Vreedzame en culinaire missie van Vlissingse veteraan TMC 't Wordt weer de tijd om buiten te schilderen! VERFö» WAND Hoofdprijs Fairtrade Break Veteraan kookt voor campinggasten een Zeeuws maal Amarol Veel professionele merken, tegen scherpe prijzen, zoals: 25,95 Kijk voor alle verfaanbiedingen op tmcwebshop.nl Voor verfaanbiedingen gaat u naarTMC Woonwinkels www.tmcwoonwinkels.nl Woonideeën voor iedereen! y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 juni 2012 De Faam pagina 21 Middelburg Jenny Polderdijk verraste afgelopen donderdag in de Wereldwinkel in Middelburg haar zus Liesbeth met een groot pakket aan fairtrade producten t.w.v. 275 euro. De zussen zijn winnaar van de landelijke actie Fairtrade Break, een initiatief van Fair Trade Original, FairBezig. nl, Fairtrade Gemeenten en Wereldwinkels. Deze actie rondom World Fair Trade Day laat zien dat het heel makkelijk en lekker is om iedere dag fairtrade pro ducten te gebruiken. Pro ducten waardoor boeren en producenten in ontwik kelingslanden zich kunnen ontwikkelen. Op World Fair Trade Day op 12 mei was de aftrap van de actie Fairtrade Break. Deelnemers kon den hun favoriete Fairtrade Break registeren zoals een ontbijt, lunch of koffiepauze of meedoen door producten te kopen bij één van de 350 Wereldwinkels. Uit duizen den inzendingen werd Jenny als landelijke winnaar geko zen. Jenny gaf aan dat ze haar zus graag een Fairtrade Break gunt, omdat zij graag, net zoals dat in eerlijke han del gebeurt, eerlijk wil delen. Haar zus Liesbeth, die net als Jenny fan is van fairtrade én oud-vrijwilliger bij een We reldwinkel, was blij verrast met de hoofdprijs. Liesbeth wil samen met haar familie gaan genieten van dit uitge breide pakket, dat bestaat uit prachtige fairtrade pro ducten en diverse fairtrade lekkernijen. Bij veteranen denk je al snel aan stokoude militairen in uni form, die bijna kromlopen van de medailles en onderschei dingen. Maar er bestaat ook een grote groep jonge vetera nen die op latere missies wa ren in bijvoorbeeld Indonesië, Libanon of andere uitzendge bieden. Zoals Vlissinger Alan Bakx (40) die humanitaire hulp bood in 1993 in Bosnië. Gerard van der Hoeven Vlissingen Hij ging er heen en bracht voed sel en producten naar vluchte lingenkampen. Daardoor zat hij tussen de strijdende partijen, Bosnische moslims en Bosni sche Kroaten. En het opmerke lijke is, dat hij na zijn missie en diverse omzwervingen opnieuw voedsel levert, in dit keer een meer vreedzamer omgeving. Naast zijn werk in de jeugd hulpverlening, vond hij zijn pas sie, om met zijn legerjeep met aanhanger met een complete militaire veldkeuken langs al lerlei voornamelijk Walcherse campings te rijden. En bereidt hij tegen een schappelijke prijs, voor de campinggasten heerlij ke gerechten. Altijd met verse, vaak Zeeuwse producten. Hij wordt daardoor ook weieens de campingveteraan genoemd. "Voor ik naar Bosnië werd uit gezonden had ik een opleiding in de zorg genoten. Na mijn terugkomst als VN-soldaat in 1994 ben ik na wat omzwervin gen bij defensie en marine op nieuw in de zorg gaan werken. Maar door een oorlogstrauma en zelfs behandeling in een psychotraumacentrum, kon ik ook in de zorg mijn draai niet meer vinden. Lekker Ge(s)maekt Op de één of andere manier wil de ik mijn vrijheid zelf creëren en vorm geven. En mij inzetten voor anderen. Naast mijn werk in de jeugdhulpverlening bij Ju- vent ben ik op het idee gekomen om op campings te gaan koken voor mensen. Dat is uitgegroeid tot het opzetten van Lekker Ge(s)maekt waarbij hij in de zomermaanden met zijn jeep rondtrekt langs campings en ter plekke kookt. Sotto Ajam, een Indische maaltijdsoep, is één van zijn specialiteiten, maar ook voor nasi goreng of zelfgemaakte stoofpotten draait de Vlissinger zijn hand niet om. Soms kookt hij voor 25 man, maar ook wei eens voor driehonderd. Dienstbaarheid Meestal wordt het gerecht be paald in overleg met de cam pinggasten. Alan kan zich culinair uitleven en de cam pinggasten maken 'het eten soldaat. Het heeft volgens de veteraan alles te maken met zijn invul ling van vrijheid: minder stress en verandering van mentaliteit. Niet meer bewust bezig zijn met carrièreplanning zoals zoveel mensen doen, maar eventu ele frustraties omzetten in een vorm van dienstbaarheid. Ik voel me daar goed bij", bena drukt Alan Landelijke Veteranendag is 30 juni is de landelijke Ne derlandse Veteranendag op het Malieveld in Den Haag. Alan Bakx bezoekt regelma tig veteranendagen. "Ik ga er heen om betrokkenheid te tonen. Met blauwe ba ret, maar wel soms gewoon in spijkerbroek. Daar wordt ik door oud-veteranen wel- op 30 juni eens op aangekeken. Maar ik doe dat niet uit disrespect of antimilitarisme. Ik wil de drempel verlagen voor jonge veteranen om gezamenlijk saamhorigheid uit te dragen. Daarmee bereik ik hopelijk jongere veteranen, om de uitval van ouderen te com penseren." Sotto Ajam, een Indische maaltijdsoep, is één van zijn specialiteiten, maar ook voor nasi goreng of zelfgemaakte stoofpotten draait de Vlissinger zijn hand niet om. FOTO: INGRID BORGER SiGMA COATINGS SIGMA COATINGS Rubboi IÉttËT plus Sikkens AZ plus (buiten hoogglanslak) van 47,00 VOOr 22.95 Sikkens Primer (goede buiten grondlak) van 34,05 VOOf 22.95 Sikkens XD plus (hoogwaardige buiten hoogglanslak) van 56,80 VOOr 34.95 Sigma S2U Gloss (buiten hoogglanslak) van 57,85 VOOr 3295 Sigma Amarol Primer (goede buiten grondlak) van 35,80 VOOr WOONWINKELS TMC-Verf&Wand is een professionele verf en behangspecialist. We leveren alle bekende merken zoals: Sikkens (o.a. Flexa), Sigma (o.a. Histor), D'lmago en Wyzonol tegen super scherpe prijzen. Daarbij voorzien we u van advies: Van wat, u waar en hoe u het moet aanbrengen. Met 3 verfmengmachines in elke winkel kunnen we elke gewenste kleur direct leveren en natuurlijk hebben we alle benodigdheden in huis die nodig zijn voor vakwerk: kwasten, schuurpapier (schuurmachines), behangtafels, afstoommachines, terpentine, afplakband enz. Kijk op onze webshop voor alle spectaculaire aanbiedingen. TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 02 TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77

de Faam | 2012 | | pagina 23