Hulphond Misty is voor Angela Maas van levensbelang 'Een hulphond mag je geen aandacht geven...' Het leven van de bij HIST#R TIGER Koop nu voor €10.- de zomerkluspas en ontvang t/m 12 augustus 2012 10% extra korting op alles, dus ook op alle aanbiedingen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 11 juli 2012 De Faam pagina 21 Angela Maas (31) en haar hondje Misty (11) zijn onafscheidelijk. Misty is dan ook geen gewone Jack Russel, maar een hulphond die na een gedegen opleiding in staat is haar lichamelijk beperkte baasje met allerlei dagelijkse dingen te helpen. Gerard van der Hoeven Middelburg Tijdens een bezoek aan Angela in haar aangepaste woning in Middelburg blijkt dat Misty haar bazin helpt met het pak ken van gebruiksvoorwerpen, het aan- en uittrekken van haar jas, het openen en sluiten van deuren, openen van de koelkast en andere klussen. Het bijzon dere aan deze hulphond is dat Misty -die voorheen gewoon het huis-tuin-en-keukenhondje was- ook capaciteiten had die een hulphond moet hebben. Angela: "Ik had Misty al toe ik in 2005 complicaties kreeg bij mijn dwarslaesie en bij diverse handelingen blijvend hulp no dig had. In principe was Misty al te oud voor de opleiding tot hulphond en bovendien is niet elke hond geschikt." Honden- trainster Frauke Heerder uit Serooskerke (SD) van Hulp hondenschool de Click: "Dat heeft te maken met het karak ter van de hond, leergierigheid en sociale aspecten. Op latere leeftijd hebben honden al aan geleerd gedrag. Vandaar dat de opleiding tot hulphond van start gaat als de hond 12 tot 14 maan den oud is." In het geval van Misty was er een kans dat ze niet geschikt zou zijn, vandaar dat de zorgverzekeraar daar niet in wilde investeren. Dank zij de financiële bijdrage van de Stichting 'De hond kan de was doen' kwam het goed. Na een intensieve opleiding van zo'n zes maanden bleek Misty een prima hulphond. Angela: "Het bijzondere van de Click is dat de baasjes onder begeleiding van een deskundige instructeur zelf hun hond opleiden. De hond leert alles in zijn thuissituatie met behulp van een zogenaam de 'klikker'." Thuis laat Angela zien hoe haar hond reageert op haar commando's, met behulp van haar stem en een laserpen waarmee ze dingen aanwijst. Op YouTube staat een filmpje waarop is te zien dat Misty de was in de wasmachine doet. An gela werkt als communicatiead viseur bij Provincie Zeeland en ook daar is Misty onmisbaar. "Sommige mensen vinden het zielig dat ze voor me moet wer ken. Gelukkig komt dat voort uit onwetendheid. Misty heeft juist veel plezier in het werken en hoeft zich nooit te vervelen! stelt Angela. Het is belangrijk dat mensen een hulphond geen aandacht geven. Dat staat ook op het dekje waaraan je ze her kent. De hond moet zich richten op zijn baasje en niet op ande ren. Carla Ferkranus uit Kwa- dendamme heeft een labrador als hulphond. Om mensen in zicht te geven van wat een hulp hond betekent voor mensen met een beperking, geeft zij net als Angela jaarlijks demonstraties. Pensioen Voorlopig kan Misty haar baasje nog volledig ten dienst zijn, maar over een paar jaar moet zij met 'pensioen'. An gela: "Dat is onvermijdelijk. Ze is nu 11, maar over een jaar of twee moet ik toch be ginnen met het opleiden van een nieuwe hulphond." Voor Angela is dit van groot be lang, maar wil zij Misty ook niet in de steek laten. "Misty is 24-uur per dag bij me en is mijn beste maatje. Als ik een nieuwe hulphond krijg, ga ik in principe wel voor iets groter ras. Een Witte Herder lijkt mij wel mooi, maar Mis ty mag haar oude dag bij mij slijten." Oostkapelle Het jaar 2012 is door een aantal organisaties, waar onder de Nederlandse Bij enhoudersvereniging, uitge roepen tot het jaar van de bij. Daarom is er bij Terra Ma- ris ook extra aandacht voor de bij. Zaterdag (14 juli) is van 10.30-12.00 uur de ac tiviteit 'Met de imker mee'. Maximaal 20 deelnemers gaan onder leiding van de imker op zoek naar bijen in de landschapstuin. Er wordt een kijkje genomen bij de bij enstal. Het is belangrijk goed gesloten kleren te dragen met lange mouwen, lange broek en sokken. Kinderen worden verkleed als echte imkers. Geschikt voor kinde ren vanaf 8 jaar. Deelname: volwassenen 7 en 4,50 euro voor kinderen. Aanmelden via: 0118-582620. Tegelijkertijd is de 'landelijke open imkerijdag'. In de ont vangsthal van Terra Maris heeft De Nederlandse Bij enhoudersvereniging, afde ling Walcheren, een kleine presentatie ingericht met informatie over de imkerij^ en attributen die door bijen houders worden gebruikt. De imker van Terra Maris en leden van de Nederland se Bijenhoudersvereniging, afdeling Walcheren zijn op die dag van 10 tot 17 uur aanwezig om uitleg te geven over het houden van bijen. De kleine presentatie in de ontvangsthal en een bezoek aan de bijenstal zijn gratis. Bezoek aan het museum en* de tuin kost voor 6 euro 3,50 voor kinderen. feus" sêvbi Belangrijk is te weten dat het opleiden en onderhouden van een hulphond veel geld kost. Stich ting 'De hond kan de was doen' moet het met name hebben van giften en donaties. monodek latex 10 liter. 6-8 m2 per liter. Per stuk 77.99 incl. extra kluspaskorting 70.19 Per liter 7.02 Bij aankoop van 2 stuks, per stuk 39.- incl. extra kluspaskorting 35.10 Per liter 3.51 »o eW' laminaat wit eiken Garantie 7 jaar. Verkoop per pak (ca. 2,73 m2) ITrTZ 13.62 incl. extra kluspaskorting 12.26 Ml Voor actievoorwaarden zie praxis.nl. icort»n9 Goedkoopste plant gratis. Aanbiedingen geldig t/m zondag 15 juli 2012. Kijk op praxis.nl voor onze adressen en de actievoorwaarden.

de Faam | 2012 | | pagina 21