Ontmoetingsplein Sint Jan geopend Nachtkleding Dames - herent t/m 40% KORTING Schiesser Heren T-shirts 3 voor 22,- Mey - ondergoed Dames - heren t/m 40% korting Sloggi 4 3 De vrolijke kater Mus zoekt een nieuw thuis I I i I Van Vlissingen naar Rockanje DE VLIJT LINNEN Middelburg Gravenstraat 3 Tel. (0118) 63 38 30 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 juni 2012 De Faam pagina 7 Na jaren van hard werken was het afgelopen zaterdag (23 juni) zo ver. Wethouder Ed de Graaf opende het vernieuwde ontmoetings plein in het Sint Jansgebied in Middelburg. Hij werd bijgestaan door de hoofdge bruikers Toon, Teun en Maxx. Ellen De Vriend Middelburg "Het is heel mooi geworden!", roept Angela Maas enthousiast. Ze wijst naar de schoongespo- ten tegels en de splinternieuwe tafeltennistafel die in de zon staat te glimmen. Ook staan er vijf bankjes, die uitnodigen om van het vernieuwde plein te ge nieten of er rustig te lezen. "Het is een plein waar groot en klein, jong en oud, gezond en gehandicapt elkaar kan ontmoe ten." Bernard Vercauteren-van de Berge van de Initiatiefgroep Duurzaam Middelburg, de buurtgroep van het Sint Jansge bied, vult aan dat het ontmoe tingsplein de aardbei is op de slagroom van de herinrichting van het gebied. Achtergesteld buurtje "Het Sint Jansgebied is een bijzondere wijk in de Middel burgse binnenstad met 157 wooneenheden, waarvan pre cies de helft koopwoning is en de andere helft voor huurders. Daarbij zijn twaalf woningen Van achterstandswijk naar een parel van Middelburg. Dat is het Sint Jansgebied, waar afgelopen zaterdag het nieuwe ont moetingsplein werd geopend. FOTO: IZAAK VERKESTE is volgen er meer, en dat bleek wel. Langzaam maar zeker veran derde het Sint Jansgebied van een onveilige en vieze buurt in een buurt waar jong en oud zich weer veilig voelt. Saamhorigheid is hiervoor het sleutelwoord." Initiatiefgroep De initiatiefgroep is sinds 31 mei een stichting geworden. Bewoners van het Sint Jansge bied kunnen sponsor of vriend worden vxan de stichting. Een bank sponsoren kost 250 euro en dat is inclusief een eer volle vermelding op de 'eigen' bank. Met de opbrengst ont wikkelt de stichting het plein verder. Zo willen zij nog be planting en een mooi spel voor kinderen aanschaffen. aangepast en bedoeld voor mensen met een zware licha melijke beperking, die de regie over hun leven willen behou den. Nog niet zo lang geleden was het Sint Jansgebied nog een wat 'achtergesteld buurtje' zoals men er over sprak. Mede door twee nabijgelegen coffeeshops was er veel overlast van onder andere hangjongeren, drank, drugs en als gevolg daarvan vandalisme. Buurtbewoners voelden 'zich niet veilig en kinderen durf den niet meer in de daarvoor bestemde speeltuin te komen. Door oprichting van 'Buurt groep Sint Jansgebied kwam daar verandering in. Een en thousiaste groep buurtbewoners zetten zich voor 200 procent in. Als er één schaap over de dam Lin? Lux I Vlissingen De Strandvijfdaagse is een vijfdaagse wandel-kampeer- tocht langs de stranden en over de Deltawerken van Zeeland en Zuid-Holland. Het is van 2 tot en met 6 juli. In vijf dagen wandelen deelnemers van Vlissingen naar Rockanje. Tentje De tocht gaat voor tweeder de deel over het strand en eenderde deel over verharde weg waarbij wandelingen ge maakt worden over de stran den en Deltawerken van de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden. Deelnemers lopen over de Veersedam, een ge deelte langs de Oosterschel- de, de Oosterscheldekering, Brouwersdam en Haring- vlietdam. Ze overnachten in een eigen tentje. Vervoer De organisatie zorgt voor vervoer van bagage, koffie en thee, ontbijt en lunch pakketten, en elke avond een warme maaltijd. En elke dag is er een EHBO-team aanwezig om zere voeten te verzorgen. Baskensburg Deelnemers kunnen zon dag 1 juli al naar Vlissingen komen, waar overnacht kan worden op Sportpark Bas- kenburg. Deze overnachting is bij de prijs inbegrepen. Deelname kost 170 euro. "3 www.strandvijfdaagse.nl Tara De Vriend Vlissingen Mus is een vrolijke kater van twee jaar oud. Omdat kater Mus veel energie heeft en veel speelt wil hij liever niet op een flat wonen. Hij kan het goed met andere katten en met honden vinden. Hij is in het asiel gekomen, omdat hij niet zo erg goed met de baby van de eigena ren kon omgaan. Maar met kinderen die rustig en wat ouder zijn heeft Mus geen problemen. "Mus komt graag bij je op schoot liggen en hij houdt heel veel van spelen", vertelt beheerster Melanie van het Dierenasiel Walcheren. Gesteriliseerd Voordat de katten herplaatst worden, worden ze gesterili seerd of gecastreerd. Verder krijgen alle katten een ont- wormingskuur en worden de dieren ook nog ingeënt en gechipt. Interesse Interesse in Mus? Kom dan eens kennismaken met hem. Bel dan naar 0118-613579. Of neem een kijkje in het Dieren asiel Walcheren aan de Maan- weg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het dierenasiel ge sloten. Afspraak Het is ook mogelijk om ken nis te maken met het asieldier buiten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie is te vinden op de website van het Dierenasiel Walcheren. dierenasielwalcheren.nl Mus is een vrolijke kater van twee jaar oud. Hij zoekt een lief baasje en een gezellig thuis. FOTO: TARA DE VRIEND

de Faam | 2012 | | pagina 9