Nieuwe burgemeester voorgedragen Middelburg erg gastvrij voor elektrische auto's Samenwerking met eenzelfde personeels- en salarissysteem Omleidingen door werkzaamheden Arnemuiden Verkeer en parkeren bij eerste folkloristische dag Caroline wint kennisquiz Gewoon 30 f INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG y} Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 juli 2012 De Faam pagina! GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres:" Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De gemeenteraad van Middelburg heeft besloten om de heer mr. H. (Harald) M. Bergmann aan te beve len als burgemeester van de ge meente Middelburg. Naar het oordeel van de vertrou wenscommissie past de heer Berg mann uitstekend op het profiel, zoals dat is vastgesteld door de ge meenteraad. In dat profiel zijn de be stuursstijlen verbinder en netwerker leidend. De heer Bergmann is sinds novem ber 2005 burgemeester van de ge meente Albrandswaard. Daarvoor was hij voorzitter van het dagelijks bestuur en van de Centrumraad in Rotterdam. Eerder was hij werk zaam in verschillende 'functies bij de gemeente Rotterdam en in het be drijfsleven. De heer Bergmann is 46 jaar, ge huwd en heeft twee kinderen. Hij is lid van de WD. De burgemeester wordt half juli benoemd door de Kroon. Berg mann wil graag in augustus nog aan de slag in Middelburg. Hij is erg enthousiast over de aanbeve ling. Hij heeft met zijn gezin Mid delburg meermaals bezocht en zij verheugen zich er erg op om hier te komen wonen. HHHHHBHBHHHHHflBHBSBHHHE De stichting E-laad heeft de ge meente Middelburg uitgeroe pen tot 'erg gastvrije gemeente' voor elektrische auto's. Gemeente Middelburg stimuleert elek trisch rijden. In samenwerking met de stichting E-laad en het bedrijfsleven zijn de afgelopen jaar elektrische op- laadpunten geplaatst. De uitgevoerde maatregelen zorgen ervoor dat Mid delburg het predicaat 'erg gastvrije ge meente' voor elektrische auto's heeft gekregen. Voor meer informatie kunt u kijken op de website van de stichting www.E-laad.nl of www.Oplaadpunten.nl. Donderdag 28 juni onderte kenden de burgemeesters van Schouwen-Duiveland, yiissin- gen, Middelburg en de voorzit ter van de Veiligheidsregio een nieuw 5-jarig contract voor een nieuw systeem voor hun organisaties. Ze zijn een over eenkomst aangegaan met Raet. De gemeentes Schouwen-Duive land, Vlissingen en Middelburg zoeken op diverse terreinen sa menwerking. Zo is de samenwer king tussen Middelburg en Vlissingen op het gebied van be lastingen al gerealiseerd en van daag is er een overeenkomst voor een nieuw personeels- en salaris systeem tussen Middelburg, Vlis singen, Schouwen-Duiveland, Vei ligheidsregio Zeeland en RAET on dertekend. De organisaties zien een zelfde systeem als voor waarde om in de toekomst beter te kunnen samenwerken. Het nieuwe systeem biedt ruim mogelijkheden om medewerkers en management op het gebied van personeel en organisatie te ondersteunen. Formulierenstro men worden beperkt en waar mo gelijk gedigitaliseerd. Daarmee willen de gemeentes hun bedrijfs voering optimaliseren. Wegens asfalteringswerkzaamhe- den aan de Nieuwlandseweg en het Schuttershof in Arnemuiden is tot en met donderdag 5 juli de aanslui ting van en naar de snelweg A58 afgesloten. Het verkeer wordt om- BESLUIT REGISTRATIE KINDEROPVANG Het college van burgemeester en wethou ders maakt bekend aat op grond van art. 10 Besluit registratie kinderopvang on derstaande locaties voor kinderopvang en buitenschoolse opvang op eigen ver zoek uit het Landelijk Register Kinderop vang zijn verwijderd. Buitenschoolse Opvang Boomhut, Torenhofstraat 4, 4337 JV Registratienummer 807608361 per 1-07-2012. Buitenschoolse Opvang Hop huis Bal juwlaan, Baljuwlaan 29, 4336 GK Registratienummer 207252993 per 01-07-2012. Kinderdagverblijf Wigwam, St. Joris- straat 35, 4331 EG Registratienummer 251466243 per 01-08-2012. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om geleid via Middelburg. Op 6 juli, of zoveel eerder als mogelijk, is de aansluiting naar de snelweg weer open. Aansluitend wordt er vanaf 6 juli tot en met 11 juli een print in het asfalt een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Arnesteinweg 19: plaatsen verdie pingsvloer (21-6). Klokketoren 14: uitbreiding woning Muidenweq 3/ Arnemuiden: wij ziging op d.a. 27 augustus 2008 ver leende reguliere bouwvergunning voor het bouwen van 39 vakantiewoningen (wijziging betreft uitbreiding groeps woning met slaapkamer en sauna) (2007/13826) (9-4). Sint Jorisstraat 4: slopen schuurtje (29-5). Vrijlandstraat 31 en 33 wijzi ging op d.d. 16 november 201 1 ver leende omgevingsvergunning voor het realiseren parkeerdek, renoveren kan toorgebouw en maken nieuwe entree (wijziging betreft het vervaiien van de realisatie parkeerdek en het wijzigen entreegedeelte (2011/10308) (2-2). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stadskan aangebracht van de Arnestraat tot het Schuttershof. Het verkeer wordt in deze periode omgeleid via de Arnestraat. Overlast is onvermij delijk maar wordt zo veel mogelijk beperkt. toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen naakjes staat de datum van verzending): Bremstraat 21, Arnemuiden: plaatsen houten erfafscheiding (schut ting) (27-6). Fazantenhof 12 en 14: wijzigen gevel (27-6). Jacob Catsstraat 3: uitbreiding wo ning (29-6). Houtkaai 3A en 5A, Londense- kaai 9, 11, 13, 27, 35, 37 en 47, Blauwedijk 33 en 35 en Het ring- en sjeesrijden ter gelegenheid van de le Folkloristische Dag is inmiddels op het Abdijplein en omgeving een traditie. Deze activititeit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commissie en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Het ring- en sjeesrijden zal dit jaar worden gehouden op donderdag 12 juli. Op het Abdijplein zal op één ringrijbaan zonder sjees de ring worden gestoken. De paarden met sjezen zullen de volgende route volgen: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Verkeer Tijdens het sjeesrijden worden de bovengenoemde straten, voor zover nodig, voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer op 12 juli gestremd zijn: Balans Bogardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerk straat/Reigerstraat/Korte Giststraat. De Bleek zal worden opengesteld voor éénrichtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren Parkeren is niet mogelijk langs de genoemde sjezen-route vanaf woensdag 11 juli 18.00 uur tot donderdag 12 juli 19.00 uur. Op het het Walplein is par keren niet mogelijk op donderdag 12 juli tot 19.00 uur. Caroline Maljaars uit Middelburg heeft de kennisquiz "Gewoon 30 daar kun je thuis komen" gewonnen. Zij ontving woensdag 27 juni de prijs, een cadeaubon ter waarde van vijftig euro, uit handen van waarnemend burgemeester Erik van Heijningen. Uit de vele inzen dingen was zij de gelukkige winnares met alle antwoorden correct ingevuld. De remwegtest wordt mede mogelijk gemaakt door provincie Zeeland. Rouaansekaai 133, 35 en 43: aanbrengen geluidwerende voorzienin gen in voorgevels woningen (8849) (22-6). Kleverskerkseweg 49-51 renoveren (voormalige) dienstwonin gen (25-6). Koorkerkstraat 1plaatsen terras schotten (7159) (26-6). Muidenweq 3, Arnemuiden: wij ziging op d.a. 27 augustus 2008 ver leende reguliere bouwvergunning voor het bouwen van 39 vakantiewoningen (wijziging betreft uitbreiding groepswo ning met slaapkamer en sauna (2007/13826) (28-6). Oude Veerseweg 26: bouw stal houderij (29-6). Rotterdamsekaai 11uitoefenen nagelstudio en afslankpraktijk (26-6). Sint Jorisstraat 4: sloop schuurtje (29-6). Strandplevierhof 17: verbouw/wij ziging gevel woning (26-6). Vlasmarkt 29-35: sloop en vervan gen bestaande steunbeer (29-6). Veerdam 14, Nieuw- en Sint Joosland: bouw schuur/garage (26-6). Vrijiandstraat 31 en 33: wijziging op a.d. 16 november 2011 verleende omgevingsvergunning voor het realise ren van een parkeerdek, renoveren kantoorgebouw en maken nieuwe en tree (wijziging betreft het vervallen van de realisatie parkeerdek en het wijzi gen entreegedeelte (201 1/10308) (27-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelbura. Degene die een bezwaarschrift heeft in- gediend en tevens van mening is dat de etrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2012 | | pagina 9