Een blik in het zonneblik mmm De Faam Korte opleiding in de zorg Zomervakantie bol activiteiten Activiteiten voor meiden ZA-passen naar de Voedselbank Zeeuwse Zonnige Zomeravonden Pauzeconcerten DONDERDAG 19 JULI ZONDAG 22 JULI SPECTACULAIR VUURWERK 22.30 uur FAMILIEDAG voor ieder wat wils Boerderij beleven Openstelling bij Schellach Petruskerk Van:K^^ Pearyweg 9 - Goes 1 Marie Curieweg 5 - Vlissingen/Souburg Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 juni 2012 De Faam pagina 6 bieden om leuke activiteiten te ondernemen. Stichting Arduin heeft in december cliënten en medewerkers een ZA-pas ge geven als kerstcadeau. De 275 passen die niet zijn benut, zijn nu aan een goed doel geschon ken. Middelburg Een kijkje nemen achter de schermen, rondkijken, kalfjes aaien, een kaasje plastificeren en veel proeven kan bij Kaas boerderij Schellach in Middel burg. Het is maandag 2 juli om 10.00 uur. Deelname is gratis. Aanmelden kan via info@ schellach.nl. Middelburg In de Stationsstraat 15 in Mid delburg is donderdag 28 juni een informatiemiddag over de opleiding verzorgende IG die in september begint. Deze opleiding wordt in samenwer king met de SVOZ uitgevoerd en is daardoor een ministerieel erkende opleiding. De doel groep bij deze opleiding ligt bij ZZPers, maar ook voor andere belangstellenden die voldoen aan de instroomeisen staat in schrijving open. Het is een ver korte opleiding die ongeveer 16 maanden duurt waarin theorie en praktijk samen gaan. Tijdens deze middag zal de coöperatie Zorg Co ook aanwezig zijn om informatie te geven over de organisatie die werkt voor ZZ Pers in de zorg. Aanvang van de informatiemiddag is om 14.00 uur en vooraf aanmelden kan via info@pluseen.nl. Middelburg De R.K. Petrus en Pauluskerk in Middelburg is tot en met 13 september op donderdag van 12.00 tot 16.00 uur voor het publiek geopend. Gedurende de openstellingsdagen wordt in een vitrinekast speciale aandacht besteed aan iconen die geschil derd of geschreven zijn door Pe ter van den Hoven, kunstenaar en iconenschilder. Iedere icoon die tentoongesteld is, is voor zien van een uitgebreide uitleg. Tijdens de openstelling zijn vrij willigers van de kerk aanwezig om vragen te beantwoorden. Zij verzorgen ook rondleidin gen door de kerk. Daarnaast is er voor geïnteresseerden ruimte voor gebed, meditatie en een stiltemoment. Middelburg De zomervakantie staat weer bol van de activiteiten voor de Middelburgse jeugd. Spor tieve weken wisselen zich af met themaweken zoals water, reizen en talenten. Het wordt georganiseerd door Middel burg in Beweging en Stichting Welzijn Middelburg. Er is weer een Bouwspeelplaats aan de Geersesweg, een waterspelle tjesmiddag en de waterfietsrace in het centrum, levend sjoelen in de wijken, een talentenweek en nog veel meer. Het complete programma is te vinden op on derstaande website. www.welzijnmiddeburg.nl Middelburg Het jongerenwerk van Stichting Welzijn Middelburg organiseert ook deze zomervakantie meide nactiviteiten. Speciaal voor mei den van 12 tot en met 18 jaar zijn er in beide jeugdcentra drie verschillende activiteiten. Het is op woensdag 11, 25 juli en 1 augustus in The Basement in Dauwendaele en op donderdag 12, 26 juli en 2 augustus in De Poort in Veersepoort. Het is van 19.00 tot 21.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via: L.visser@welzijnmiddel- burg.nl Middelburg Gisteren overhandigde Patty van Belle, Raad van Bestuur van Stichting Arduin, 275 ZA- passen aan Emmy de Kraker, voorzitter van het bestuur van de voedselbank Middelburg. De passen zijn bestemd om men sen die gebruik maken van de Voedselbank de mogelijkheid te Middelburg Zeeland heeft de meeste zonuren van Nederland en mede daarom komen er veel toeristen naar de Zeeuwse pro vincie. Speciaal voor deze toe risten houdt Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Mid delburg op de vrijdagavonden in juli en augustus Zeeuwse Zonnige Zomeravonden, waar bezoekers kunnen kijken door speciale zonnetelescopen. Vanaf 19.00 uur kan iedereen genieten van zonnevlammen en vlekken. Verder wordt aandacht besteed aan de invloed van de zon op de aarde en de uitvinding van de telescoop. Entree is 1 euro voor kinderen en 2 euro voor volwas senen. Middelburg Vanaf 5 juli zijn in de Oostkerk in Middelburg weer wekelijks de pauzeconcerten. Elke don derdag tussen 12.30 en 13.00 uur zal het beroemde De Rijc- kereorgel uit 1783 worden be speeld. Plet spits wordt op 5 juli afgebeten door Paul Kieviet, or ganist in Sommelsdijk en Mid- delharnis, in een programma met werken van Clérambault, Kieviet en Böhm. De concerten zijn gratis toegankelijk. Middelburgs Nieuws Op vrijdagavond 22 juni a.s. (tussen 19.30 en 22.00 uur) kwam iedereen die het afgelopen halfjaar zelf een zpnneblikje heeft opgehangen naar de sterrenwacht in Middelburg om het resultaat te onthullen. foto: jan koeman bL K^1 authority in chemastry autowaspark Cvatt £l(iM [/oon, gimi m em hwqm ItVMLduM i/m uui curfblnk

de Faam | 2012 | | pagina 8