v Preventietips fietsendiefstal Voordelige rijbewijskeuringen voor senioren Kanaalweg twee dagen afgesloten voor verkeer f Arnemuiden aangekleed met etalageproject en vlaggen Vakantieactiviteiten voor de jeugd Gemeente, politie en de fietsenbranche hebben diverse maatre gelen genomen om fietsdiefstal verder terug te dringen, maar het komt nog steeds vaak voor. Burgers kunnen zelf ook hun verantwoordelijkheid nemen. Daarom heeft het Centrum Fiets diefstal een overzicht van maatregelen opgesteld die mensen kunnen nemen om deze vorm van criminaliteit te voorkomen. Noteer het frame- of chipnummer, slotnummer en andere kenmerken van de fiets (merk, type, kleur, soort remmen en versnellingen en accessoires). Maak daarnaast ook een foto van de fiets. Op de web site van het Centrum Fietsdiefstal (www.centrumfietsdiefstal.nl) is een voorbeeld van een fietsregistratiekaart te vinden. Zet de fiets altijd goed op slot, ook in een garage, schuur of berging. Gebruik naast het ringslot altijd een tweede slot. Dit kan een beugel of een kettingslot zijn. Zorg wel dat dit een slot is met een ART keur merk. Stal de fiets als het kan in het zicht, op een goed verlichte plaats, in een fietsenrek of (bewaakte) fietsenstalling. Zet de fiets, als het mogelijk is, in een fietsenrek en maak de fiets vast aan dat fietsenrek. Staat de fiets niet in een fietsenrek, bevestig hem dan aan een ander vast element (zoals een paal, een rek of een boom). Als de fiets niet aan een fietsenrek vastzit, zorg er dan voor dat het slot niet vlak bij de grond hangt. Een dief kan de harde ondergrond ge bruiken om het slot te forceren. Probeer het slot daarom zo hoog mo gelijk vast te maken. Zorg wel dat het slot altijd aan het voorwiel en het frame vastzit. Doe aangifte bij diefstal. Wie als zeventigplusser graag auto wil blijven rijden, moet zich een keer medisch laten keuren. Voor niet iedereen valt dit moment exact samen met de zeventigste verjaardag. Doorslaggevend is de datum waarop het rijbewijs verloopt. Houd deze dus goed in de gaten. Geadviseerd wordt tenminste drie tot vier maanden van te voren een afspraak te maken voor de keuring. Bij de keuringen worden vaak problemen aan het ge zichtsvermogen vastgesteld. Om te voorkomen dat dit pas aan het licht komt tijdens de rijbewijskeuring, is het verstandig om ruim van te voren langs de opticien te gaan om de ogen te laten controleren. Voor automobilisten uit Middelburg en omstreken is er eenmaal per maand gelegenheid om voor dertig euro een medische keuring te onder gaan volgens de richtlijnen van het CBR. De keuringen worden georgani seerd door Regelzorg in samenwerking met een geregistreerde keuringsarts. Deze organisatie heeft al meer dan 225 locaties. In Zee land zijn dat: Oost-Souburg, Oud Vossemeer, Goes, Vlissingen, Zierik- zee, Nisse en nu dus ook Middelburg. Op 5 juli en 3 augustus vinden de keuringen plaats in Het Palet (J. van Reigersberghstraat), met ingang van 7 september in Wijkcentrum Hof van Buren (Oranjelaan). Het is niet mogelijk rechtstreeks bij de locaties een afspraak te maken, dit kan uit sluitend op onderstaande wijze. Afspraak maken Wilt u meer informatie over deze rijbewijskeuring, of wilt u een afspraak maken? Neem dan tijdens kantooruren contact op met het afsprakenbu- reau van Regelzorg 088 23 23 300 of maak uw afspraak zelf op de site www.zekerzorg.nl. Ook automobilisten onder de 70 jaar die om medi sche redenen voor het B/E rijbewijs gekeurd moeten worden kunnen een afspraak maken, evenals bezitters van een zogenaamd groot rijbe wijs. Deze laatste categorie betaalt 52,50 voor de keuring. In de Kanaalweg, in de nabijheid van het kruispunt met de Schroeweg, hebben werkzaamheden plaatsgevonden aan (nuts)leidingen. Hierdoor is deze asfaltverharding tijdelijk hersteld met straatstenen. Op donderdag 28 juni en vrijdag 29 juni zal aannemingsbedrijf ZAO deze straatstenen verwijderen en het asfalt weer herstellen. De Kanaalweg, enkel de rijrichting vanaf de Schroeweg richting station, zal hiervoor twee dagen worden afgesloten voor het verkeer. Indien u met de auto of openbaar vervoer naar het station moet, houdt dan rekening met een langere reistijd door deze omleiding. Bij slecht weer zal het werk verzet worden naar een andere datum. Voor vragen kunt u contact opnemen met Pascal Geldof van de gemeente Middelburg, op (0118) 67 56 81. De vele promotiewerkzaamheden achter de Arnemuidse schermen dringen stuk voor stuk door naar buiten. Afgelopen vrijdag was de aftrap van het etalageproject in en rond de Langstraat. Wethouder Johan Aalberts en voorzitter van de Ondernemers Vereniging Arnemui den (OVA) Ron van Overveld onthul den de etalage van de doe-het-zelf shop aan de Langstraat 27. Historische foto's Voor het project zijn de etalages van deelnemende ondernemers voorzien van een uitvergrote histo rische zwart-wit foto op canvas, oude voorwerpen en maritieme materialen. De foto's zijn uitge zocht door historica Gertrude van de Ketterij, lid van de dames denk tank Arnemuiden, en hebben een link met de geschiedenis van het betreffende pand of het product