f Het woord aan raadslid Piet Kraan Nieuwe toeristische borden Arnemuiden Fietsparkeerplaats Damplein gereed Raadsvergadering in stadskantoor INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 juni 2012 De Faam pagina 8 De LPM hoort het nog te vaak: Kom, we gaan Middelburg weer eens op de kaart zetten! En hup, daar gaat weer een schep met geld. De houding van huidige be stuurders dat alleen zij Middelburg op de kaart kunnen zetten is rond uit arrogant. Alsof we al niet vele eeuwen op de kaart staan! Laat u trouwens niks wijs maken. De ge meente heeft maar één zak geld om uit te geven en die is, wat poli tici ook beloven, alleen maar klei ner geworden. Uitgeven moet je altijd zorgvuldig doen want het is niet je eigen geld. Dat vergeten politici vaak. We hebben bijvoorbeeld de Giro gehad van zo'n 7 ton en dat is nog niet genoeg want we willen nu ook de Eneco Tour en dat kost een dikke ton waarvan Middelburg een grote hap voor zijn rekening neemt. Ik heb niks tegen fietsen en gun ie dereen alles maar waarom kan Foto: Aart van Belzen dan bijvoorbeeld een jaarlijkse Popronde van 3000 euro waarin bands optreden (die nota bene door café-eigenaren zelf worden betaald) niet meer? Daarvan heb ben veel mensen langer plezier en het zet Middelburg nog blijvend op de kaart ook, nu we het er toch over hebben. Zo is er nog veel, veel meer. Bevorder medezeggenschap van de burgers, dan pas zet je Middel burg op de kaart. Ga bijvoorbeeld de wijktafels weer notuleren en zeur niet zo over 5.000 euro. Help wijken hun dromen te verwezenlij ken. Dus realiseer de dingen daar die je beloofd hebt zoals het pavil joen voor Hoogerzaal. En waarom geen geld meer voor de ijsbaan? Ach, laat ik maar stoppen. Anders wordt de Faam veels te dik. Middelburg zet je op de kaart door goed te luisteren naar de Middel burgers. Punt uit. De LPM wenst alle Middelburgers een prettige vakantie! Piet Kraan, Fractievoorzitter LPM ptkrn@zeelandnet.nl Kijk ook eens op onze website! www.lokalepartijmiddelburg.nl Om passanten bewust te maken van de ver borgen schatten van Arnemuiden, staan sinds woensdag 13 juni op twee loca ties toeristische bor den met drie kenmerkende iconen: de klokken, de hoog aars en de visleurster. Een bord staat bij de Spoorwegovergang aan de Doeleweg zodat verkeer komend vanuit Middelburg wordt gewezen op de meerwaarde van een bezoekje aan Arne muiden. Het andere bord komt aan de Van Cittersweg te staan om zo de aandacht te trekken van toeristen en dagjesmensen WÊÊfM Directeur Chris Abbenhuis van de Rabobank en wethouder Johan Aalberts onthullen een van de toeristische borden in Arnemuiden die het Veerse Meer be zoeken. Met verwissel bare borden onder het hoofdbord worden eve nementen, zoals de Ar- nemuidse visserijdag, onder de aandacht ge bracht. De iconen zijn ontworpen door archi tect/ ontwerper Mojca Kuijpers, actief lid van de dames denktank en inwoonster van Arne muiden. ^«'"ability 'Investeren in je toekomst' GreoKrswtfflsIjderaJ «TiHwrt-rTijsp'öjramma 2U97-20U öcof 6* tufcïsaé Urm (Europees rondt voor Regionale Ontwikkeling) De gemeenteraad komt op maandag 25 én dinsdag 26 juni bij eikaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. De vergadering is verdeeld over twee dagen vanwege het debat over de Kadernota 2013-2016. De vergadering begint beide dagen op 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda Maandag 25 juni 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen buitengewone raadsvergadering 20 april 2012 3. Vaststellen notulen raadsvergadering 29 mei 4. Vaststellen Jaarstukken 2011 5. Vaststellen Eerste Bestuurlijke tussenrapportage 2012 6. Vaststellen Kadernota 2013-2016. Algemene beschouwingen: debat over de Kadernota 2013-2016 en over amendemen ten en moties Dinsdag 26 juni 7. Ingekomen stukken gemeenteraad 8. Aanpassing gebouw Molenwater 4a ten behoeve van huisvesting ISK-project: beschikbaar stellen krediet 9. Zeeuwse Muziekschool: zienswijze op jaarrekening en jaarverslag 2011 10. Zeeuwse Muziekschool: zienswijze op gewijzigde begroting 2012 11. Zeeuwse Muziekschool: zienswijze op begroting 2013 12. GGD Zeeland: zienswijze op jaarrekening 2011 13. GGD Zeeland: zienswijze op kadernota 2013 14. LétÉ: zienswijze op jaarstukken 2011 15. Stichting Beeldende Kunst Middelburg (SBKM): benoeming