Lange Jan weer bij de tijd Zomerperiode Het woord aan raadslid Jannie Sandee-Maljaars Omleidingen door werkzaamheden Arnemuiden INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Vanaf volgende week zal er zoals gebruikelijk tijdens de zomer periode één pagina met nieuws en officiële publicaties gepubliceerd „worden. Vanaf week 34 (of 22 augustus) levert de gemeente weer twee pagina's. Wegens asfalteringswerkzaamhe- den aan de Nieuwlandseweg en het Schuttershof in Arnemuiden is van maandag 2 juli (vanaf 9.00) tot en met donderdag 5 juli de aansluiting van en naar de snelweg A58 afge sloten. Het verkeer wordt omgeleid via Middelburg. Op 6 juli, of zoveel eerder als mogelijk, is de aanslui ting naar de snelweg weer open. Aansluitend wordt er vanaf 6 juli tot en met 11 juli een print in het asfalt van de Nieuwlandseweg aangebracht van de Arnestraat tot het Schutters hof. Het verkeer wordt in deze peri ode omgeleid via de Arnestraat. Overlast is onvermijdelijk maar wordt zo veel mogelijk beperkt. Op 20 februari is aannemersbedrijf BAM Wegen B.V. uit Bergen op Zoom, in opdracht van de ge meente Middelburg, gestart met bestratings-, asfalterings- en riole ringswerkzaamheden aan de Noordwal, het Schuttershof en de Nieuwlandseweg. Het werk is vol gens planning gereed op vrijdag 13 juli. Het toezicht wordt namens de ge meente Middelburg tot 29 juni ge voerd door de heer C.J. Mouthaan (telefoonnummer 0118 67 53 91) en vanaf 2 juli door de heer L.C. Priester (telefoonnummer 0118- 67 52 26) van de afdeling Ingeni eursbureau. Indien u vragen heeft over de werkzaamheden kunt u hen tijdens kantooruren bereiken op de genoemde telefoonnummers. Juni is een drukke vergader- maand voor de gemeenteraad. Drie raadsvergaderingen op een rij is in Middelburg een grote uitzondering. Op maandag 25 juni behandelen we de jaarrekening, de bestuurlijke tus senrapportage en de kadernota waarin de plannen voor het gemeen telijk beleid voor de komende vier jaar opgenomen zijn. De kadernota ziet er dit jaar sober uit. In deze eco nomisch slechte tijden moet ook de overheid de tering naar de nering zetten. Waarmee ik niet wil zeggen dat je daarom geen toekomstplan nen moet ontwikkelen. Als ik denk aan de paragraaf Jeugd en Onder wijs dan mis ik deze toekomstvisie. Immers ook in Middelburg hebben basisscholen en kinderopvang te maken met krimp. In plaats van af te wachten vindt de fractie van het CDA datje daar op in moet spelen. Samen met alle betrokkenen zou een visie ontwikkeld en een master- Foto: Aart van Bel zen plan opgesteld kunnen worden waarin je de huisvestingsbehoefte en wensen in kaart brengt. Dat is be leid gericht op de toekomst en dat mis ik in deze kadernota. Dinsdag 26 juni behandelen we de reguliere agendapunten en op woensdag praten we in een beslo ten raadsvergadering over de voor dracht van een nieuwe burge meester.. Als we het over de voor dracht eens kunnen worden in de gemeenteraad dan kan de minister raad in juli de benoeming uitbrengen en hebben we waarschijnlijk in sep tember als de waarnemend burge meester vertrekt weer een nieuwe burgemeester. Voor de raadsleden is het na deze drukke maand even tijd om afstand te nemen van het di recte raadswerk. Het zomerreces duurt tot eind augustus wat niet wil zeggen dat we dan als raadsleden niet met het raadswerk bezig zijn. Juist in deze periode bedenken we plannen voor het najaar en boven dien moet er ook campagne ge voerd worden voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Maar eerst gaan we er even tussen uit. Namens de CDA-fractie wens ik u allen een mooie zomer. Jannie Sandee-Maljaars jsandee@hotmail.com AANWIJZINGSBESLUIT TOEZICHTHOUDERS Het college van burgemeester en wethou ders heeft op 12 juni 2012 aangewezen als toezichthouder, als bedoeld in artikel 5:11 van de Algemene wet bestuurs recht: 1De buitengewoon opsporingsambtena ren van Waterschap Schelaestromen voor het houden van toezicht op de naleving van wettelijke voorschriften, daarop gebaseerde uitvoeringsbeslui ten, nadere regelen en verleende ver gunningen en ontheffingen en nadere eisen betreffende: - de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997. Toelichting Tijdens de surveillance Veerse Meer zijn de beperkte bevoegdheden van de bui tengewoon opsporingsambtenaren van zowel het waterschap als de gemeenten voor de handhaving van de APV-zaken van de verscheidene gemeenten als knel punt naar voren gekomen. De buitengewoon opsporingsambtenaren controleren tijdens deze surveillance niet alleen binnen