Zeeuwse politiehonden strijden om ereplaatsen Dagbladbezorger PZC *ir I VEERE Afscheid Louw Joosse Zomerse orgelconcerten Berenburcht nog één keer bij elkaar Bijenhotel Goese Polder Aagtekerke, Grijpskerke, St Laurens en Gapinge Exploitant verenigingsgebouw en gymzaal Schuttershof Domburg Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 juni 2012 De Faam pagina 27 Kloetinge Excelsior Kloetinge heeft zondag 24 juni het jubi leum en afscheid van Lauw Joosse gevierd tijdens het Tuinconcert bij Jachthuis in Kloetinge. Al bij aanvang- van het concert werd Joosse gehuldigd met zijn 60-jarig jubileum. Later in het pro gramma werd hem gevraagd zijn instrument neer te leg gen om de wereldpremière te beluisteren van een mu ziekwerkje dat bassist Toine Wevers had gecomponeerd. Een passacaglia met de titel 'Not High Not Low but for Lauw'. Tot slot kreeg Joosse het erelidmaatschap aange boden. Goes Stichting Muziek in de Gro te Kerk verzorgt een zomer- serie orgelconcerten op het Marcussen-orgel in de Grote of Maria Magdalena Kerk in Goes De meeste organisten komen uit Zeeland, maar ook de Canadese organist Philip Crozier verzorgt een concert. De concerten zijn op 6 en 20 juli, 3 en 31 au gustus en 8 september. Het openingsconcert op vrijdag 6 juli wordt gegeven door Arno van Wijk. Het concert begint om 20.00 uur. De en tree is 8,00 euro; voor dona teurs 5,00 euro. Daarnaast zijn er in de maanden juli en augustus gratis toegankelijke marktconcerten. muziekindegrotekerkgoes.nl Baarland Het is alweer bijna een jaar dat Baarland zonder school tje zit. Voor velen heeft de Berenburcht, en daarvoor De Schans, toch een speciaal plekje in hun hart. Om sa men herinneringen op te ha len over de periode dat Baar land een school had, wordt zaterdag 10 november een reünie gehouden in Dorps huis The Cameronian. Aan melden en informatie: ~0 berenburcht@liue.nl Goes De Goese burgemeester René Verhulst heeft vrijdag 22 juni het bijenhotel in de Goese Polder geopend. Het bijenhotel is geplaatst in het recreatiegebied de Oude Zee dijk ter hoogte van de Ham- marskjöldstede. Het bijen hotel is een initiatief van de Stichting Buurtwerk Goese Polder en is door bewoners en kinderen uit deze wijk gebouwd. Het geheel bestaat uit boomstammetjes waarin gaten zijn geboord zodat bijen zich kunnen nestelen. Omdat bijen in hun voort bestaan worden bedreigd is 2012 uitgeroepen tot het Jaar van de Bij; zonder bijen is ook het voortbestaan van de mensheid onmogelijk. Om hiervoor aandacht te vragen is een informatiebord bij het bijenhotel geplaatst. Het geblaf was in de verre omtrek te horen. Af en toe zelfs afgewisseld met pistoolschoten. Op het terrein van Politiehond Vereniging PHV Walcheren-de Piet bij Wolphaartsdijk werd zater dag 23 juni gestreden om het Zeeuws Kampioenschap voor ongecertificeerde jonge politiehonden. Rachel van Westen Wolphaartsdijk Een man in een dik pak rent over het oefenterrein en op een commando vliegt er in razende vaart een Mechelse herder uit de bossen in de richting van de man. Helemaal in de rol van een echte slechterik slaat de man de hond van zich af met een stok, maar het wil niet baten. De hond. neemt een welgemikte sprong en hangt in de boven arm van de pakwerker. "Dit noemen we stokstellen", legt Al- bert Donkersteeg uit, vice voor zitter Koninklijke Nederlandse Politiehond Vereniging afdeling Zeeland. "De stok waar de pak werker mee slaat is gewoon van droog hout, dus die breekt bij het minste of geringste. Het is niet zo dat de hond er letsel aan overhoudt. Het gaat er om of de honden die dreiging aankunnen. In werkelijkheid kan iemand ook wat naar de hond gooien of naar de hond slaan en dan mag Een man in een dik pak rent over het oefenterrein en op een vaart een hond uit de bossen in de richting van de man. de hond ook niet loslaten." In middels heeft de hond na een commando van zijn eigenaar de pakwerker losgelaten en staat hij blaffende achter de zogenaam de boef. Meneer de crimineel wordt meegenomen door de politieman en dan gebeurt er iets onverwachts; hij slaat naar de agent en wil er vandoor gaan, maar daarbij heeft hij geen re kening gehouden met de vier