Lustrum Historische werf Meerman Witgoed kapot? VEERE Lieve en vrolijke kater Ace zoekt een rustig thuis 64% VAN DE BOODSCHAPPERS LEEST DÉ WEEKKRANT Walcheren in actie tegen de zwerfpeuken GEMEENTE Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Kijk op www.hahonderzoek.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 11 juli 2012 De Faam pagina 13 De oudste nog bestaande werf in Zeeland, de Histori sche Scheepswerf Meerman in Arnemuiden, viert op vrijdag 13 en zaterdag 14 juli haar vijfjarig bestaan met een groot lustrumfeest. Twee dagen lang zijn er verschil lende (maritieme) activitei ten, zoals een maritieme markt en demonstraties van oude maritieme ambachten. Sharon Notebaart Arnemuiden Vijf jaar geleden, op 8 juni 2007, werd de Historische Scheeps werf Meerman in Arnemui den formeel door de gemeente Middelburg overgedragen en sindsdien is de werf alweer vijf seizoenen open voor publiek. Op het lustrumfeest op 13 en 14 juli, voorafgaand aan de van Loon Hardzeildagen, komen een aantal schepen, waaron der hoogaarzen die op de werf Meerman zijn ge- of verbouwd, voor de wal te liggen. Tewaterlating Op zaterdag om 12.00 uur kunnen bezoekers zien hoe de ARM 17 vanaf de helling te water wordt gelaten. Ook zijn er zaterdag culinaire activitei ten zoals originele Zeeuwse vis soep maken, paling roken, vis bakken en garnalen pellen. Er is ook gelegenheid om deze lek kernijen alleen te proeven. Op De Historische Scheepswerf Meerman viert het lustrumfeest groots, al bestaat de Arnemuidse werf natuurlijk al vele jaren langer. FOTO: SHARON NOTEBAART het hele terrein zijn er daarnaast demonstraties van maritieme ambachten, zoals touwslagerij, smeden, breeuwen, netten boe ten en kuiperij. De activiteiten worden aangevuld met optre dens van de Vlissingse singer- songwriter Winnie Haarhuis en zeemansliederen van Jaap Marijs. Ook kunnen bezoekers genieten van verteltheater. Zelf kunnen bezoekers (oude) mari tieme spullen, zoals overtollige scheepsbenodigdheden, mee nemen. Deze worden geveild op een speciale veiling waarvan een deel van de opbrengst is be stemd voor de werf. Rondje varen In de namiddag van 14 juli ver trekken de schepen voor een rondje op de Oosterschelde. Zij varen naar Veere, Yerseke (met bezoek aan de oesterputten en het museum) en gaan dan door naar Bruinisse en het museum Brusea. De tocht eindigt in Zie- rikzee. De martieme markt is op 13 juli te bezoeken van 13.00 tot 17.00 uur en op 14 juli van 11.00 tot 17.00 uur. Onderdeel van de viering van het lustrum is de symbolische overdracht van het geïnventariseerde oude, au thentieke gereedschap aan wet houder Chris Simons. Met deze overdracht werd dat werk afge rond. De laatste jaren is bij het opruimen van de loodsen veel oud gereedschap gevonden. Dat werd gebruikt bij de bouw en herstel van de hoogaarzen. Het is uniek dat het gereedschap van de scheepstimmerman zo goed bewaard is gebleven. Veere Japan Tobacco International, Nederland Schoon en de ge meenten Veere en Vlissingen zijn weer actie aan het voe ren om de zwerfpeuken op de stranden tegen te gaan. Langs de kuststrook tussen Westkapelle en Vlissingen zijn met regelmaat teams aanwezig om op het strand en bij de strandpaviljoens zakasbakjes uit te delen. Ook heeft een speedboot met een floating billboard de aan dacht van strandbezoekers op de zwerfpeukenproblema- tiek gevestigd. Ook zijn abri's geplaatst met de boodschap "Waar laat jij je peuk op het strand?" Jaarlijks belanden er zo'n 10 miljard peuken op straat. Deze zijn giftig voor mens en dier. Tabaksfabri kant JTI ziet voor zichzelf een actieve rol weggelegd om deze peukenproblema- tiek aan te pakken. "Ook de gemeente Veere wil koste wat kost voorkomen dat strandgangers straks weer 'in een grote peuken- bak liggen te zonnen'. We moeten niet hebben dat kinderen zitten te kauwen op een peuk en voor de flora en fauna is het ook een groot drama", aldus wethouder Jaap Melse van Veere. Bur gemeester van Vlissingen René H. Roep vult aan dat roken niet gezond is. "Maar als mensen toch roken, de poneer die peuk dan niet in het zand maar in de daar voor bestemde bakken of zakasbak!" Tara De Vriend Vlissingen Ace is een lieve zwart met witte kater van een jaar oud. Hij kan goed met andere katten samen, want dat doet hij nu ook in het asiel. Hij kan niet met kinderen en honden. Want dat is hij niet gewend; Ace kan niet zo goed tegen drukte, dus hij woont het liefst in een rustig gezinnetje. "Ace is erg aanhankelijk en is graag dicht bij je in de buurt. Hij is een hele leuke, vrolijke kater", vertelt be heerster Melanie van het Dierenasiel Walcheren. Ace eet blaasgruis dieetvoer en moet dit ook in zijn nieuwe huis eten. Gesteriliseerd Voordat de katten herplaatst worden, worden ze gesteri liseerd of gecastreerd. Ver der krijgen alle katten een ontwormingskuur en worden de dieren ook nog ingeënt en gechipt. Interesse Interesse in Ace? Kom dan eens kennismaken met hem. Bel dan naar 0118-613579. Of neem een kijkje in het Die renasiel. Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het dierenasiel ge sloten. Afspraak Het is ook mogelijk om ken nis te maken met het asieldier buiten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie is te vinden op de website van het Dierenasiel Walcheren. dierenasielwalcheren.nl Ace is erg aanhankelijk en is graag dicht bij je in de buurt. Hij is een hele leuke, vrolijke kater van één jaar oud. En is best gesteld op zijn rust. FOTO: TARA DE VRIEND AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Aagtekerke - Prelaatweg 51, het uitbreiden van een woning (4-7); - Zuiverseweg 2, het bouwen van een toiletgebouw (4-7); Domburg - Badhuisweg 23, het bouwen van een logiesgebouw (28-6); - Vloedlijn 20, het bouwen van een tuinhuis (4-7); Grijpskerke - Bakkersland, het verlengen van de plaatsingsduur van het tijdelijke in formatiecentrum Nimmerdor (4-7); Koudekerke - Biggekerksestraat 2, het bouwen van een tijdelijk leslokaal (28-6); - Duinstraat 2A, het bouwen van een woning (4-7); Serooskerke - Vrouwenpolderseweg 5, 5a en 7, het verbouwen van een wo ning en werkplaats tot show room (4-7); Vrouwenpolder - Polredijk 11, het bouwen van een woning, schuur en bijgebou wen (28-6); Zoutelande - Willebrordusplein 18, het maken van een deuropening (22-5); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLENGING BESLISTERMIJN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de verlengingstermijn) Domburg - Simniapad 1, het uitbreiden van een fietsenstalling (6 weken); Oostkapelle - Beukenlaan 36, het bouwen van een woning met bijgebouw (6 weken); VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidings procedure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - Prelaatweg 47A, het bouwen van een woning met berging (3-7); Biggekerke - Derrienk 1 en 3, het bouwen van een 2 onder 1 kapwoning (4-7); Domburg - Markt 10, het vernieuwen van de voorgevel van een winkel pand en het realiseren van een trap naar de verdieping (3-7); - Stationsstraat 5, het aanpassen van de verdiepingsvloer (3-7); - Wijngaardstraat 2A, het renove ren van appartementen (29-6); Gapinge - Snouck Hurgronjeweg 4, het bouwen van een strostal (29-6); Grijpskerke - Molenstraat 8, het kappen van 3 coniferen (5-7); Koudekerke - Breeweg 11het slopen en bou wen van een woning (3-7); - Groeneweg 1, het renoveren van het dak en de voorgevel van een loods (3-7); Oostkapelle - Molenweg 20A, het aanbouwen aan bestaande woning en het rea liseren van een dakkapel (29-6); Veere - Veerseweg 24, het aanleggen van een mini-tennisbaan (3-7); Vrouwenpolder - Polredijk 11, het bouwen van een woning, schuur en bijgebou wen (4-7); Zoutelande - Bosweg 54, het bouwen van een vakantiewoning (4-7); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. ONTWERP OMGEVINGSVERGUNNING (uitgebreide procedure) Aagtekerke Wij zijn van plan de volgende om gevingsvergunning te verlenen: - Sint Jan ten Heereweg 2, het herbouwen van een tweede dienstwoning; Het huidige bestemmingsplan voorziet niet in het herbouwen van de tweede dienstwoning ech ter de tweede dienstwoning is sinds 1969 al aanwezig maar nooit geregeld in het bestem mingsplan. Voordat wij een be slissing nemen op deze aanvraag ligt de aanvraag en de daarbij be horende stukken van 12 juli t/m 22 augustus 2012 ter inzage. Tij dens deze termijn kunnen belang hebbenden een mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u contact opnemen met dhr. A. (Arnoud) de Looff tel. (0118) 555 233. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale pu- blieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openings tijden van de balie zijn van maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen bezwaarschrift worden inge diend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door be langhebbenden een bezwaar schrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, on dertekend zijn, binnen de ge noemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de be slissing heeft genomen: het col lege, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De ge meente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hier tegen binnen zes weken in be roep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector be stuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaar schrift ook een voorlopige voor ziening gevraagd worden bij de Voorzieningenrechter. Voor infor matie (0118) 555 444. Domburg, 11 juli 2012 Burgemeester en wethouders van Veere Wasmachine, vaatwasser of droger weGeNeR Media /ji

de Faam | 2012 | | pagina 13