leden Raad van Toezicht 16. Wandelen in groene corridors: beschikbaar stellen krediet 17. Bouw woning Noordweg 67: beslissing op bezwaar 18. Bestemmingsplan Griffioenstraat: vaststellen 19. Klimaatbeleid: Op weg naar een energieneutraal Middelburg, vast stellen 20. Aanleg tijdelijk baggerdepot Sint Laurens, wijziging bestemmings plan ter plaatse en het instellen van een reserve grondbank: be schikbaar stellen krediet 21. Vershal Plein 1940: vaststellen globaal ontwerp 22. Startersregeling: beschikbaar stellen extra budget 23. Raadsonderzoek: initiatiefvoorstel van GroenLinks en SGP over een raadsonderzoek naar de exploitatie van de stadsschouwburg De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de ge meenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Met het plaatsen van twee oplaad- tegelijk gebruik maken van de twee zuilen voor elektrische fietsen is vo rige week de aanleg van een nieuwe fietsparkeerplaats op het Damplein afgerond. Er is parkeer ruimte voor honderd fietsen. Er kun nen tot vier elektrische fietsen PUBLICATIES OMGEVINGSVERGUNNINGEN AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst); - John Lennonplein 9 t/m 63, Eddie Boydstraat 25 t/m 5 T en George Hamsonstraat 26 t/m 52: wijziging op d.d. 12 november 2009 verleende re guliere bouwvergunning voor het bouwen van 56 woningen (wijziging betreft het uit breiden van de achtergevels van de wo ningblokken C en D) 2009/9263) (2-5). - Kou steen sedijk t.p.v. nr. 2: restaureren kademuur en fundering (15656) (12-6). 'Ecotap' oplaadpalen. Het gebruik van deze opiaadpunten is gratis. Deze fietsparkeerplaats maakt on derdeel uit van Bike Friendly Cities, dat mede gefinancierd wordt met - Lazarijstraat 8: bouw woning met car port (12-6). - Mortiere, Duke Ellingtonstraat (kavel 9): bouw woning met vrijstaande berging (10599) (8-6). - Noordbofwerk 33: (tijdelijk) plaatsen GSM-zendmast op parkeerterrein (11-6). - Oranjeplaat 60, Arnemuiden: bouw carport (5-6). - Vlasmarkt 29-35: slopen en vervan gen bestaande steunbeer (66). - Zilverenschorweg 2, Arnemuiden: vervangen asbestplaten door sandwichpa nelen (dak-en wandpanelen) (11-6). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het Stadskan toor, Kanaalweg 3 te Middelburg, telefoon (0118)67 5000. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be- 'Investeren in je toekomst' Gwsovösc.Ki.aeoa 2007-2013 movjUfoWKicra door ón ümof* unie (Europees fonds voor Regionale Ontwikkeling) Europese subsidie uit het Interreg 2 Zeeën programma. zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen, worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - John Lennonplein 9 t/m 63, Eddie Boydstraat 25 t/m 51 en George Hamsonstraat 26 t/m 52: wijziging op d.d. 12 november 2009 verleende reguliere bouwvergunning voor het bouwen van 56 woningen (wijziging betreft het uitbreiden van de achtergevels van de woningblokken C en D) (2009/9263) (146). Fietsvriendelijk Het is de bedoeling dat de fietsen van bewoners en bezoekers, in de winkelstraten zo geparkeerd wor den dat de omgeving begaanbaar en veilig blijft voor passanten en hulpdiensten. Om dat te bereiken wordt in het kader van het overkoe pelende project Bike Friendly Cities de fietscapaciteit in en rondom het centrum van Middelburg uitgebreid en verbeterd. Naast het Damplein is dit inmiddels ook op het Walplein en de Stroopoortgang gebeurd. Zo ontstaat er meer ruimte voor de kortparkeerder in de winkelstraat voor de dagelijkse bood schappen. - Klokketoren 27: plaatsen dakkapel (8- - Markt: vervangen openbare verlichting (2012/1997) (11-6), - Mortiereboulevard 34: aanbrengen reclame (11-6). - Oosterse Lageweg, volkstuincom plex: plaatsen tuinberging (9963) (13-6). -Plein 1940 nr. 7: aanbrengen reclame (11-6). - Veerdam 24, Nieuw- en Sint Joos- iand: bouw praktijkruimte (12-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middef burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlo pige voorziening aanvragen aan de Voor- zieninaenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een der gelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de be slistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: plaatsen dakkapel; Locatie: Pieter Gootjesstraat 10; Nieuwe uiterste beslisaafum: 6 augustus 2012.

de Faam | 2012 | | pagina 8