hun eigen gemeente, maar ook in de andere gemeenten rondom het Veerse Meer. Zij hebben echter geen be voegdheden in die gemeenten. Ook zijn de buitengewoon opsporingsambtenaren van de betreffende gemeente niet altijd inzetbaar of aanwezig tijdens de surveil lance, daar deze surveillance in teams tij dens de avond- en nachtelijke uren plaatsvindt. Om handhavend te kunnen optreden in het kader van de APV, moet het be voegde gezag toezichthouders aanwij zen. Deze aangewezen toezichthouders kunnen handhavend optreden ten einde de naleving van de vergunning en de voorschriften te bevorderen, illegale han delingen ongedaan te maken (handelin-. gen waarvoor een vergunning/ontheffing vereist is) of op te treden als niet wordt voldaan aan de algemene voorschriften zoals ze wettelijk gelden. Vanaf heden ligt dit besluit twee weken ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. WET MILIEUBEHEER (Kennisgeving besluit tot opleggen maat werkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij op basis van artikel 4.109, lid 5 van het Activiteitenbe- sluit maatwerkvoorschriften op 1 8 juni 2012 hebben opgelegd met betrekking tot het niet hoeven beschikken over een vetafscheider en een slibvangput ten aan zien van Café-Restaurant "De Herberg" gevestigd op het perceel plaatselijk be kend als Potten markt 2-2a. Het besluit waarbij de maatwerkvoor schriften zijn gesteld en de op het besluit betrekking hebbende stukken liggen ge durende zes weken, van 28 juni tot en met 8 augustus 2012 elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vak- balie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningver lening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op voornoemde stuk ken, telefoonnummer (0118) 67 52 48. Bezwaar Indien men het niet eens is met dit besluit, dan kan men ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht bin nen zes weken na de dag van de be kendmaking van dit besluit bij het college van burgemeester en wethouders be zwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: a) naam en adres van de indiener; b) de dagtekening; c) omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; d) de gronden van het bezwaar. Dit besluit treedt in werking na afloop van de bezwarentermijn. Het maken van bezwaar heeft geen schorsende werking. Indien men bij het college van burge meester en wethouders een bezwaar schrift heeft ingediend, kan men tevens een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening bij de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State doen indien men van mening is dat de onverwijlde spoed dat, gelet op de be trokken belangen, vereist. Een verzoek tot een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht gehe ven. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben be sloten het parkeren te verbieden op een aan de Prins Hendrikstraat 4 gele gen parkeervak, behalve voor de gehan dicapte waarvoor het parkeervak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere belangheb bende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 9 augustus 2012 bij bur gemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedag tekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behan delen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie in het stadskantoor ter inzage. AANVRAGEN OMGEVINGS VERGUNNINGEN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waardij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Koorkerkstraat 1plaatsen terras schotten (15-6). Kruisweg 2: plaatsen (tijdelijke) huis vesting voor het geven van onderwijs (14-6) Noordweg 483: bouw 3 garage boxen 14-6) Strandplevierhof 17: wijzigen/ver bouwen gevel van de woning (14-6). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middel burg, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN Reguliere voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bellinkplein 2-28 (even), Klein Vlaanderen 77-89 (oneven) en 77A-89A (oneven), Sint Joris- straat 11 -33 (oneven) en Volde- rijlaagte 2-24 (even): vervangen draaiende delen en vast glas in be staande kozijnen en plaatsen roosters t.p.v. huidige kiepramen in de wonin gen (11490) (20-6). Noordweg 480: bouw woning met garage/berging en schuur (15-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Eerder dan gepland zijn op woensdag 20 juni de wijzers en motorwijzerwerken van de Lange Jan teruggeplaatst Die dag zijn ook LED-verlichtingselementen rond de cijfer- tekens en de wijzers aangebracht. Foto: Aart van Beizen

de Faam | 2012 | | pagina 10