BLAUW GERUITE KIEL EERSTE ACTIE VAN SPORT AMBASSADEUR VLISSINGEN VLISSINGEN MAATSCHAPPELIJKE STAGE BIEDT KANSEN VOOR ORGANISATIES! NIEUWE START ZOMERNIEUWS UIT DE BIBLIOTHEEK GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 27 JUNI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Bibliotheek Vlissingen Spuistraat 6 4381 HR Vlissingen teLnr.'. 0118 422100. Meer info r-i'iee'.wss'noen.nl Vanaf dit schooljaar doen alle leerlingen uit het voortgezet onderwijs minimaal 30 uur vrij willigerswerk tijdens hun schoolperiode. Dat kan ook bij üw organisatie! Stichting Welzijn Middelburg (SWM) is op zoek naar organisaties die een maatschappelijke stage (MaS) willen aanbieden. Maar wat levert zo'n MaS nou eigen lijk op? Meerwaarde Veel stagebieders zien de maatschappelijke meerwaarde. Jongeren kunnen zich breed oriënteren en ervaren wat werken in de praktijk met zich mee brengt. Voor een aantal stagebieders is het opfrissen van het imago van de organisatie belangrijk. Een MaS biedt voor organisa ties een ingang bij jongeren en kan ze enthousiast maken voor de organisatie of sector. Maar ook de wens om nieuwe vrij willigers te werven en de orga nisatie te verjongen, zijn belangrijke motieven. Stichting Welzijn Middelburg voert voor de gemeente Vlissingen de functie van make laar MaS uit. Wilt u ook een MaS aanbieden voor jongeren? Kijk voor inspiratie op de web site of neem contact op met Eline Kabboord via 0118- 751400. www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl Zomerservice voor leden Bibliotheek Vlissingen biedt alle leden in de zomer een Vakantie pakket aan. U geeft 10 favoriete titels op, de bibliotheek zal daar minimaal vijf titels van verzame len. Vaak lukt het zelfs om alle titels te bemachtigen, mits de aan vraag binnen de voorwaarden valt. De boeken zijn voor zes weken te leen. U ontvangt het vakantie pakket in een leuke bibliotheektas op een datum naar wens. U kunt ook kiezen voor een Verrassingspakket. De bibliotheek selecteert in dat geval minimaal vijf titels, gebaseerd op een genre of thema naar keuze. Het aanbod, ongeacht welk pakket u kiest, is gratis voor leden met een Basis- of Sterkaart. Bezitters van een Minikaart betalen 5,-. De zomerservice loopt van 1 juni tot 1 september 2012. Zie voor meer informatie: www.vlissingen.nl/vakantiepakket. Zomersluiting Bibliotheek Souburg Bibliotheek Oost-Souburg kent in de zomer van 2012 extra sluitings dagen. De hele zomervakantie is zij elke zaterdag gesloten; dit betreft 30 juni, 7 juli, 14 juli, 21 juli, 28 juli en 4 augustus. Daarnaast is de bibliotheek van 23 tot en met 28 juli gesloten. Vanaf maandag 6 augustus hanteert de bibliotheek weer de reguliere openingstijden. Bibliotheek 't Spui in Vlissingen heeft geen extra sluitingsdagen in de zomervakantie en is het dichtst bijzijnde alternatief voor klanten van de bibliotheek in Souburg. Klanten kunnen overigens ook bui ten openingstijden gebruikmaken van bibliotheekdiensten. Via de online catalogus kunt u 24 uur per dag titels opzoeken, bestellen en verlengen. Materialen ophalen en inleveren kan bij een Zeeuwse bibliotheek naar keuze. www.bibliotheekvlissingen.nl Stefan Schrier heeft op 21 juni 2012 zijn eerste basketbalclinic als sportambassadeur van de Gemeente Vlissingen gegeven. Leerlingen van groep 5 t/m 8 van de Sint Jozefschool waren zeer actief op het plein van Openwijkschool de Combinatie. Donderdagmiddag 28 juni 2012 zijn de leerlingen van groep 5 t/m 8 van basisschool 't Vlot aan de beurt. Stefan Schrier: "Het is een sport die voor iedereen gemakkelijk te spelen is. Voor zowel jongens als meisjes is basketbal leuk en toegankelijk". www.vlissingeninbeweging.nl Alle partijen in de gemeenteraad hebben, nadat het vertrouwen in wethouder Polderman was op gezegd, een uitnodiging ontvangen van LPV, CDA en VVD om samen te kijken naar de priori teiten voor de komende 2 jaar. D66 heeft die uit nodiging aanvaard en uiteindelijk heeft dit geresulteerd in de "allonge"; een 10-puntenplan voor Vlissingen, zeg maar het Lenteakkoord van Vlissingen! D66 ondersteunt deze prioriteiten, te weten: gezonde financiën, beheersing van de schuldpositie, ontwikkeling van het Schelde- kwartier, sociale veiligheid, economie en toerisme, personeelsbeleid, onderwijs, samenwerking en communicatie. Daarnaast blijft D66 haar eigen koers varen op punten die buiten het zogenaamde Lenteakkoord van Vlissingen vallen en natuurlijk blijven wij het beleid kritisch volgen. D66 heeft