VEE Officiële Mededelingen milieu GEMEENTE van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Aagtekerke - Sint Jan ten Heereweg 2, het bouwen van een woning (18-6); Gapinge - Bieweg 6, het uitbreiden van een woning en het bouwen van een schuur (18-6); Koudekerke - Groeneweg 1, het renoveren van het dak en de voorgevel van een loods (11 -5); Meliskerke - Rapenburgweg 12, het bouwen van een schuurtje (12-6); Oostkapelle - Egelantier, het bouwen van een vrijstaande woning (1-6); Serooskerke - Gapingsedreef 2, het bouwen van een woning met schuur (14-6); Veere - Kaai 51, het verbouwen van het voormalig bankfiliaal tot de oor spronkelijke woonruimte (7-6); - Kanaalweg Westzijde, het op metselen van de vestingmuren Maurits Bolwerk (12-6); Westkapelle - Noordkerkepad 77, het uitbreiden van een woning (5-6); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - Roosjesweg 8, het renoveren van een rijksmonument (15-6); - Zuiverseweg 2, het bouwen van 2 bedrijfswoningen (13-6); Domburg - Noordstraat 6, het verbouwen van een woon-winkelpand (13-6); - Singel 26, het maken van een uitweg (15-6); Meliskerke - de Brouwpit 3 t/m 11het bou wen van 5 woningen (15-6); Oostkapelle - Egelantier 6, het bouwen van een woning (20-6); Veere - Fazantenlaan 6, het vervangen van een garagedeur en het aan brengen van een overkapping (13-6); - Kapellestraat 12, het handelen in strijd met regels ruimtelijk ordening (15-6); - Markt 41het vervangen van een dakkapel (14-6); Vrouwenpolder - Fort den Flaakweg 11 a, het bouwen van een woning (20-6); Westkapelle - Zuidstraat 141, het verbouwen van de voorgevel (15-6); Zoutelande - Duinweg 119, het bouwen van een recreatiewoning (20-6); - Zandbank 10, het vergroten van een recreatiewoning (13-6); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. BESTEMMINGSPLAN 'KOM VROUWENPOLDER' ONHERROEPELIJK Het bestemmingsplan 'Kom Vrou wenpolder' is door de gemeente raad op 19 april 2012 vastgesteld. Tegen het besluit van de gemeen teraad is geen beroep ingesteld bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State. Daarmee is het bestemmingsplan op 15 juni 2012 onherroepelijk geworden. Het digitale bestem mingsplan is beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl en is te vinden onder plannummer NL.IMRO.0717.0031 BPVrpAp- VG01Ook is het bestemmings plan in te zien op de gemeen telijke website www.veere.nl onder 'Loket, visie en beleid, be stemmingsplannen, Vrouwenpol der, Kom Vrouwenpolder'. BESTEMMINGSPLAN GELUIDSSCHERM EN WATER BERGING N57 SEROOSKERKE ONHERROEPELIJK Het bestemmingsplan is door de gemeenteraad op 15 maart 2012 vastgesteld. Tegen het besluit van de gemeenteraad is geen beroep ingesteld bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Daarmee is het bestem mingsplan op 10 mei 2012 onher roepelijk geworden. Het digitale bestemmingsplan is beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplan- nen.nl en is te vinden onder plan nummer NL.IMR0.0717. 0037BPGeluidPo-VG01Ook is het bestemmingsplan in te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestemmingsplannen -Algemene ruimtelijke plannen - N57 Geluidsscherm en waterber ging Serooskerke'. VOORBEREIDING BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED VEERE In de Faam van 6 juni 2012 (week 23) is abusievelijk alleen vermeld dat het concept ontwerp bestem mingsplan Buitengebied ter in zage ligt t/m 18 juli 2012. Ook de Notitie Reikwijdte en Detailniveau bestemmingsplan Buitengebied ligt tegelijkertijd met het concept ontwerp bestemmingsplan ter in zage. In deze Notitie wordt inge gaan op de voorgenomen activiteiten, de te onderzoeken al ternatieven in het milieueffectrap port en er wordt een onder zoeksprogramma beschreven. Ook wordt een zogenaamde Pas sende Beoordeling opgesteld, omdat de voorgenomen activitei ten mogelijk significante effecten hebben op Natura 2000-gebie- den. Tijdens de termijn van ter inzage legging wordt ook de Commissie voor de milieueffect rapportage en andere wettelijke adviseurs om advies gevraagd. Deze adviezen leveren samen met de ingebrachte reacties/zienswij zen input voor het op te stellen mileueffectrapport. Tot slot be staat er voor een ieder tot en met 18 juli 2012 de mogelijkheid schriftelijk een reactie in te die nen bij het college van burge meester en wethouders over de Notitie Reikwijdte en Detailniveau bestemmingsplan Buitengebied. TIJDELIJKE GEDOOG- BESCHIKKING STRAND PAVILJOEN STRAND 90 DOMBURG IN DOMBURG Wij hebben in onze vergadering van 19 juni 2012 besloten een tij delijke gedoogbeschikking af te geven voor het huidige strandpa viljoen Strand 90 Domburg te Domburg. Het besluit is op 22 juni 2012 verzonden. De gedoogbe schikking is afgegeven onder voorwaarden. Één van de voor waarden is dat de gedoogbe schikking maximaal afgegeven is tot 31 december 2013. Voor de overige voorwaarden verwijzen wij u naar ons besluit. Belangheb benden kunnen tot 6 weken na verzenddatum van ons besluit be zwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorziening). Ons besluit en de bijbehorende stukken liggen tij dens deze periode ter inzage. MANDAATBESLUIT Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij in hun ver gadering hebben besloten aan het hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling een mandaat te verlenen om op grond van artikel 4, lid 1 van de Verorde ning VROM Starterslening, met in achtneming van de bepalingen uit deze verordening, een VROM Starterslening toe te kennen. Dit besluit treedt in werking op de dag na deze publicatie en ligt met ingang van