of de dienst die vandaag de dag wordt aangeboden. Anja Willems van de dames denktank heeft alle ondernemers benaderd voor hun medewerking. Echte Arnemuidse vlag Ook werd 22 juni de enige echte Arnemuidse vlag overhandigd aan wethouder Aalberts. Deze vlag is op initiatief van de dames denktank nieuw leven in geblazen, nadat denktank-lid en architect/ ontwer per Mojca Kuijpers het definitieve ontwerp digitaal had uitgewerkt. Er waren verschillende varianten in omloop. Het juiste ontwerp is vast gesteld via historisch onderzoek door Van de Ketterij en het bestu deren van vastgelegde gegevens uit de kluis van Rob en Rien de Klerk. Hun vader was namelijk in dienst bij de gemeente Arnemuiden en besloot destijds om de details van de vlag op schrift te zetten. Toos van Belzen van de dames denktank maakte er werk van dat de vlag in productie ging en onder de aandacht kwam. Er volgde een lo kale promotiecampagne inclusief vlagambassadeurs. Inmiddels heb ben zoveel bewoners en onderne mers belangstelling voor de vlaggen dat de tweede lichting is besteld, met daarbij ook kleinere exemplaren voor bijvoorbeeld zeilboten en kot ters. De vlag van Arnemuiden draagt bij tot een uniforme positionering en profilering van Arnemuiden. Europese subsidie GIFS Doel van het project is de economi sche structuurversterking van Ar nemuiden, waarin met name voor het midden- en kleinbedrijf een be langrijke rol is weggelegd. Het herinrichten en opwaarderen van Arnemuiden kan mede dankzij Europese subsidie voor het project GIFS, onderdeel van het Europese Interreg IV A subsidieprogramma 2 Zeeën Programma. Doel is het sociaaleconomische en culturele belang van de kustvisserij te ver kennen en het realiseren van een voorbeeldproject van vernieuwing in visserijgemeenschappen. Deze voorbeeldrol is weggelegd voor Arnemuiden en sluit goed aan bij al genomen initiatieven om de aandacht op het dorp en de aanwe zige bijzonderheden te vestigen. 'Investeren in je toekomst' Grensoverschrijdend samenwerkingsprogramma 2007-2013 Medegefinancierd door de Europese Unie (Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling) Foto: Jacqueline Pruijsers Zin in een zinderende zomer vakantie? De samenwerking tussen Middelburg in Beweging en Stichting Welzijn Middel burg (SWM) werpt ook deze zomer zijn vruchten af. De zo mervakantie staat weer bol van de activiteiten voor de Middelburgse jeugd. Sportieve weken wisselen zich af met themaweken zoals water, rei zen en talenten. Een uitgebreid programma met voor elk wat wils. De folder met daarin activiteiten zoals schat zoe ken, buikschuiven, waterfietsrace, levend sjoelen, LEGO bouwen en meidenavonden zijn weer op alle Middelburgse basisscholen ver spreid. Sport en spel De vakantie begint zoals gewoon lijk met de bouwspeelplaats aan de Geersesweg, georganiseerd door Stichting Calimero. SWM or ganiseert in week 28 allerlei water activiteiten. Wie blijft er droog tijdens de waterspelletjesmiddag en de waterfietsrace in het cen trum van Middelburg? Wil je een activiteit samen met je (groot) ou ders doen? Kom dan heerlijk mid- getgolfen bij Stadskwekerij Overwater. In week 29 kunnen sportievelin- gen meedoen aan het spannende levend sjoelen dat in vijf verschil lende wijken plaatsvindt. Je kunt ook uitdagende trucs leren bij de freerunclinic die Middelburg in Be weging voor jullie organiseert. Talenten Op maandag 23 juli begint de the- maweek 'talenten' van SWM. Kin deren met een zang- of modellentalent, bak- of bouwtalent of misschien wel een voetbaltalent kunnen hun ei kwijt. Natuurlijk zijn de activiteiten deze week ook voor talentjes in de dop! ledereen die niet op vakantie is in week 31 kan met SWM 'meereizen' naar ver schillende landen. Leef je helemaal uit tijdens de Oosterse vechtsport middag of bak gezonde Italiaanse pizza's. Het spectaculaire en span nende schat zoeken met Viking Viktor mag je absoluut niet missen! De laatste week van de vakantie nodigt Middelburg in Beweging de jeugd uit om deel te nemen aan de buitengewone tobbedansbaan of buikschuifbaan. Maar je kunt je hart ook ophalen tijdens de 4 x 4 voetbalactiviteit of het actieve fris- beetoernooi! De activiteiten vinden plaats in ver schillende wijken of deelgemeen ten van Middelburg. Soms wordt er een kleine bijdrage gevraagd, maar meestal is deelname gratis. Bij de afstemming van de activitei ten hebben Stichting Welzijn Mid delburg en Middelburg in Beweging ook Kinderopvang Walcheren en Koozie betrokken. Meer informatie Heb je (nog) geen folder ontvan gen of wil je meer informatie over de activiteiten in de zomervakan tie? Neem dan een kijkje op www.welzijnmiddelburg.nl of www.middelburg.nl. Je kan ook mailen of bellen naar Stichting Welzijn Middelburg 0118- 751457, m.ouwerkerk@welzijn- middelburg.nl of Middelburg in Beweging 0118-675 761. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 juni 2012 De Faam pagina 9 16 .30 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: E-maii: Internet: Twitter: (0118) 67 50 00 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelbqrg

de Faam | 2012 | | pagina 11