Verse Mosselen van de Zeeuwse kust Zeeuwse Mosselen V«^oe*ap sweetd èa Hm mi swee sweetoradüct ïu Uit in Zeeland Beethov Oeljebroelje Xf z Met*0' ,OPP^ FIRST CLASS QUALITY MUSSELS www.neeltjejansmosselen.nl WOENSDAG 11 JULI T/M DONDERDAG 12 JULI WOENSDAG 11 JULI T/M DONDERDAG 12 JULI WOENSDAG 11 JUÜ T/M DONDERDAG 12 JULI Amateur organisten in Grote Kerk Goes Beleef de Bevelanden ii^VeeltjeJa MOSSELEN SV>tttW)°A VP" vNo 0 o oO A&00 Za "ZACtÜ -A' f Een maand lang onbeperkt toegang tot alle auto examens én een code om de software zelf een examen samen te laten stellen. Daarnaast heb je een maand lang de mogelijkheid om in totaal 20 video's te bekijken van onze examenroutes. Met dit pakket ben je optimaal voorbereid op zowel jouw theorie- als praktijkexamen! Ken of heb jij kids die avontuurlijk zijn en van uitdagingen houden? Schrijf ze dan nu in voor het Adventure Camp, waar ze een week lang avontuurlijke en sportieve uitdagingen aan zullen gaan! ountainbiken, hoogte parcours, klimmen, op bivak, primitief koken, wakeboarden, een dropping en nog veel meer! Profiteer nu van 51% korting. Show je foto's eens op een andere manier dan in een lijst of op canvas. Je foto op aluminium is de perfecte presentatie van je foto's! Een absolute must-have voor je woonkamer. Aluminium is een stabiele, in lagen opgebouwde plaat Het is een strakke en moderne presentatie van jouw favoriete foto. Oeljebroelje is een cultuur festival aan de Schelde, in en bij fort Ellewoutsdijk. De restauratie van Fort Ellewoutsdijk is begin 2011 afgerond. Om meer mensen de gelegenheid te geven dit unieke bouw werk ook eens van binnen te bekijken verzorgt eige naar Natuurmonumenten samen met de Culturele Raad Borsele sinds allerlei evenementen op het ge bied van kunst en cultuur. Ellewoutsdijk Op 12 augustus wordt de tweede editie van het Kunst-event worden gehou den. Omdat de benaming Kunst-event niet streekei gen klinkt, is door de Werk groep Beeldende Kunst aan Engel Reinhoudt, Zeeuwse zanger en uitdrager van het Zeeuwse dialect, gevraagd een echte Zeeuwse bena ming voor het evenement te bedenken. De keus is geval len op Oeljebroelje. Dit wil zoveel zeggen als "van alles wat, een allegaartje". Dit kan je in positieve zin opvatten want er is van alles en nog wat te beleven en te bekijken. Oeljebroelje Tijdens Oeljebroelje, cul tuurfestival aan de Schelde, wordt er in pagodetenten, op het beschutte binnen plein van het fort en in de kazematten weer een kunstmarkt worden gehou den. Vanaf 11 uur tot 17 uur is de poort van het fort geopend voor het publiek. Een aantal kunstenaars zal bezig zijn met het maken van een kunstwerk of geven een demonstratie van de technieken die ze gebrui ken. Daarnaast kan het publiek zelf ook aan de slag. Mengtafels Ooit dj willen zijn? Probeer dan de dj-workshop, geor ganiseerd door de Jongeren Raad Borsele en wie weet mag je voor publiek je kun sten ten gehore brengen. Voor wie creatieve kriebels krijgt is er ook een crea- doe workshop met de titel "Maak er oeljebroelje van". En voor wie zichzelf nog niet mooi genoeg vindt is er de mogelijkheid zich te laten schminken. Vanaf 13 uur is er een muziekprogramma uit het Classic!Fever Circuit met optredens van onder andere Julio Melio (jonge gitarist met eigen 'fingerpicking' stijl), Ties Versteeg (put uit het repertoire van Johnny Cash en Hank Williams), Wim Steenbakker, (gitarist en zanger), Christina de Korte (panfluitiste), Karen van de Stal (violist), Mi- chiel Vermue (singer-song writer), Boudewijn Lamper (percussie) en muzikanten van Windbroke. Deze optredens zijn georgani seerd door de werkgroep Podiumkunsten van de Culturele Raad Borsele en René de Dreu. Rondleidingen Ook zijn er de hele dag rondleidingen door het fort. Deze worden geleid door mensen van Natuurmonu menten die de beheergroep van het fort vormen. Des kundigen dus op het gebied van de historie van het fort. Verder zijn er een aantal permanente tentoonstellin gen van Natuurmonumen ten in het fort te bekijken. Het terrein is goed toe gankelijk voor rolstoelen. Voor toegang tot enkele kazematten is, vanwege een drempel, misschien enige hulp nodig. In het fort zelf is een mindervalidentoilet aanwezig. Fort Ellewoutsdijk, Fortweg 2, 4437 AP, Ellewoutsdijk FOTO: JOOP VAN HOUDT OP HTTPS://BEELDBANK.RWS.NL, RIJKSWATERSTAAT Vorig jaar stond dit trio ook al in de Grote Kerk Veere. He laas moest de violiste toen op het laatste moment afzeggen, een herkansing lijkt derhalve op zijn plaats. Over dit trio wordt in de pers louter in superlatieven gespro ken. Ervan uitgaande dat de som vaak meer is dan de delen, zou dat wel eens kunnen klop pen. Als iemand in de voetspo ren zou kunnen treden van de allergrootste trio-spelers, dan zijn het deze musici wel, die inmiddels hun strepen wel ver diend hebben, als solist zowel als kamermusicus. Met name violiste Candida Thompson kennen we sinds 2003 als artis tiek leider van Amsterdam Sinfonietta en het is ook onder haar leiding uitgegroeid tot één van de meest toonaangevende kamerorkesten ter wereld. V Goes Het is inmiddels traditie geworden dat orgelleerlingen van de Goese organist Arno van Wijk zichzelf presenteren tijdens een marktconcert in de Grote of Maria Magda- lenakerk in Goes. Zij doen dit al sinds jaar en dag op het grote Marcussen-orgel. Zaterdag 14 juli verzorgt een zestal leerling-organisten van verschillende leeftijden en verschillende speelniveau's een concert met muziek van Johann Sebastian Bach, Jan Zwart, Charles-Marie Widor, Jospeh Gabriël Rheinberger, César Franck Max Reger en Jean Langlais. Het concert begint om 13.30 uur en de entree is gratis. Voor meer informatie over de orgelconcerten: www.muziekindegrotekerk- goes.nl Goes Het Historisch Museum de Bevelanden geeft bezoekers in juli en augustus iedere dinsdag de gelegenheid een gratis rond leiding te volgen. Bezoekers betalen alleen de entreeprijs. De rondleiding langs de diver se afdelingen van het museum is van 11.30 tot 12.30 onder leiding van een enthousiaste museumgids. Aanmelden is niet nodig. Het museum laat alles over de streek (Noord en Zuid Beveland) zien: klederdrachten van 1850 tot 1960 met filmpjes over de draagsters, men loopt door verdronken land zonder natte voeten te krijgen, ervaart hoe het was om weeskind te zijn door middel van onze multimedia presentatie en leert alles over de geschiedenis van de stad Goes. Zie dat hand werken springlevend is en laat je inspireren door prachtige merklappen. www.historischmuseumde- bevelanden.nl

de Faam | 2012 | | pagina 30