BLAUW GERUITE KIEL porthos VLISSINGEN FESTIVAL ONDERSTROOM COMMUNICATIE SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER PORTHOS GEMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 4 JULI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Op donderdag 5 juli 2012 gaat de vierde editie van het Festival Onderstroom van start in Vlis singen. Vier dagen lang is de stad een podium voor theater op ver schillende locaties, straattheater, beeldende kunst en muziek. Het fes tival trapt om 21.30 uur af met een spectaculaire openingsoptocht door de stad met gekke machines, vuur, acrobatiek en muziek. De parade start bij het Dijktheater en gaat via de Nieuwendijk naar het Bellamy- park voor een feestelijke finale. Bellamypark Het Bellamypark is het hart van het festival. Met de hele dag kleine en grote voorstellingen, aansteke lijke acts en zomerse muziek. Op de kop van het Bellamypark wordt het tijdelijke HavenTheater gesi tueerd, met elke avond de grotere 'theater op straat' voorstellingen. Onderstroom junior Op zondag 8 juli vindt voor het eerst het Festival Onderstroom Junior plaats. De mooiste en grap pigste acts en de meest aansteke lijke muziek speciaal voor jonge bezoekers tot 12 jaar, verzameld op het Bellamypark. Ook zijn er workshops jongleren, clownerie, popmuziek, circus en acrobatiek. Zie voor het volledige programma en kaartverkoop de website van de Cultuurwerk www.cultuurwerf.nl Vorige week kregen we als bewoners van de Clijver- straat een brief van de Gemeente Vlissingen. Nu zult u denken, niets bijzonders als raadslid een brief van de gemeente, maar deze brief kreeg heel onze wijk en was getekend door drs We werden uitgenodigd om te praten over het Verkeerscirculatieplan (VCP). Prima. Maar na het lezen van de brief werden we toch wel onge rust. Alle straten in onze omgeving werden eenrichtingsverkeer behalve, u raad het al: de Clijverstraat. Dit zou betekenen dat al het verkeer dus door onze kinderrijke straat komt. Dat moet je niet willen. Mijn man ging toch maar even bellen voor opheldering. Nou, je moet 'Hobeinstraat' lezen als 'Clijverstraat', dus geen probleem. Een beetje dom, zeker omdat het ook in de krant en in het huis-aan-huis blad stond. Ze gingen dit nog kenbaar maken. Misschien had de drs eerst de brief nog eens kunnen lezen voor hij werd rondgebracht door iemand van de gemeente. De volgende morgen waren twee mannen van de gemeente, nee niet drs grote stickers midden op de straat aan het plakken. Je ziet ze door bijna heel Vlissingen. Nu weet u dat ik altijd in ben om poster- en stickers te plakken, maar dan wel op een goede zichtbare plaats en niet midden op de weg (die uit onze straat is inmiddels al kapot gereden). De dag daarna werd er weer een brief in de bus gegooid door iemand van de gemeente. Nee, niet ondertekend door drs Zo ziet 'u maar, op het gebied van communicatie is er nog heel veel te winnen voor de gemeente Vlissingen. Rest mij nog u een hele mooie en vooral zonnige zomer toe te wensen. Raadslid Trix de Roos-Consemulder, fractievoorzitter SP Tel. 0118-412306, e-mail: tdroos@sp.nl www.vlissingen.sp.nl Volgende week rijdt de Service bus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Service bus. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. Dag en tijd Plaats Maandag 9 juli 2012 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 10 juli 2012 09.00- 11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00- 15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 11 juli 2012 09.00- 11.30 uur Kanaalstraat (tegenover de Bruna) 13.00- 15.30 uur Oranjeplein Donderdag 12 juli 2012 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 13 juli 2012 09.00- 11.30 uur ScheJdestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00 - 15.30 uur Fonteyne www.vlissingen.nl/serviceteam Heeft u een vraag over zorg, welzijn of opgroeien? Dan kunt u in de gemeente Vlis singen terecht bij één loket. In de Open Wijkschool De Combinatie in de wijk Nieuwe Bonedijke vindt u het loket van Porthos. Eén loket Het kan best lastig zijn om te uit te zoeken waar u terecht kunt met wel ke vraag. Daarom is er in Vlissingen Porthos: één loket voor het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) en de Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo). ledereen, van jong tot oud, is welkom met een vraag over zorg, welzijn, opgroeien en opvoeden. Uw vraag staat centraal en de loketmede werkers begeleiden u naar informatie, antwoorden of concrete hulp. Het loket van Porthos is iedere werkdag geopend van 8.30 tot 17.00 uur. ledereen is wel kom, ook zonder afspraak. Samenwerking In het loket werkt de gemeen te Vlissingen samen met verschillende instanties waar onder GGD Zeeland, Maat schappelijk Werk Walcheren, MEE Zeeland, Bureau Jeugd zorg, Indigo en de bibliotheek. Porthos Vlissingen werkt in haar aanpak samen met de gemeenten Middelburg (Por thos Middelburg) en Veere (CJG/Wmo Vraagpunt Veere). www.porthos.nl Voorbereidingsbesluit Burgemeester en wethouders van de Gemeente Vlissingen maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.7 van de Wet ruim telijke ordening jo. art. 