BLAUW GERUITE KIEL PRESTATIEOVEREENKOMST GEMEENTE EN CORPORATIES agenda VLISSINGEN WERK IN UITVOERING TARIEVEN HULP BIJ HET HUISHOUDEN (WMO) 2012 KALENDER UNIEKE HINKELBAAN- TJES IN BINNENSTAD VLISSINGEN GEEN INTERNET? GEEN NOOD! BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 4 JULI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Werkzaamheden Slijkstraat Op 4 juli 2012 is gestart met werkzaamheden in de Slijk straat. Hierdoor zal de straat worden afgesloten voor al het doorgaande verkeer. De afsluiting duurt tot 6 juli 2012. Werkzaamheden jordaens- laan, Lange Leenweg en de Rubenslaan Op 10 juli 2012 wordt gestart met het aanbrengen van de bovenste laag van het asfalt in de Jordaenslaan, Lange Leen weg en de Rubenslaan. De werkzaamheden duren 1 dag en zullen in fasen worden uit- Het is noodzakelijk om de genoemde straten tijdens de uren dat er werkzaamheden plaatsvinden, geheel af te slui ten voor al het verkeer. Afslui tingen en omleidingen worden via borden aangegeven. Fasering Fase 1Jordaenslaan vanaf de kruising Hercules Segherslaan. De werkzaam heden starten om 07.00 uur en duren tot ongeveer 12.00 uur. Fase 2. Lange Leenweg. De werkzaamheden starten om 08.00 uur en duren tot ongeveer 12.00 uur. De werkzaamheden starten om 12.00 uur en zijn om 18.00 uur afgerond. wwnv.v8lssingen.hl/ werkinuitvoering Jn 2012 geldt voor huishoude lijke hulp in natura een tarief van 21,51 per uur en voor huishoudelijke zorg 25,85 per uur. Het tarief var» een persoons gebonden budget hulp bij het huishouden is vastgesteld op 15,20 per uur. Het tarief van eer» persoonsgebonden budget voor een alfahulp bedraagt 16,20 per uur. www.vlisslngen.nl/wmo Ö1T1 Zaterdag 7 juli 2012 22.00 uur Woordworks Muziek Café De Concurrent Zondag 8 juli 2012 14.00 uur Rondleiding natuurgebied Rammekens Fort Rammekens www.vlissingen.nl/uit Gemeente Vlissingen, Woon- burg en L'escaut woonservice hebben prestatieafspraken ge maakt over de leefbaarheid en het woningbeleid in Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem. De partijen ondertekenden op 27 juni 2012 de gezamenlijke prestatieovereenkomst voor de periode 2012-2015. Kwaliteitsslag Met deze „„overeenkomst willen de corporaties en de gemeente Vlissingen een kwaliteitsslag maken. De partijen kunnen ge meentelijke plannen, zoals de Structuurvisie en de Woonvisie, zo beter en sneller realiseren. Kernpun ten voor de partijen zijn voldoende beschikbaarheid van woningen in de betaalbare woningvoorraad, realisatie van nieuwbouwwoningen en de aanpak van verouderde wo ningen. Het woningaanbod wordt zo kleiner, maar kwalitatief beter. Ook wordt ingezet op het investe ren in woningen met het oog op duurzaamheid. De gemeente stelt vanuit haar rol wijkplannen op voor de periode 2012-2015. De par tijen maken elk kwartaal samen een woningmarktrapportage om ont wikkelingen op de woningmarkt te monitoren. De gemeente is eind verantwoordelijk voor het woning beleid en de openbare ruimte. De corporaties zijn verantwoordelijk voor de huisvesting van personen die door hun inkomen of door andere omstandigheden moeilijk woonruimte kunnen vinden. Thema's De afspraken die de partijen heb ben gemaakt zijn verdeeld over verschillende thema's. Deze zijn rollen en verantwoordelijkheden, leefbaarheid van wijken en buur ten, vastgoed en omgeving, dienst verlening en financiën. Een greep uit de afspraken: De partijen laten tweejaarlijks een leefbaarheidsonderzoek uitvoeren De partijen blijven buurtbemid deling en ketenaanpak woon overlast inzetten De partijen vergroten kansen voor starters op de woning markt door bijvoorbeeld een starterslening of het aanbieden van kluswoningen De corporaties garanderen een minimale slaagkans van 10 procent voor de woningzoe kenden en leveren adequate opvang voor woningzoekenden met een urgentieverklaring De corporaties starten uiterlijk in 2015 een pilot project C02- neutrale woningbouw in het Middengebied De Vlissingse gemeenteraad staat achter de prestatieovereenkomst. Ook de huurdersverenigingen stem men in met de overeenkomst. Op initiatief van 2 enthousiaste moeders uit de Vlissingse binnen stad, worden er op een drietal plaatsen in de stad hinkelbaantjes aangelegd! Hiermee ontstaan extra speelaanleidingen voor jonge kin deren. Elke hinkelbaan bestaat uit 10 mo zaïektegels in de vorm van een nau tische afbeelding. De tegels worden door vrijwilligers onder deskundige begeleiding gemaakt en door buurt bewoners gesponsord a 12,50 per tegel. Professionele stratenmakers van de gemeente Vlissingen zul len de tegels in het trottoir in de Paardenstraat, Palingstraat en de Wilhelminastraat plaatsen. Gemeente Vlissingen juicht dit soort initiatieven ter bevordering van de leefbaarheid in de buurt toe en wil daar graag aan meewerken. Het sluit mooi aan bij de richting die de gemeente in het kader van Welzijn Nieuwe Stijl wil inslaan. Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, Bibliotheek 't Spui of Bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een om gevingsvergunning hebben ont vangen: 1kappen boom Willem Alexander- straat 42 (21-06-2012) 2. verbouwen woning Kanaal straat 34 (26-06-2012) 3. uitbreiden woning Mina Krusemanlaan 12 (26-06-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergun ningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: 1. vervangen kozijnen Burgemeester Stemerdinglaan 56 (25-06-2012) 2. gedeeltelijk verhogen dak Helmgras 14 (21-06-2012) 3. plaatsen rooster achterzijde Arsenaalplein 3 (25-06-2012), het plaatsen van de airco installatie is niet akkoord. 4. uitbreiden woning Rossinilaan 33 (27-06-2012) 5. realiseren 4 studio's en 1 appartement hoek Scheldestraat 33-35/Bouwen Ewoutstraat 70-72 (27-06-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Verleende omzettingsvergun ningen: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. Glacisstraat 180-182/Van Dishoeckstraat 7-9 (besluit 25 juni 2012) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de heer W. Huige van de Afdeling Publiekszaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 12 juli en 2 augustus 2012. Van links naar rechts: de heer van Beekhuizen van L'escaut woonservice, burgemeester Roep van Vlissingen en de heer van der Wel van Woonburg.

de Faam | 2012 | | pagina 10