Autonieuws Gloednieuwe Volvo V40 Vernieuwde BMW 7-serie minder dorstig Luxe en nog eens luxe in Land Rover Discovery Deka Timmer- en afwerkingsbedrijf Meulmeester Dealer voor Walcheren en Zuid-Beveland (Dekakast schuifwandsystemen) BELASTinG with MSEVBOU, Schuifwandsystemen Inloopkasten Garderobekasten Inbouwkasten (ook boeken/computer kasten) op maat voor u gemaakt De vernieuwde BMW 7-serie heeft een aantrekkelijker prijs kaartje gekregen. Dat komt dan vooral omdat de ontwik kelaars op de motorenafdeling alle krachtbron minder dorstig hebben gemaakt. Zo neemt de 730d met minder genoegen. Deze zescilinder BluePerformance krachtbron stoot nu nog maar 148 g/km aan C02 uit en dat is een slordige 17 procent min der dan nu het geval is. De C02-tax in de BPM komt hierdoor merkbaar gunstiger uit, waardoor de auto 2.700 euro goedkoper is geworden: een prijs van 93.900 euro is het resultaat. Ook de prijs van de 740d is afgenomen en wel met twee mille tot 99.900 euro. Nieuw in de reeks is de 750d xDrive met de zescilinder voorzien van drie turbo's goed voor 381 pk en 740 Nm aan koppel. De vanafprijs bedraagt 116.790 euro. De 450 pk sterke benzinemotor in de 750i is ook onder handen genomen en de relatief lage C02-uitstoot van 199 g/km zorgt ervoor dat de verkoopprijs met 15.600 euro is gedaald tot 111.000 euro. De Luxury Limited Edition tilt de Land Rover Discovery naar een hoger niveau. De auto zorgt zichtbaar voor onderscheid door een aantal specifieke combinaties van lak- kleur en materialen die in het interieur worden gebruikt. De buitenkant heeft extra chroom en mat aluminium. De grille, roosters op de voorspatborden en de dakrails zijn er in het oog springende voorbeelden van. Natuurlijk horen bij een derge lijke versie 20 inch wielen die in drie tinten naar wens kun nen worden geleverd, waaron der een nieuwe kleur. Kopers hebben de nodige keuzes te maken bij de Luxury Limited Edition, want er is uit een pallet leerkleuren te kiezen, terwijl optioneel een uitbrei ding kan worden aangekruist waarna ook de bovenkant van het dashboard in het edele materiaal wordt uitgevoerd. Bij het chique resultaat horen ook de Dark Zebrano houten sier- panelen. De uitrusting omvat een Harman/Kardon audio- systeem, panoramadaken en bochtenverlichting. Dat voor een prijs van 104.900 euro. De nieuwe Volvo V40 doet op - alle fronten zijn voorganger vergeten. De vormgeving van de auto sluit aan bij die van de V60 en is voorzien van een hele reeks veiligheidsvoorzieningen. Bovendien biedt Volvo een keur aan opties om het rijden in de V40 nog aantrekkelijker en comfortabeler te maken. Veiligheid is van immens belang voor Volvo. De wereld primeur 'voetgangersairbag' is daarvan een tastbaar bewijs. Daarmee worden de gevolgen van een aanrijding met een voetganger verkleind. Senso ren in de voorbumper registre ren de aanrijding, het achterste gedeelte van de motorkap wordt ontkoppeld en omhoog geduwd door de airbag die zich over de volle breedte van de auto toont. Volvo heeft ook het City Safety-systeem. Dat is opgewaardeerd en werkt voortaan tot 50 km/u (was 30 km/u). Een aantal van de veiligheidssystemen hoop je uiteraard nooit nodig te heb ben maar geven wel een gerust gevoel. Dat doet ook de V40. Die rijdt zowel met een ben zine- als dieselmotor uiterst comfortabel en ontspannen. Het sturen geeft je daadwer kelijk het gevoel dat je contact hebt met het wegdek en de wegligging is uitstekend. We hebben met de diesels D2 (115 pk) en D4 (177 pk) gereden. Laatstgenoemde kon ons door zijn kracht en sportieve karak ter het meest bekoren. Ook de benzine T4 (180 pk) die we later aan de tand voelden matcht uitstekend met de V40. Het sportieve karakter van de carrosserie wordt met de twee laatstgenoemde motoren alle eer aan gedaan. Rijden met de V40 is door het uitstekende meubilair bijzonder comforta bel. Volvo heeft veel aandacht geschonken aan het interieur. Zo past de LED-verlichting in het interieur zich 's avonds aan aan de temperatuur in de auto. Het standaard instrumen tenpaneel is verbeterd en het optionele gepersonaliseerde dashboard biedt drie thema's: Elegance, Eco en Performace. Elk met een eigen lichtkleur en die komt ook tot uiting in de pookknop. Verder levert Volvo de V40 met een glazen dak. Het versterkt het ruimtelijke gevoel in de auto maar neemt wel iets van de hoofdruimte weg. Opmerkelijk is de fra meloze achteruitkijkspiegel. Achterin is de zit voor drie niet al te forse personen goed. De bagageruimte verrast door zijn verborgen vakken. Volvo heeft de nieuweling een krachtig design gegeven, een dat bekende trekjes in zich heeft. Desalniettemin heeft de V40 een eigen karakter, een dat sportiviteit uit door zijn lage neus en de 'bolling' is de achterkant. Volvo levert de nieuwe ling vanaf 25.995 euro. Eigenaren van het gros van de motoren profiteren van 20 procent fiscale bijtelling. Voor de Intro Line wordt 495 gevraagd. Uw partner voor: ramen, deuren, kozijnen, badkamers, inbouwkasten, onderhoud, renovatie, Velux dakramen, tuinkamers timmerenafwerkingsbedrijfmeulmeester@kliksafe.nl nEWTHinKino. HYUnDRl HEW POSSIBILITIES, Molenweg 36 4341 BE Arnemuiden tel. +31(0)118 601790 fax. 0118-606172

de Faam | 2012 | | pagina 25