ook stappen ondernomen om de Tweede Kamerfractie van D66 bij te praten over het standpunt van D66 Zeeland ten aanzien van het Marinierskazerne dossier. Er was wat onduidelijk ontstaan door de kritische vragen die de D66 Tweede Kamerfractie had geuit. Op vrijdag 15 juni is Wassila Hachchi, onze vertegenwoordigster in de Tweede Kamer die deze portefeuille in haar beheer heeft, op bezoek geweest in Vlissingen. De beoogde plaats van de Mariniers kazerne was het slot van deze bijeenkomst, maar natuurlijk ontbrak een bezoek aan Michieltje ook niet op deze dag! Op 26 juni is er in de Tweede Kamer weer een hoorzitting, wij van D66 Vlissingen zullen dat op de voet volgen. D66 Walcheren maakt zich op vele fronten sterk om de belangen van Vlissingen te behartigen! Mocht u vragen hebben of meer van D66 willen weten, mail dan naar pec@zeelandnet.nl. Raadslid Niek Peters, fractievoorzitter D66 Tel.: 0118-464683, e-mail: pec@zeelandnet.nl www.d66walcheren.nl WET MILIEUBEHEER Kennisgeving maatwerkvoor schriften, reguliere procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend. Op grond van artikel 8.42 Wet milieubeheer worden maat werkvoorschriften opgelegd voor: 1.Café Speyk, gelegen aan het Bellamypark 12 te Vlissingen. De voorschriften richten zich op welke gedragsregels in acht moeten worden genomen om aan geldende geluidsnormen te voldoen. 2. Café van Luntereeehü, gelegen aan de Hercules Segherslaan 41 te Vlissingen. De maatwerkvoorschriften bepalen dat het lozen zonder een vet- afscheider en slibvangput is toe gestaan, indien het lozen geen nadelige gevolgen heeft voor de doelmatige werking van de voor zieningen voor het beheer van afvalwater. De beschikkingen en de bijbeho rende stukken liggen met ingang van 28 juni 2012 gedurende zes weken ter inzage in het gemeente huis te Vlissingen. De beschikking met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de Afdeling Publiekszaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde datum tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaar schrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en onder tekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Vlissingen, ter atten tie van de Commissie voor de bezwaarschriften, 4380GV te Vlissingen. Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvan gen: van Kwastimo v.o.f. voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Distributieweg 1 in Vlissingen. Uitbreiding aantal onder grondse afvalcontainers Het college van B&W heeft op 19 juni 2012 een voorlopig sprei dingsplan vastgesteld om het aan tal ondergrondse afvalcontainers in 2012 uit te breiden. Op dit plan is inspraak mogelijk. Op de volgende locaties zijn wij van plan afvalcontainers te plaatsen: 1 aan de Verdilaan naast huis nummer 36; 1 aan de Verdilaan tegenover huisnummer 51, hoek met Francklaan; 1 aan de Verdilaan tegenover huisnummer 64, hoek met Wagnerlaan; 1 aan de Verdilaan ter hoogte van huisnummer 91; 1 aan de Verdilaan naast huis nummer 96; 1 aan de Wagnerlaan tegenover de huisnummers 7 en 9; 1 aan de Wagnerlaan tegenover huisnummer 10 in parkeervak; 1 aan de Noordbeekseweg in de groenstrook ter hoogte van de Steengrachtstraat; 1 aan de Noordbeekseweg in de groenstrook hoek met de Van Doornlaan; 1 aan de Van Borsselestraat in de parkeerstrook naast huisnum mer 4; 1 aan de de Steengrachtstraat op de hoek met Karei de Stoutestraat; 1 aan het Meiveld Oost-Souburg tegenover huisnummer 4 in parkeervak; 1 aan het Meiveld Oost-Souburg tegenover huisnummer 23 in parkeervak; 2 aan de Nieuwstraat ter hoogte van huisnummer 21 in parkeer vak; 1 aan de Nieuwstraat ter hoogte van huisnummer 35 in parkeer vak; 1 aan de Spuistraat ter hoogte van huisnummer 2; 1 aan de Breestraat ter hoogte van huisnummer 15; 2 aan de Lepelstraat tegenover huisnummer 12. De situatietekeningen waarop de containers staan afgebeeld, worden ter inzage gelegd in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Deze zijn ook geplaatst op de website van de gemeente. Deze periode gaat in op 27 juni 2012 en eindigt op 8 augustus 2012. Na deze periode worden de ingekomen zienswijzen beoor deeld en neemt het college een definitief besluit over de plaatsing. U kunt in een periode van 6 weken uw zienswijze indienen op de vol gende manieren: Per brief aan het college: Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen of per e-mail: gemeente@vlissingen.nl. Vlissingen, 27 juni 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 13