Volg de haven in de stad 39.95 A 9?5 41). en neem je kortingsbon(nen) mee naar de Sola Fabriekswinkel. €50.- KORTINGBON I 1 €40.- KORTINGBON €40.-KORTINGBON soia 29?5 I I I Fabriekswinkel Drie dagen Delft Voor slechts 95 p.p. WEBSHOP ONLY I I I I koekenpannen 85-delige bestekset 10-persoons bestekset messenblok Sommige mensen hebben toch dat Win een VIP prijzenpakket Lezersactie kookset«ttt02401134^11.951| 024cm3l79S11.95 028 cm 3&9S13.95 0 20 cm 59ï- 29SS- sola 99. 69.95 Magdalenastraat 2-4 Goes Kortingsbonnen zijn uitsluitend geldig voor bet afgebeelde artikel en op het moment van aankoop. OP=OP! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 11 juli 2012 De Faam pagina 19 Rotterdam brengt ieder jaar in september de haven bij de stad en de stad bij de haven. Met spectaculaire demonstraties, excursies en een feestelijk programma krijgt iedere geïnteresseerde de kans om de haven beter te leren kennen. Bijvoor beeld vanaf het dek van de 216 meter lange cruise ferry Pride of Rotterdam. Dick Snijders Rotterdam Voor kapitein Eugene Favier is deelname aan de Wereldhaven dagen steeds weer bijzonder. "Ik heb het, sinds ik in 1990 bij P&O Ferries kwam, een keer of vijf gedaan en het is iedere keer weer bijzonder. Op de kade en zeker op het water is het een drukte van belang. Dat bete kent dat er veel te zien is én dat je heel goed moet opletten." Tijdens de Wereldhavendagen is er voor de kapitein weinig tijd om contact met de passagiers te hebben. Toch merkt Favier steeds-weer dat passagiers de kapitein als iets bijzonders zien. "Op de een of andere manier hebben mensen het gevoel dat de kapitein ook alles doet. Het is natuurlijk onzin, maar je wordt een beetje op een voetstuk ge plaatst. Misschien doordat de Kapitein Eugene Favier. meeste mensen geen idee heb ben van wat er allemaal op de brug gebeurt. En ja, er zijn in derdaad ook mensen die een beetje dat 'Love-Boatgevoel' krijgen als ze de kapitein zien." De Wereldhavendagen vormen voor Favier een leuke afwisse ling op het geregelde leven waar hij ruim twintig jaar geleden voor koos. "Ik had toen een jaar of vier op de wilde vaart geze ten. Dat waren steeds reizen van minstens een maand of vijf met alleen vracht en zo'n twintig be manningsleden. Voor je sociale leven is dat geen feest. Oké, ik kijk echt nog wel eens met een soort gevoel van jaloezie terug, maar ik heb de beslissing niet voor niets genomen. Wat ik nu doe is een mooie tussenweg. Zo heb ik tenminste ook een sociaal leven en dat is erg belangrijk." Faviers wereldhavendag begint net als alle andere dagen. "Bij aankomst in de Europoort moe ten we eerst onze lading lossen, maar vanaf het moment dat de voor de film Joris Boris en het Geheim van de Tempel! ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie? nieuwe gasten aan boord komen is alles anders. Normaal hebben we een vrijstelling omdat we altijd dezelfde route varen; nu krijgen we een loods op de brug als een soort reisadviseur. Maar ook dan blijft het zaak steeds ge concentreerd te blijven. Het is de hele dag een zaak je verstand te gebruiken en je niet gek te laten maken. Ook als iedereen eigenlijk aandacht van je wil, moet je soms toch een soort scherm om je heen optrekken." Tijdens de tocht over de Nieuwe Waterweg neemt het schip van P&O Ferries deel aan diverse demonstraties. Voor veel men sen is het 'straatjekeren' met het schip het meest aansprekend. Volgens Favier is dat op zich niet zo moeilijk. "Maar door de drukte is dat wel zo. Soms moet de manoeuvre gestopt worden door de drukte op het water. Met zo'n groot schip is juist dat een hele toer." Aanbieding Lezers van dé Weekkrant kun nen dat op 8 of 9 september al lemaal van dichtbij meemaken met 10 euro korting. Boek te lefonisch voor slechts 49 p.p. bij P&O Ferries (ma-vr, 9.00 - 17.00 uur) op tel. (020) 201 33 33 o.v.v. kortingscode WEG Wereldhavendagen Kinderen (t/m 15 jaar) krijgen 10 korting. Het lunchbuffet kan geboekt worden voor 25 p.p. Bij voldoende deelname is er busvervoer naar de Euro poort en terug voor 17,50 p.p (geen kinderkorting). Vertrek om 9.15 uur van metrostation Capelsebrug. Vergeet niet een paspoort of NID kaart mee te nemen! Historie, kunst en gezel ligheid: dat is Delft! Het is ook de Stad van Delfts blauw, Oranje en Vermeer. Stad van prachtig be waarde historie en cultuur, maar ook van winkelen, uitgaan, romantisch overnachten, gezellige terrassen en Bourgon disch eten en drinken. Ontdek de allermooiste plekjes van Delft nu heel voordelig met deze unieke lezersaanbieding Best Western Museumho tels Delft Het hotel is gevestigd in drie monumentale panden in het oude centrum en beschikt over bijzondere kunstcol lecties. Het arrangement is geldig tot en met 31 maart 2013, aankomst vrijdag, zaterdag, zondag en dagelijks in juli, augustus en december tot en met maart 2013. Prijs is exclusief toeristenbe lasting €2,30 per persoon per nacht en reserverings- kosten €15 per online of €29,50 per telefonische of reisbureauboeking. Informatie en boekingen Kijk op www.arke.nl/wege- ner, bel met Arke tel. 0900- 8847 (€0,15 p.m.) of ga langs bij een Arke winkel in de buurt. Inclusief 2 overnachtingen 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Welkomstdrankje Entreeticket voor het Vermeer Centrum (t.w.v. €7) Wandeling 'Delft Over Brug gen' 'Historische wandeling' Rondvaart door de grachten tijdens het vaarseizoen, tot ca. 31 oktober (45 min) Korting van 10 procent bij Bi stro de Pijpenla Delft informatiepakket Bij de Porceleyne Fles €2,- korting op entréeticket 10% korting op een artikel uit de winkel Gratis kopje koffie of thee De ANVR/SGR voorwaarden zijn van toepassing. scKnipje korting uits< Knip deze kortingsbon uit en neem hem mee naar de Sola Fabriekswinkel. gl^p^^^kordngsbon^t^n^mhenTmeenaar^^^^F^he^wi^eL^ elke hittebron, inductie Model Concert 11. Aluminium met keramieke anti-aanbaklaag, geschikt voor gas, elektra en keramisch Vul uw kortingscode[florlO in en betaal in de webshop géén 99.- maar slechts 50 1 Knip deze kortingsbon uiten neem hem mee naar de Sola Fabriekswinkel. 1 Knip deze kortingsbon uit en neem hem mee naar de Sola Fabriekswinkel. 70-delig, 8-persoons 4IO OOflt IO J» 07.7J Onmisbaar in elke keuken 9-delig tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113-21 11 11 ma 13.00-17.30 uur di wo vrij 09.30-17.30 uur do 09.30-21.00 uur za 09.30-17.00 uur

de Faam | 2012 | | pagina 19