Kleurige mozaïeken centrum Vlissingen Kermis in Vlissingen van 13 tot en met 22 juli Amstel bier Voorbereiding Facade start in het Molenwater Geldig in Agrimarkt Goes en Middelharnis op do 12 t/m zo 14 juli en Agrimarkt Vlissingen en Roosendaal op do 12 t/m zo 15 Juli 2012 THM briketten of houtskool 2 stuks van 4,98 krot q 24 x 30 cl 2 stuks van €22rf58 hamburgers van €é^9 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 11 juli 2012 De Faam pagina 16 Middelburg Kunstenaar Krijn de Ko ning geeft zondag 15 juli om 17.00 uur uitleg over zijn tijdelijke installatie, die in het kader van Fapade 2012 in het Molenwater wordt gebouwd. Van 17 augustus tot en met 18 november is in Middelburg de kunst- en architectuurmanifestatie Fa cade 2012. De manifestatie bestaat naast een wande ling door de binnenstad van Middelburg - waarbij 14 tij delijke installaties van inter nationaal gerenommeerde kunstenaars te zien zijn - uit een lezingenreeks, een serie films, verschillende sympo sia, een architectuurcongres en een educatief programma voor Zeeuwse scholen. Faca de wordt georganiseerd door CBK Zeeland in opdracht van gemeente Middelburg. Een van de 14 kunstenaars is Krijn de Koning. Tijdens een rondwandeling door de stad met curator Thom Schaar werd hij meteen ge pakt door het terrein van voormalig Miniatuur Wal cheren. In de meer dan 18 maanden die volgden maakte hij vele schetsen en maquet tes en kwam hij meerdere keren terug om in bijzondere series foto's het terrein vast te leggen. Maandag 16 juli start in het Molenwater de bouw van de installatie die Krijn de Koning daarvoor ontworpen heeft. Een team van vijf mensen zal in ruim een week de installatie uit hout optrekken. Een drietal jonge moeders uit de Vlissingse binnen stad heeft eigenhandig het initiatief genomen om een aantal zogenaamde mozaïek- hinkelbaantjes in te richten. Gerard van der Hoeven Vlissingen Ellen De Vriend De Kermis in Vlissingen opent aanstaande vrijdag (13 juli) niet om 14.00 maar om 13.00 uur. Tot en met zon dag 22 juli staat de kermis weer op het Arsenaalplein, de Nieuwendijk, Zeilmarkt en het vernieuwde Bella- mypark. Door de nieuwe samenwerking op het Bel- lamypark met de horeca, hoopt de gemeente dat de kermis nóg gezelliger is dan in de voorgaande jaren. De kermis begint goed met op 13 juli van 13.00 tot 19.00 uur alle attracties voor één euro. De attracties zijn ie dere dag vanaf 13.00 uur ge opend, maar vanaf 11.00 uur zijn een aantal kinderattrac ties en de snoep- en eetkra- men al open. Elke dag wordt het kermisterrein om 12.00 uur afgesloten voor verkeer. De kermis sluit dagelijks om 24.00 uur en op zondag is het van 13.00 tot 24.00 uur. De attracties op het Arsenaalplein en de Zeilmarkt sluiten om 22.30 uur. "De Blauwe Maan dag, die in het teken staat van de Hollandse muziek, is ver vallen", vertelt Fred Borgs van de gemeente Vlissingen. "En het traditionele vuurwerk op de donderdagavond begint om 22.30 uur vanaf de Oranjedijk. Het vuurwerk van dit bedrijf moet mooier zijn dan dat van vorig jaar. Toen waren veel toe schouwers er niet zo enthousiast over." De laatste kermisdag is traditio neel de Familiedag en dan komt ook een clown. Met zo'n 35 at tracties behoort de kermis van Vlissingen tot één van de groot ste kermissen van Zeeland. Dit jaar worden de spectaculaire Maxximum, het Funhöuse Hollywood (vermaak voor alle leeftijden) en Crazy Coaster (achtbaan met watereffecten) verwacht. De Kermis in Vlissingen is één van de grootste van Zeeland. Jaarlijks komen er ongeveer 100.000 bezoekers op af, van alle leeftijden. FOTO: GEMEENTE VLISSINGEN Eén van de initiatiefnemers Agnes van der Veen: "Voor de kinderen in de binnenstad is er behalve speeltuin De Oude Stad niet veel plek om elkaar te ontmoeten en samen te spelen. Helaas is de speeltuin beperkt geopend. Van eind oktober tot maart is er verder voor de kin deren weinig te doen. In veel landen heb je centrale ontmoe tingspleintjes waar jong en oud elkaar ontmoeten." Zo kwamen een aantal moeders op het idee om iets dergelijks ook in hun buurt op te zetten. Net zoals in Middelburg Van der Veen: "In Middelburg kwam onlangs iets dergelijks van de grond, een ontmoe tingsplek met knusse bankjes die men kan sponsoren. In de binnenstad van Vlissingen ko men voorlopig drie pleintjes, in de Wilhelminastraat, de Paling straat en de Paardenstraat. Ze bestaan uit kleurige moza- iekhinkelbanen, gemaakt door de ouders en kinderen onder de deskundige leiding van kunste nares Inge van Herpen, bekend De mozaïekhinkelbanen zijn afgelopen donderdag in Vlis singen onthuld. Het was jammer dat het zoveel regende, de afgelopen week. FOTO: AGNES VAN DER VEEN/MOZAIEK AAN ZEE van Mozaïek aan Zee. Agnes: "De drie hinkelbanen hebben allemaal een verschillend ka rakter, maar bestaan allemaal uit mozaïeken. We hebben gekozen voor een baan met landafbeeldingen, er komt een nautische baan met boeien, boten en een vuurto ren met figuren een zeebaan met zeesterren, schelpen en zeemeermin. Het zijn echt kunstwerken die passen bij de buurt en ook de aandacht zullen trekken bij toevallige passanten tijdens een wandeling door de binnenstad." Budget Aan de gemeente werd toestem ming gevraagd en onder profes sionele begeleiding van Inge van Herpen iets uitgewerkt. "Omdat er weinig of geen bud get voorhanden is hebben we dit met eigen middelen en op eigen kosten gedaan" aldus een zeer enthousiaste Agnes van der Veen. Zelf gemaakt Donderdag 5 juli zijn 's morgens stratenmakers met de aanleg van de mozaïeken in het plavei sel begonnen. Zij zijn met koffie en taart verwelkomd. De mozaïeken zijn door de kin deren en ouders uit de buurt tijdens een aantal middagen en avonden zelf gemaakt. De eerste mozaïekhinkelbaan wordt in de Wilhelminastraat aangelegd. Daarna volgen de hinkelbanen in de Paling- en Paardenstraat in Vlissingen. agrimarkt zak a 2,5 kilo max. 4 zakken per klant max. 2 kratten per klant bok 8 stuks max. 2 bakken per klant AMSTEl •oorbehouden. Indien een artikel onverhoopt is uitverkocht tijdens de aktieperiode ontvangt u een oktietegoedbon. (muv op op artikelen) Kijk voor adressen en oetuele openingstijden op www.ogrimorkt.nl

de Faam | 2012 | | pagina 16