Ondernemend Serooskerke Serooskerke: het hart van Walcheren Serooskerke: een prachtig dorp PARTS geen 2099,- maar 1699,- BEELINI VEL0SE V 25 km geen 1299,- maar 899,- PEUGE0T V clic 25 km De Zompe 16c Serooskerke 0118-596311 www.poppemotoparts.nl Dé ontwikkelaar van geschikte locaties voor bedrijfsunits, kantoren en opslag voor het midden- en kleinbedrijf André van der Hoofd, eigenaar van de EMTE Supermarkt in Serooskerke en voorzitter van de plaatselijke onderne mersvereniging, is er van overtuigd: Se rooskerke vormt het hart van Walcheren. De goede bereikbaarheid en de service- gerichte winkels in het dorp zorgen voor een prettig ondernemersklimaat. Marina Meijers Van der Hoofd is al ruim 18 jaar voorzitter van de plaatselijke ondernemersvereniging, daarnaast is hij vice-voorzitter van de Fede ratie van Ondernemersverenigingen (FOV), de overkoepelende organisatie van Veerse on dernemersverenigingen. Hij licht toe: "Ik ben al meer dan 25 jaar als ondernemer actief in de gemeente Veere, ooit begonnen met mijn vrouw in het plaatsje Veere met een super markt en nu runnen wq al weer ruim 20 jaar de supermarkt in Serooskerke. Ik weet dus wel wat er speelt bij de ondernemers en onder de bevolking." De middenstand in het Walcherse dorp 'is zeker niet alleen op de eigen inwoners gericht. "We merken dat de klanten niet alleen uit het dorp zelf komen; Serooskerke kan ook rekenen op klandizie uit de omliggende dorpen, maar eigenlijk op klanten vanuit heel Walcheren. Ook de toe- Bestuur OVS: André van der Hoofd, Willem den Herder, Tom Breedijk en Dermis Koeijers (Jan Bouterse ontbreekt) risten en de gasten van de diverse minicam- pings in de omgeving weten het dorp te vin den. Bovendien is door de nieuwe N57 de bereikbaarheid van het dorp aanmerkelijk toegenomen", vertelt Van der Hoofd. De ondernemersvereniging is een bloeiende club en kent een zeer divers ledenbestand. Ruim 40 ondernemers zijn aangesloten bij de vereniging. De diversiteit en de verschillende achtergronden zijn kenmerkend voor de ver eniging. "Het is een zeer divers gezelschap: veel ZZP'ers, detailhandel, maar ook klein schalige industrie. Samen gaan we de uitda ging aan om de leefbaarheid en het bedrijfsleven op ons dorp sterk te houden en daar waar mogelijk uit te breiden. Een van de zaken waar op dit moment aan gewerkt wordt, is het 'Keurmerk Veilig Ondernemen' (KVO). Dit keurmerk maakt het mogelijk om op een gestructureerde manier de veiligheid van de winkelgebieden en bedrijventerreinen te verbeteren. Van der Hoofd legt uit: "Om dit keurmerk te behalen voor ons industrieter rein De Zompe werken we samen met de ge meente, de politie en de brandweer. Er wordt met de politie gekeken naar veilig heid op het gebied van bijvoorbeeld inbraak werende maatregelen. Zo zijn we aan het onderzoeken of camerabeveiliging eventueel gewenst is. Daarnaast gaat het bij dit keuf merk ook om de veiligheid van de mensen die op het terrein werken. We onderzoeken dus ook samen met de brandweer hoe het staat met de brandveiligheid en we werken er aan om deze optimaal te maken. Op deze manier hopen we binnenkort het KVO te ontvangen. De gemeente Veere telt 13 kernen, allemaal met hun eigen charme. Veere is hierdoor een geslaagde mengeling van historie, natuur schoon, cultuur, rust en vertier. Een van de plaatsen in de gemeente is het prachtige dorp Serooskerke. Het dorp wordt in de twaalfde eeuw voor het eerst vermeld als Alartskintskerke wat in de loop der eeuwen tot cfe huidige naam Serooskerke verbasterd is. In 1966 kreeg het dorp nationale bekendheid door een waardevolle historische vondst. Een boerenknecht stuitte bij het graven in een preiveldje op een gouden munt. De schat bestond uiteindelijk uit ruim duizend gouden munten. De munten dateerden uit de periode eind zestiende, begin zeventiende eeuw. Nog nooit was er zo'n verscheidenheid aan munten gevonden. De goudschat leverde ruim 340.000 euro op, waar de gemeente voor de helft aan spraak op kon maken. Als cadeau aan het dorp werd het zwembad De Goudvijver gebouwd. Se rooskerke heeft een actieve dorpsraad die ge sprekspartner is voor de gemeente Veere en inspeelt op diverse zaken op het terrein van ruimtelijke ordening, verkeer, wonen en voorzie ningen. Daarnaast wil de dorpsraad de inwoners van Serooskerke de gelegenheid bieden om ideeën over de leefbaarheid van het dorp uit te wisselen. BETA Ark 45 km geen 1249,- maar 1099,- *Prijzen excl. 130,00 RDW leges. Gratis bezorging in heel Zeeland Jan Poppe Motoparts De Zompe 2B 4353 RT Serooskerke (W) T: 0118-592821 F: 0118-596333 E: info@wervenhove.nl I: www.wervenhove.nl DE DRIEHOEK Fysiotherapie Els Baas, Ben Neve, Anne Meeuwsen, Frank Smit en Carla van Usen Fitness Willy de Nooijer, Lianne de Nooijer, Simone Wondergem, Eli de Bruin, Mirjam van Belzen en Meivin Caljouw Ook voor sportfysiotherapie, manuele therapie, dry needling, spinning, striding en sportmassage kunt u bij ons terecht. ZMt Ja éxs-toiLQfna Noordweg 1 25 - 4353 AV Serooskerke T.: 01 18 591334 www.fysiofitnessdedriehoek. nl

de Faam | 2012 | | pagina 21