Tocht met ezels op de Schotsman gratis oonparkl Natuurspreekuur schelpen Kijkje achter de schermen Zeeuws Kampioenschap Ringlopen in Grijpskerke www.mortiere.nl Net op beelden Veers stadhuis im\ui ue Plannen om een nieuwbouw woning te kopen? Dan zetten wij u in het zonnetje. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 11 juli 2012 De Faam pagina 33 Op de Schotsman bij Kamper land is aanstaande zondag (15 juli) een bijzondere wandeling met Franse reuzenezels door het prachtige gebied, dat dezer weken vooral door de uitbundi ge aanwezigheid van orchideeën en andere bloemen gekleurd wordt. Een gids van Staatsbos beheer kent elk hoekje van het terrein en vertelt en passant ook over de dieren, die er wonen. De ezels voegen een extra di mensie toe; door de rust, die zij uitstralen wordt de wandeling wel heel relaxed. Kinderen vin- Oostkapelle Terra maris heeft zondag 15 juli een natuurspreekuur Zeeuwse schelpen. Harry Raad, des kundige op het gebied van Ne derlandse recente en fossiele schelpen, geeft informatie en beantwoordt vragen. Het spreekuur begint om 11.00 uur in de ontvangsthal van het museum aan de Duin- vlietweg 6 in Oostkapelle en duurt tot 13.00 uur. Entree is: 6 3,50 voor kinderen. den de aanwezigheid van deze zeer aaibare dieren fantastisch; de kleinsten kunnen ook op de rug. De wandeling begint om 14.00 uur op de Noordelijke P en duurt ongeveer 2 uur. Prijs is 20 euro /kinderen 10 euro. Aanmelden 0118-582940. Veere De beelden op het Stadhuis in Veere zijn sinds donderdag (5 juli) bedekt met netten omdat ze in een slechte staat verkeren. Er bestaat gevaar dat er stukken afbrokkelen. Er is eerst geprobeerd om de beelden op kwetsbare plaat sen te fixeren maar dat lukte niet afdoende. In september worden de beelden van het stadhuis gehaald. Tot die tijd blijven de netten zitten. Het oude stadhuis van Veere aan de Markt moet gerestau reerd worden. Bij een recent uitgevoerde inspectie aan de toren zijn al een aantal reparaties uitge voerd. Direct gevaar is niet meer aanwezig. Maar de houtaantasters (boktor) zijn nog actief. Onderzoek door deskundigen van de Rijks dienst Cultureel Erfgoed en het Koninklijk Instituut voor Kunstpatrimonium heeft uitgewezen dat een totale restauratie noodzakelijk en goed mogelijk is. Deze totale restauratie incl. de toren is begroot op 975.000 euro en de restau ratie van de beelden gaat 200.000 euro kosten. Oostkapelle Terra Maris in Oostkapelle houdt elke vrijdag in juli de activiteit: Een kijkje achter de schermen van het zee-aqua rium. Het is van 11.00 tot 11.30 uur. Deelnemers krijgen uitleg over de werking van het zout water-aquarium; ook worden de dieren gevoerd. Deelname is 6,00 euro voor volwassenen en 3,50 euro voor kinderen. Voor deelname kan men zich melden bij de balie van het museum. Grijpskerke Voor de derde keer in de his torie van de Zeeuwse Ring- rijders Vereniging (ZRV) is er een Zeeuws Kampioen schap Ringlopen voor kin deren tot 12 jaar. Het is op maandag 23 juli tussen 13.00 en 18.00 uur in Stal De Pagter in Grijpsker ke. Naast het ringlopen zijn er nog andere leuke activitei ten op het terrein. Drie banen Er wordt in drie banen gere den. In elke baan hangt de ring op een andere hoogte, zodat klein en groot mee kan doen. Ook zijn er grote en kleine (sjees)lansen om mee te lopen. Na de dertig beurten gaan de beste ring- lopers over naar het kamp in de hoofdbaan, waar de eindstrijd om het Zeeuws Kampioenschap wordt ge streden. Moet de 10 mm-ring hier aan te pas komen? Het zou prachtig zijn. De begeleiding is in han den van echte topringrijders, die de jongeren de fijne kneep jes van het vak kunnen leren tijdens deze middag. Aanmelden Martijn Minderhoud van de organisatie van het Zeeuws Kampioenschap Ringlopen verwacht dat rond 16.30 uur de Zeeuws Kampioen bekend is en dat de prijzen kunnen worden uitgereikt. "Alle kinderen zijn van harte welkom om mee te doen!", stelt hij. Voor alle deelnemers is er een herinnering aan de dag beschik baar. Stal De Pagter is te vinden aan de Hogelandseweg 7 in Grijps kerke. Wie mee wil doen moet zich van tevoren aanmelden via: coenzrv@zeelandnet.nl Jesse Dingemanse oefent voor het Zeeuws Kampioenschap Ringlopen 2012. Dit kampioenschap wordt voor de derde keer in de geschiedenis van de ZRV gehouden. FOTO: P.R. Op de Schotsman bij Kamperland kunnen belangstellenden wandelen met ezels. Dit is een relaxte manier van wandelen. FOTO: KAREL LEEFTINK ij zetten u m Verwachte opbrengst eerste jaar is ca. 980 t/m 1270 kWh jaar. Bezoek onze nieuwe website: DINGEMANSE MAKELAARS Dingemanse Makelaars Seisdam 8/10 4331 NT Middelburg Tel: 0118 - 65 05 75 www.dingemansemakelaars.nl heumans U koopt een nieuwe woning en u heeft tegelijk een jarenlang voordeel in de vorm van gratis elektriciteit. Want ongeacht de kosten van de woning geven wij iedere nieuwe koper 6 gratis zonnepanelen (inclusief levering en plaatsing). Vraag naar de voorwaarden bij de makelaars. Meer info over zonnepanelen op: hetzoneffect.nl

de Faam | 2012 | | pagina 33