Waterweek SWM van start Live optreden Soulsessions Zomer BBQ bij Resto Van Harte Fotografiecursus Zuring voor Zeelui Monumentale bomen Ring- en sjezenrijden Brood vers uit eigen oven Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 juli 2012 De Faam pagina 6 Middelbuigs Nieuws Middelburg Stichting Welzijn Middelburg (SWM) houdt van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juli ver schillende activiteiten voor de jeugd op het Meiveld tijdens de Waterweek. De spetterende week start dinsdag 10 juli met een creatieve ochtend waarbij 4 t/m 8 jarigen om 10.00 uur aan de slag gaan met alles wat on der water leeft. Dinsdagmiddag is er voor de oudere jeugd (8 t/m 12 jaar) om 13.15 uur een wa- terfietsrace die samen met een volwassene afgelegd moet wor den. Een zwemdiploma is wel een vereiste. De gezinsactiviteit is op woensdag 11 juli. Tussen 11.00 en 15.00 uur kunnen ge zinnen tegen een bijdrage van 1,50 per persoon midgetgolf spelen bij Stadskwekerij Over- water van Arduin. De dertien midgetgolfbanen liggen klaar om de uitdaging aan te gaan. In de jeugdcentra van Middelburg kunnen meiden van 12 t/m 18 jaar op woensdag 11 juli in the Basement en donderdag 12 juli in de Poort van 19.00 - 21.00 uur hun creativiteit kwijt tijdens een workshop Portrettekenen met onder andere (water) verf. De waterspelletjes op donder dag.12 juli van 13.00 - 16.00 uur op het Meiveld is voor alle jeugd van 6 t/m 14 jaar. Het be looft een nat en glibberige mid dag te worden waarbij spel- en sportelementen hoogtij vieren. Afsluitend aan de Waterweek is op vrijdag 13 juli van 15.00 tot 17.00 uur een filmmiddag in jeugdcentrum De Poort. Na tuurlijk een film met het thema water, waarbij de popcorn uiter aard niet ontbreekt. Aanmelden voor alles kan via: kids@wel- zijnmiddelburg.nl. Voor som mige activiteiten wordt een bij drage gevraagd van 1,50 euro. www.welzijnmiddelburg.nl Middelburg De Middelburgse band Soul sessions treedt vrijdag 6 juli vanaf 21.00 uur live op in Jeugdcentrum De Poort aan de Fazantenhof 40 in Middelburg (Veerse Poort). Soulsessions is een beginnende Middelburgse formatie die tijdens het Mid delburgse Jazz-festival werd uit eroepen tot winnaar van de In ternational Junior Jazz Award. De band bestaat uit: Rosalie Vermeulen (vocals); Jaimy Manuhutu (bass); Jahja Te- lussa (guitar) en Bart Kuijpers (drums). Entree is 3 euro. Middelburg Resto VanHarte Middelburg houdt op maandag 9 juli een zomerse barbecue op het plein voor Grand Café Palet aan de J. van Reigersbergstraat. Tus sen 18.00 en 20.00 uur is er live muziek en vrolijke optre dens om de zomervakantie in te luiden. Resto VanHarte is het buurtrestaurant voor jong en oud met lekkere, gezonde maaltijden voor weinig geld. Dé plek om buurtgenoten en wijk- organisaties te leren kennen. Reserveren is noodzakelijk via telefoon: 0800-0151 (gratis). www.restovanharte.nl Middelburg De afdeling Walcheren van het IVN verzorgt vanaf september een basiscursus natuurfotogra fie. Deze cursus is bedoeld voor mensen die iets meer willen dan alleen maar een plaatje schieten van de natuur. Er wordt uitge gaan van een spiegelreflex camera, maar zo'n camera is zeker niet verplicht. Wel is het handig om een camera te heb ben waarbij het diafragma en sluitertijd zelf ingesteld kunnen worden. Meer informatie via de website. lüiuuj.ivn.nl/ujalcheren Middelburg Geïnteresseerden kunnen op donderdag 5 juli de route Zu ring voor Zeelui fietsen. Tijdens deze tocht wordt het zuidelijk deel van Walcheren bekeken. De route is ongeveer 20 kilo meter en leidt deelnemers langs een aantal van de mooiste plek jes van Walcheren. Er wordt om 13.30 uur vertrokken vanaf de voorzijde van het NS-station Middelburg. Minimumleeftijd is 12 jaar en deelname is geheel voor eigen risico. Deelname kost 5,00 euro per persoon. Middelburg Een wandeling maken langs de mooie bomen in de oude Middelburgse binnenstad kan op zaterdag 7 juli. Een ervaren IVN-natuurgids vertelt over de bomen die deelnemers tegenko men. Verzamelen om 13.30 uur op de Markt voor de Drvkkerij. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Deelname is 3,00 euro voor volwassenen en 1,50 euro voor kinderen. Vooraf aanmelden is niet nodig. Middelburg Het ring- en sjezenrijden op en rond het Abdijplein in Middel burg is traditie op de eerste fol kloristische dag in Middelburg in juli. Dit jaar op donderdag 12 juli. De manen en staarten van de paarden zijn kunstig ingevlochten en de sjezen zijn versierd met bloemen. Op de sjees zitten menners en passa giers in Zeeuwse klederdracht. Ze wedijveren met elkaar om de hoofdprijs. Het is van 8.00 tot 17.30 uur. Kies uit wit-, bruin-, of volkorenbrood vers uit de eigen oven. Ook vele brünchbroodjes en hortige snacks zijn ovenvers T verkrijgbaar. Aanbiedingen uit deze advertentie zijn geldig op zondag 8 juli 2012 in Agrimarkt Vlissingen en Roosendaal Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Agrimorkt Vlissingen, Papegaaienburg 5 - Agrimarkt Roosendaal, streuvelslaan la. Open op maandag t/m donderdag: 8.00 -20.00, vrijdag: 8.00 - 21.00, zaterdag: 8.00 -18.00 en zondag: 10.00 -17.00 uur. www.agrimarkt.nl

de Faam | 2012 | | pagina 6