Walcheren heeft nu wandelnetwerk Marea Uitvaartbegeleiding in Zoutelande bestaat 5 jaar Jos Rijk vertrekt Miniconcert Rudi de Munck Markt voor de zending Stijlvol en zorgzaam! 11 nisverzorging Rpubos Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 juli 2012 De Faam pagina 14 Walcheren heeft vanaf van daag (4 juli) een compleet wandelnetwerk. Dit sluit aan op het wandelnetwerk 'Spo ren in de Zak' en het 'Kieken diefpad'. Het wandelnetwerk maakt een groot deel van het platteland beter toegankelijk. Redactie Middelburg Het Wanddnetwerk Walche ren wordt vandaag officieel geopend door de gedeputeerde van de provincie Zeeland, Sjoe- rd Heijning in het Kasteel Ter Hooge in Middelburg. Hij doet dit samen met wethouder Hans Simons van de gemeente Mid delburg en René Molenaar van de gemeente Veere. "Het wandelnetwerk is voor bewoners aantrekkelijk. Zij kunnen zo gemakkelijker een spannende wandeling in het buitengebied maken, of een ommetje in de eigen omgeving. Voor toeristen is het ook een buitenkans om nu echt het Wal- cherse landschap met haar cul tuurhistorische ontdekkingen te beleven", legt Sylvia Tuinder van de Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ) uit. Het wandelnetwerk Walcheren loopt over boerenlandpaden, volgt een deel van bestaande routen zoals het LAW Deltapad en de bevrijdingsroute, en gaat langs watergangen, dijken en duinen, komt op het strand en bestrijkt Walcheren biedt heel veel mogelijkheden om heerlijk te wan delen. Jaagpad Veere Middelburg. FOTO: STICHTING LANDSCHAPSBEHEER ZEELAND de twee grootste steden van Zeeland, naast diverse kleinere dorpskernen. Wie wil kan met de knooppun ten een route plannen naar het platteland of juist richting na tuurgebieden, zoals de Mante ling. Het wandelnetwerk biedt een nieuw perspectief, een nieuwe kijk op het boerenland, een ander zicht op de molen, de bakkeet, de kerk en het dorp. Ook worden de buitenplaat sen van vroeger genoemd net zoals vliedbergen en cultuur historische elementen. Waar de wandelaar ook heen kan via het wandelnetwerk, zijn de ver dedigingswerken, historische boerderijen en stedelijke ves tingwerken. Het is een ontdek kingstocht door het Walcherse land. Een eigen route is samen te stellen aan de hand van de knooppunten. Ruim 140 kilo meter van het netwerk gaat over onverharde paden. Onderdeel van het wandelnetwerk zijn de WalcherseWandelingen, bij voorbeeld De Reede van Mid delburg of het Veerse Jaagpad dat leidt van Middelburg haar Veere. Subsidie Wandelnetwerk Walcheren is mogelijk door subsidie van de Provincie Zeeland, Europees Landbouwfonds voor Plat telandsontwikkeling; Europa investeert in zijn platteland, de Nationale Postcode Loterij en de gemeentes Middelburg, Vlissingen en Veere. De kaart van het wandelnetwerk is te koop bij enkele VVV's. Middelburg In de serie miniconcerten in de Koorkerk geeft Rudi de Munck op 5 juli een orgelbe speling. Op het Van Vulpen orgel speelt hij werken van Bach, Mendelssohn, Dupré en Mulder. Samen met Lise de Munck en Nanette Mur- re-de Munck op dwarsflui ten zal het Vijfde Concerto van Handel worden vertolkt. Rudi besluit zijn concert met het bekende The Stars and Stripes Forever van John Philip Sousa. Het concert begint om 15.00 uur, de toe gang is vrij. Westkapelle Op het kerkplein Moria aan de Markt 67 in Westkapelle is vrijdag 13 juli een vereni- gingenmarkt ten behoeve van de zending. Tussen 13.00 en 19.00 uur worden boeken verkocht, snoepwij- zers, wafels en oliebollen. Ook is tweedehands kinder kleding te koop en rommel marktspullen. Zoutelande Marianne van de Graaf begon vijf jaar geleden met Marea Uitvaartbegeleiding. Toen had zij niet kunnen vermoeden dat het eenmans bedrijf vijf jaar later zou zijn uitgegroeid tot een bedrijf met een team van zes me dewerkers. Sleutelwoorden bij Marea Uitvaartbegelei ding zijn persoonlijk, pro fessioneel en laagdrempelig. "Toen ik vijf jaar geleden begon met mijn bedrijf, heb ik wel een taboe doorbro ken. Bij ons hoeft het niet allemaal even strak, wij pro beren door goed te luisteren, in te schatten wat de wensen van de nabestaanden zijn. Daar richten wij ons op, we bieden een behoorlijk inten sieve begeleiding. Daarnaast hebben we bij Marea bewust er voor gekozen geen unifor men te dragen om laagdrem pelig en persoonlijk over te komen. Op deze manier voelen mensen zich snel op hun ge mak." Kenmerkend voor Marea is dat geen bepaalde geloofs overtuiging of levenswijze wordt vertegenwoordigd. "Wij verzor gen zowel kerkelijke uitvaarten als niet-kerkelijke uitvaarten en crematies. Bijzonder is dat wij ook bij de dienst aanwezig zijn. Zo horen we wat door nabe staanden wordt verteld en blij ven wij betrokken bij het proces. Eén keer per jaar houdt Marea de nabestaandenmiddag in 't Spiegeltheater in Middelburg die enorm gewaardeerd wordt, zo blijkt uit de grote opkomst. Tijdens deze middag is er een lezing, muziek en ontvangen nabestaanden een waardevol aandenken. Marea Uitvaartbegeleiding, Majoorwerf 5, Zoutelande, te lefoon: 06-40796513. www.marea-uituaart.nl Vlissingen Jos Rijk, voormalig directeur van LétE, vertrekt per 1 juli bij Orionis Walcheren. Jos was vanaf 1 oktober 2004 in dienst bij LétE. Eerst als manager stafdiensten en vanaf 1 maart 2006 in de functie van algemeen direc teur. Het team van Marea v.l.n.r: Jolanda Snijders, Irene Bode, Marianne van de Graaf, Annemieke Lobik, Helmi Lamers en Mirjam Warta. FOTO: BRAM RODERMOND A 13 417 MAREA UITVAART 4374 CA Zoutelande - 06-40796513 - www.mitvaat-t.nl Diilenburqlaan 63, Goes 0113-216815 www.uitvaart.vq '1.-.vT Informatiecentrum en uitvaartwinkel: uitvaartverzorging de Groot-de Kam bv Overlijden en begraven zijn momenten waarop emoties een belangrijke plaats innemen. tel. 0118-612868 Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg www.degrootdekam.nl - info@degrootdekam.nl Begrijpelijk dat u zich op een respectvolle en professionele 'wijze wilt laten ondersteunen. Wij zullen u een tspectvolle en professionele ondersteuning bieden! Reigersberg 15,4363 BN Aagtekerke info@begrafenisverzorgingroubos.nl 0118 - 58 22 98 b.g.g. 06 -14 58 48 78 www.begrafenisverzorgingroubos.nl Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen info@uzzl.nl www.UZN-Nederland.nl

de Faam | 2012 | | pagina 14