laminaat, meubelstoffen, textiel, binnen- en buitenzonwering, overgordijnen, vitrages, vinyl, rolluiken, insectenhorren, behang, textiel. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 11 juli 2012 De Faam pagina 4 Kort Vlissingen Tickets voor het openingsgala van Film by the Sea zijn weer te koop. Op vrijdag 14 septem ber is de feestelijke opening van het festival in Vlissingen met de galapremière van Benh Zeitlin's 'Beasts of the Southern Wild'. Een unieke avond met rode'lo- per, bijzondere gasten en een prachtige openingsfilm. Debu terend regisseur Zeitlin levert met deze film een wervelende mix van fantasie en werkelijk heid, gekoppeld aan de ge voelens die de orkaan Katrina heeft achtergelaten. Recensies zijn unaniem lovend en de film heeft al vele prestigieuze prijzen gewonnen, zoals de Camera d'Or van Cannes en de Grand Jury Award van het Sundance Film Festival. Tickets voor deze exclusieve avond kosten 75 euro en zijn te koop aan de kassa's van CineCity en via: www.filmbythesea.nl Vlissingen De leden van het Zeeuws Palet houden op zaterdag 21 juli een Kunstmarkt. Het is van 10.00 tot 17.00 uur op het grasveldje aan de Koorenmarkt in Veere. Dit jaar met 14 kramen met nieuwe schilderijen, beelden en een schilder/fotograaf. The Martin Mans Band treedt dinsdag 17 juli vanaf 20.00 uur op inde Sint jacobs- kerk in Vlissingen. Kaarten zijn voor 15 euro te koop bij de VVV-Vlissingen en via www.martinmans.nl foto: p.r. tournee en zal na wedstrijden tegen Rapid Boekarest, Lierse SK ,OHV Leuven al behoorlijk op niveau zijn als het speelt te gen de mannen van Dolf Roks. Een groot aantal spelers, dat ook aantrad tegen de helaas, door slechte weersomstandig heden, wat ingekorte wedstrijd tegen Lierse SK, zal ook aanwe zig zijn op het Sportveld aan de Irislaan, waar VC Vlissingen als gastheer optreedt. De VCV-ers Joan van Belzen, Tim van Hasselt, Thomas Ragut, Jonathan Constancia en Randy de Dreu zitten in de Zeeuwse selectie. Hoofdklasser Hoek zegde zijn medewerking toe in het afstaan van spelers voor deze wedstrijd. De toe gangsprijzen zijn voor volwas senen 10 euro en voor kinderen tot 12 jaar 5 euro. Toegangskaarten Toegangskaarten zijn nu te koop bij: Café De Dwaes, Klei ne Markt 11 in Vlissingen en de" Primera winkels in Vlissingen, Oost-Souburg, Middelburg en Arnemuiden. Vlissingen Bij Miniclub De Dagvlinders aan de Kleine Markt 5 in Vlis singen kunnen kinderen van 2 tot en met 12 jaar één uur gratis komen spelen komende vrijdag (13 juli). Ouders kunnen dan kennis maken met het concept van kinderspeelverblijf Miniclub de Dagvlinders. Reserveren kan via: 0118-436912. www.miniclubdedagvlm- ders.nl Vlissings Nieuws Vlissingen De nationale feestdag van België is zaterdag 21 juli. Alle Belgen en hun partners in Zeeland, ten noorden van de Westerschelde, worden daarom uitgenodigd op de receptie die de ere-consul van België in Vlissingen geeft op die dag van 16.00- 18.00 uur. De ontvangst is aan het Bel- lamypark 7 in Vlissingen. Vlissingen Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen stemde vorige week in met de planvorming van een herdenkingsgebied. Thema: de Tweede Wereldoorlog. Locatie: de Groene Boulevard en in de Oranjemolen. Het college be sloot eind 2011 te participeren in het interreg-project WWII- heritage. Het herdenkings gebied valt onder dit project. Dit project richt zich op het verzamelen van het resterende erfgoed uit de Tweede Wereld oorlog. Naast de fysieke ele menten (bunkers, forten, etc.) is er bijzondere aandacht voor de verhalen uit het dagelijkse leven ten tijden van de Tweede Wereldoorlog. Op de plek waar nu het lan dingsmonument staat, lag vroeger de Slijkhaven. In no vember 1944 zijn de geallieer den hier geland en zijn vanaf hier gestart met de bevrijding van de stad Vlissingen. De he vige strijd die volgde, had grote impact op Vlissingen en haar inwoners. Daarnaast was deze slag cruciaal voor de pprukken- de geallieerde troepen richting het noorden van Nederland en Antwerpen. Door het realiseren van het her denkingsgebied nabij de Oran jemolen, zal deze Vlissingse geschiedenis meer aandacht krijgen. De gemeente werkt aan een voorlopig ontwerp voor de openbare ruimte. Ook wordt er gekeken of het landingsmo nument naar een plek aan de andere zijde van de dijk naast de Oranjemolen verplaatst kan worden. Zo word de relatie met de Westerschelde is duidelijker. worldwar2heritage.com Vlissingen De Zeeuwse selectie komt op zondag 22 juli (aanvang 14.30 uur) opnieuw in actie. Ditmaal zal de Schotse bekerfinalist FC Hibernian uit Edinburgh de te genstander zijn. Hibernian, vier maal landskampioen en uitko mend in de Schotse Premier League, is op een Europese •6 - - -

de Faam | 2012 | | pagina 4