voeter die achter hem loopt, die heeft namelijk maar al te veel zin om weer in het pak te gaan hangen. "Voor die honden is echt een spelletje, het heeft niets met valsheid te maken", gaat Donkersteeg verder, "Deze honden zullen jou niets doen, ze zijn puur op dat pak gericht." Dan is het volgende onderdeel aan de beurt. Dit keer heeft mister Bad Guy een pistool in handen en vuurt het af wan neer de hond op hem afrent. De getrainde hond trekt zich er niets van aan en gaat feilloos op zijn doel af. Een klein bruin- commando vliegt er in razende FOTO RACHEL VAN WESTEN wit hondje uit het publiek is minder onverstoorbaar en weet zich blaffend los te trekken om vervolgens, met zijn riempje nog achter zich aan, over het veld te rennen, in de richting van zijn soortgenoot. Er klinkt oei-ge- roep uit het publiek, maar de herder hangt inmiddels al in het pak van de schietende ban diet en laat zich door niet of nie mand afleiden. Zelfs niet door blaffende en rond hem sprin gende hondjes. Hij is volledig gefocust op zijn taak. De PZC is op zoek naar Ga naar www.bezorgers.nl dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur willen bezorgen. Wat staat er tegenover? een startpremie van 150,- (na 3 maanden bezorgen) een prima maandelijkse vergoeding gratis de PZC lezen uitstekend te combineren met andere bezigheden vele extra's voor meer informatie. Aanmelden? via internet: www.bezorgers.nl •telefonisch: 0800-0222710 per post: stuur onderstaande bon op Meer bereiken. Met Wegener Ja, ik wil de PZC bezorgen Naam: Geboortedatum (min. 15 jaar): Adres: Tel: Postcode: Woonplaats: Vul deze bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: PZC, t.a.v. Secretaresse Distributie, Antwoordnummer 71,7300 VB APELDOORN G E M E ENT E De gemeente Veere is met ca. 22.000 inwoners en 13 kernen een plattelandsgemeente. Er is een gevarieerd en gespreid aanbod van voorzieningen, waaronder in elke kern een dorpshuis(func- tie). Vanwege vertrek van de huidige exploitant zijn wij per 1 augustus a.s. op zoek naar een De functie: Als exploitant ben je verantwoordelijk voor het beschikbaar stellen van de accom modatie aan de gebruikers. De accommodatie bestaat uit een verenigingsgebouw met meerdere zalen, een kantine en een gymzaal. De gemeente draagt zorg voor het groot onderhoud van de accommodaties en de verhuur van de gymzaal. De exploitant verricht onder andere de volgende werkzaamheden: het exploiteren van het verenigingsgebouw, inclusief kantine: beheer, verhuur, schoonhouden, etc.; het schoon- en op orde houden van de gymzaal met bijbehorende ruimtes; het dagelijks onderhouden van de accommodatie toezicht houden op het gebruik van de accommodatie en indien nodig gebruikers aanspreken op gedrag. Omdat het verenigingsgebouw vooral in de avonduren gebruikt wordt, zijn de werktijden voor namelijk 's avonds. De accommodatie wordt ook gehuurd voor uitvaarten. In de schoolvakanties gaan een aantal (structurele) activiteiten door. Ook in deze periode verwachten we dat er beheer is voor de activiteiten. Het is niet noodzakelijk dat de exploitant aanwezig is op de tijden dat de gymzaal geopend is. Het profiel: Je hebt de vereiste horecapapieren in bezit, zoals de Verklaring Sociale Hygiëne, aangevuld met een diploma EHBO en BHV. Daarnaast heb je affiniteit met het (Veerse) vereni gingsleven en waar mogelijk stimuleer je de activiteiten. Je hebt goede communicatieve vaar digheden, bent flexibel en hebt een klantgerichte instelling. Vergoeding: je werkt als zelfstandig ondernemer en bent daarom niet in dienst van de ge meente. Je ontvangt een vergoeding voor de schoonmaak van de gymzaal en een bijdrage in het exploitatietekort. Overige informatie: Meer informatie nodig? Bel met Rinus Dekker van de afdeling Welzijn, be reikbaar op (0118) 555 351. Heb je belangstelling? Stuur je sollicitatiebrief met CV naar gemeente Veere, t.a.v. afdeling Welzijn, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg, onder vermelding van "vacature exploitant" op de linkerbovenhoek van de envelop of mail naar mw.dekker@veere.nl. Je brief of mail verwachten wij uiterlijk op 11 juli 2012.

de Faam | 2012 | | pagina 39