Middelburger heeft succes met cd m OPEN HUIS TOT WEL J0% KORTING OP DIVERSE SHOWROOM MODELLEN! Peter Dieleman zingt al veertig jaar in moerstaal Nagelenburgsingel 24, Oost-Souburg Vrijdag 29 juni 2012 van 16.00 tot 17.30 uur €125.000,- k.k. A- merken sanitair teaels tegen bodemprijzen Rommelmarkt bij Noormannen Concert in de Catharinakerk Koffieloop Heerlijk gelegen 2/1-kapwoning Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 juni 2012 De Faam pagina 28 Middelburger Rick Mol (26) kan in zijn stad nog onher kenbaar over straat. Toch timmert de jonge muzikant aardig aan de weg. Onder de artiestennaam Ryan Ricks toert hij door binnen- en buitenland en zijn onlangs uitgekomen CD staat in de albumhitparades in Neder land, België en Duitsland. Gerard van der Hoeuen Middelburg "Al vanaf mijn achtste speel ik trompet. Ik kom uit een mu zikale familie en mijn vader speelde ook in diverse muziek verenigingen. Het is me dus met de paplepel ingegoten/' vertelt Rick, die op jeugdige leeftijd ging studeren aan het Conser vatorium in Den Haag. Zijn repertoire op zijn debuutalbum als Ryan Ricks omschrijft hij als easy-listening, maar er staan ook wel popschlagers op. Volle dig instrumentaal blaast Ricks zijn partijtje mee op voorname lijk covers van favoriete liedjes als 'Killing me softly with his song', 'Golden Brown', 'Sweet Dreams Are Made Of This', 'Waltzing Mathilda' en nog een aantal klassiekers uit de popge schiedenis. Ricks maakte al eerder platen onder eigen naam met meer jazzy en pop gerelateerde songs, maar dit album is het eerste pro ject onder zijn artiestennaam. Middelburger Rick Mol timmert flink aan de weg onder de artiestennaam Ryan Ricks. Zijn pas uitgekomen cd staat in de albumhitparades in Nederland, België en Duitsland. "Het album werd in België op genomen met producer Adriaan van Landschoot. In België een bekende producer dankzij zijn eigen orkest Adya waarmee hij al jarenlang succes heeft." Van Landschoot was in een ver ver leden ook de grote baas van het radiozendschip Radio Atlantis, wat nauwe banden onderhield met Zeeland. Ricks is nu full time muzikant: "Ik deed ook veel sessiewerk voor bijvoor beeld Nick Simon en Trijntje Oosterhuis." Optreden doet hij hoofdzakelijk buiten Zeeland met een aantal Zeeuwse muzi kanten of geluidsband. TROS Muziekspektakel "Maar volgende week (26 juni) sta ik In Zeeland op de Markt in Goes tijdens het TROS mu ziekspektakel Muziekfeest op het Plein. Dat begint om 19.00 uur met onder meer: Rene Fro- ger, Gerard Joling, Jeroen v.d. Boom, Nick&Simon en Frans Bauer." In de toekomst wil hij zich meer gaan toeleggen op produceren." Ik ben al bezig met het opnemen van demo's voor een nieuwe CD, en mijn carrière verder uitbouwen. "De rasmuzikant, die naast trompet ook piano speelt, is blij met het succes. "Het is toch mooi dat ik van mijn hobby mijn beroep heb kunnen maken. In feite is het succes mij aan komen waaien. Door volop mijn gezicht te laten zien, interviews, radio en tele visie en een goede begeleiding van platenmaatschappij CNR kwam het eigenlijk vanzelf". Westkapelle Op de Markt in Westkapelle houdt V.V de Noormannen op zaterdag 30 juni een rom melmarkt. Het is van 9.00 tot 15.00 uur. Zoutelande De commissie Zomeravond concerten Zoutelande houdt vanavond (woensdag 27 juni) om 20.30 uur een Zo meravondconcert in de Ca tharinakerk in Zoutelande. Het concert wordt verzorgd door Padovana, een ensem ble voor kamermuziek. In steeds wisselende samen stellingen speelt het ensem ble met zeven blokfluiten, variërend van de kleinste fluit, de sopranino, tot de basfluit. Daartussen zitten de sopraan, de alt en de te nor. In complete samenstel ling worden zij bijgestaan door een cello en een spinet, wat aan de groep een geheel eigen geluid geeft. Vlissingen Deelnemen aan de Koffie loop kan op zondag 1 juli. Deelnemers kunnen kiezen uit een route van drie of zes kilometer. De loop begint op de atletiekbaan van Sport park Vrijburg. Vervolgèns wordt er een ronde rond sportpark Vrijburg gemaakt. Verzamelen om 10.30 uur en deelname is 2,50 euro. Rachel van Westen Op zijn rapport stond hij een vijf voor zingen, tijdens de schoolmusical lukte het hem niet om op het juiste moment op de trom te slaan, dus kreeg hij de betreurenswaardige rol als boom, maar inmid dels viert hij zijn 40-jarig ju bileum in de muziekwereld, heeft hij verschillende CD's op zijn naam'staan en geeft hij regelmatig optredens: de Zeeuwse troubadour Peter Dieleman. Hij stond voor het eerst op de planken met een schoolband en vervol gens had hij leuke succesjes met een bluesband, maar hij kreeg pas echt naamsbe kendheid toen hij overstapte naar liedjes in het Zeeuwse dialect. Tegenwoordig wordt onze streektaal gezien als cultureel erfgoed en alles wat met Zeeland te maken heeft is helemaal van nu, maar in de tijd dat Dieleman begon met zijn Zeeuwse reper toire was daar nog geen sprake van. "Het is lange tijd geweest cfat mensen zich ervoor schaam den dat ze Zeeuws praatten. Dat was plat, een beetje boers zelfs", herinnert Peter zich. Hoe kwam hij dan toch op het idee om onze Zeeuwse streektaal te gaan promoten? "Stom toeval" noemt hij het zelf. "De blues band stopte ermee en op een gegeven moment zagen we een advertentie van een platenmaat schappij waarin ze vroegen om mensen die mee wilde doen aan een dialect LP, dus we zeiden: "Laten we eens een paar versjes schrijven." 4in we werden uit genodigd en we kregen zelfs een platencontract. Ja, dat klinkt geweldig he", zegt Dieleman theatraal, Maar we hadden de kleine lettertjes niet gelezen en uiteindelijk hebben we er na tuurlijk niets aan gehad. Ik ge loof dat we 23 gulden hebben gekregen." Peter: "Ach, zolang ik mezelf nog niet belachelijk maak, ga ik nog maar even door. Het enige wat me zorgen baart is dat er nog geen echte opvolger is voor hetgeen ik doe." iaU iiilhl1 diepe tuin op het westen recent vernieuwde keuken en c.v.-installatie 3 slaapkamers recent geheel geschilderd instapklaar en snel beschikbaar Zeer scherpe vraagprijs: Voor meer informatie, brochure en virtual tour, kijk op: www.dingemansemakelaars.nl of via 0118-650575 ■PP"

de Faam | 2012 | | pagina 30