heden voor een ieder gedurende zes weken kosteloos ter inzage. VERLEEND MANDAAT Het college van burgemeester en wethouders van Veere heeft be sloten, op grond van artikel 3, lid 1van het algemeen mandaat- en volmachtstatuut 2012, mandaat te geven aan de heer M.J.A.H. Kling, hoofd van de afdeling Ver gunning en Handhaving voor po sitieve besluiten die voortvloeien uit de subsidieverordening "As best op het Dak" gemeente Veere 2012. Het besluit treedt met on middellijke ingang in werking en ligt tot en met 2 augustus 2012 voor iedereen ter inzage. VASTSTELLING AFWEGINGS MODEL KINDEROPVANG EN PEUTERSPEELZALEN VEERE 2012 Het college van B&W heeft op 19 juni 2012 het afwegingsmodel vastgesteld. In het afwegingsmo del staan de kwaliteitseisen uit de Wet Kinderopvang (en daaruit voortvloeiende regelgeving) waar kinderopvangvoorzieningen en peuterspeelzalen uit de gemeente Veere aan moeten voldoen. Verder staan er handhavingsacties in waartoe het college van B&W kan overgaan als er niet voldaan wordt aan de kwaliteitseisen. Het afwegingsmodel treedt op 19 juni 2012 in werking en ligt ter inzage bij de Publieksbalie. GEMEENTERAAD Donderdag 28 juni 2012, aanvang 14.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden aan griffier Ron Waverijn, 0118-555410 of griffie@veere.nl - Voorjaarsnota - Jaarrekening 2011 en kadernota 2013 GGD - Jaarrekening 2011 LETE - 1e Bestuursrapportage 2012 - Permanent bewonen van recreatie woningen - Ontwerp verklaring van geen bedenkingen 't Maereltje te Domburg - Project Veelzijdig Veere Jachthaven Oostwatering - Gunning van de accountants diensten - 5e Begrotingswijziging TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale pu blieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openings tijden van de balie zijn van maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen bezwaarschrift worden inge diend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door be langhebbenden een bezwaar schrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, on dertekend zijn, binnen de ge noemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de be slissing heeft genomen: het col lege, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De ge meente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hier tegen binnen zes weken in be roep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector be stuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaar schrift ook een voorlopige voor ziening gevraagd worden bij de Voorzieningenrechter. Voor infor matie (0118) 555 444. Domburg, 27 juni 2012 Burgemeester en wethouders van Veere r Ontwerp-besluit voor Invista Polyester B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verzoek ontvangen om het gedeeltelijk intrekken van een vergun ning Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht van Invista Polyester B.V. te Vlissingen-Oost. De intrekking heeft betrekking op de uitbedrijfname van Santothermoven 1. Gedeputeerde Staten willen de ver gunning voor deze activiteit conform het verzoek intrekken. Het ontwerp-besluit ligt van 28 juni 2012 tot en met 8 augustus 2012 ter inzage bij: - de Directie ruimte, milieu eh water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00 - 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren, -de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Een ieder kan tot en met 8 augustus 2012, schriftelijk, zienswijzen over de ontwerpvergunning indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte. Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan wor den verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. In deze periode kunnen ook mondelinge zienswijzen worden ingebracht. Hiervoor wordt gelegenheid geboden na telefonische afspraak. Enkel belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerpver gunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en/of kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam, tel. (0118) 631749 of onze website raadplegen (http://loket.zeeland.nl/ vergunningen/omgevingsvergunning/ verleende_vergunningen/). Saneringsplan Burggang 1 te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 18 april 2012 de ontwerpbe schikking betreffende de bodemver ontreiniging op de locatie Burggang 1 te Middelburg gepubliceerd. Naar aanleiding van deze ontwerpbeschik king zijn geen zienswijzen ontvangen. Gedeputeerde Staten hebben vastge steld dat 1. Er is sprake van een geval van ern stige verontreiniging. 2. Sanering van de bodemverontrei niging is niet spoedeisend. 3. Met het saneringsplan kunnen wij instemmen. De beschikking ligt van 27 juni 2012 tot en met 7 augustus 2012 ter inzage bij de Directie Ruimte. Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handha ving, Kanaalweg 3. op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op donderdag avond;. Belanghebbenden die naar aanleiding van de ontwerpbeschikking een ziens wijze naar voren hebben gebracht of belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet verweten kan worden dat zij geen zienswijzen hebben ingebracht, kunnen binnen deze termijn beroep tegen de beschikking instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedurende de behandeling van het beroep kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 8 augustus 2012 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voor ziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118-631924). Op www.zeeland.nl. is de tekst van de beschikking te vinden onder Vergunningenloket Bodembeschik kingen Verleende besluiten.

de Faam | 2012 | | pagina 37