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 juni 2012 heeft besloten, dat bestemmings plannen worden voorbereid voor de plangebieden Kenniswerf en Binnen- en Buitenhavens en om geving, zoals aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. De inwerkingtreding van het voorbereidingsbesluit is bepaald op de eerste dag na publicatie, te weten 5 juli 2012. Het voorberei dingsbesluit en de bijbehorende tekening ligt met ingang van de dag van inwerkingtreding voor een peiiode van zes weken voor een ieder ter inzage in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Het voorbereidingsbesluit is met ingang van 4 juli 2012 te raad plegen via het webadres www. vlissingen .n 1 /bestemmingsplannen (rubriek voorbereidingsbesluiten). De digitale versie van het voorbe reidingsbesluit is raadpleegbaar via de wettelijk verplicht gestelde website www.ruimtelijkeplannen.nl, waar het voorbereidingsbesluit te vinden is onder het planiden tificatienummer NL.IMRO.0718. VBKB02-VG01 (Kenniswerf en Binnen- en Buitenhavens en om geving). De website is ook te be reiken via het hiervoor genoemde webadres van de gemeente, waar een link staat aangegeven naar genoemde landelijke website. Tegen dit besluit kan geen bezwaar en/of beroep worden ingesteld. Wijzigingsverordening leges Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij in haar vergadering van 26 juni 2012 de volgende wijzigingsveror dening heeft vastgesteld: De tweede wijziging van de legesverordening Vlissingen 2012 De wijzigingsverordening ligt kosteloos ter inzage bij de ge meente. Tegen het betalen van een legesvergoeding kan een afschrift van de verordening wor den verkregen. Mocht u nog vragen hebben over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Vlissingen, telefoon 0118-487000. Verordening Sociale Cliënten raad Walcheren 2012 Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat de raad in haar vergadering van 19 april 2Ö12 de volgende verorde ning heeft vastgesteld: De verordening Sociale Cliënten raad Walcheren Bovengenoemde verordening re gelt de wijze waarop inwoners van de gemeente worden betrokken bij het minimabeleid. De verorde ning ligt kosteloos ter inzage bij de gemeente. Tegen het betalen van een legesvergoeding kan een afschrift van de verordeningen worden verkregen. Mocht u nog vragen hebben over de verorde ning, dan kunt u contact opne men met de gemeente Vlissingen, telefoon 0118-487000. Algemene inkoopvoorwaarden Gemeente Vlissingen voor levering van diensten Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 19 juni 2012 hebben besloten tot het vaststellen van: De algemene inkoopvoorwaarden gemeente Vlissingen voor levering van diensten (model VNG) Dit besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kan tooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Het besluit is ook te raadplegen op www.vlissingen.nl. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan -tegen be taling van de kosten- een afschrift krijgen. Regelgeving uitvoering Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo) Het College van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen heeft op 26 juni 2012 besloten om het Besluit voorzie ningen Wmo gemeente Vlissingen 2012 als volgt aan te vullen: het met terugwerkende kracht per 1 januari 2012 aanvullen van de toelichting bij artikel 2 over het heffen van eigen bijdragen; het met terugwerkende kracht per 1 januari 2012 aanvullen van artikel 1.2 over het wel of niet kunnen beheren van een persoonsgebonden budget; het per 1 juli 2012 aanvullen van artikel 2 en van de toelich ting bij artikel 2 over het heffen van een eigen aandeel (in plaats van een eigen bijdrage) bij aanvragen van woonvoor zieningen, voor zover de totale kosten van de woonvoorziening minder dan 200 bedragen. Verder besloot het College orr de Werkafspraken voorzieninger Wmo gemeente Vlissingen 2012 pei 1 juli 2012 in te trekken. Deze Werk afspraken dateerden grotendeel: van vóór de invoering van de Wmo Daarom sloten deze Werkafspraker steeds minder aan op de huidig* wijze van uitvoeren van de Wmo Tenslotte besloot het College om d* Beleidsregels voorzieningen Wmc gemeente Vlissingen 2012 per 1 juf 2012 aan te vullen met drie bepa lingen die nog maar kort geleder aan de Werkafspraken waren toege voegd. Deze bepalingen handeier onder meer óver de toe- en door gankelijkheid van gemeenschap pelijke ruimten in woongebouwen De genoemde aanvullingen lig gen vanaf 4 juli ter inzage bi het Wmo-loket van de gemeent* Vlissingen. Vlissingen, 4 juli 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 11