Triumph Trident en de NVT Rambler laten van zich horen Internet nog steeds niet veilig Ontdek de Floriade! 3 dagen v.a. 115 p.p. Borsele slaagt cum laude Gors zoekt vrijwilligers Vandaag de dag leveren ze nog heroïsche prestaties Lezersactie Win een Oranje Geen kans voor computercrimi neel met een iet-student Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 juni 2012 De Faam pagina 46 Borssele Gemeente Borsele is Cum Laude geslaagd voor het benchmarkonderzoek 'Ser vicegerichtheid Nederlandse gemeenten 2012.' Slechts elf van alle gemeenten in Ne derland mogen zich tot die Cum Laude-groep rekenen. Borsele staat op de gedeeld vierde plaats. Het onderzoek is uitgevoerd onder alle 415 Nederlandse gemeenten en richt zich op de wijze waar op gemeenten verzoeken van burgers afhandelen. Alle gemeenten zijn door een 'mystery shopper" via e-mail of website benaderd met het verzoek informatie te verstrekken over mogelijke vestiging in de gemeente. tuujiu.borsele.nl Goes De bewoners van de Popu lierenstraat en de bezoekers van de Cirkel, locaties van Gors in Goes, brengen voor het eerst de zomer op de nieuwe locatie door. Tijdens de zomermaandenis hier het vakantieplein 'De Populaire Cirkel'. Een vakantieplein waar bewoners dagelijks tussen 09.30 en 15.00 uu r naar toe kunnen gaan voor leuke activiteiten. Voor dit Vakantieplein worden va kantiekrachten/vrijwilligers gezocht. Aanmelden bij Erik de Kraa: 0113 753050 edekraa@gors.nl. Het janken van de machine brult zich een weg van de oren naar het hart als hij zijn volgende overwinning opeist. De driecilinder weg en racemotoren van BSA en Triumph met een inhoud van 750 cc en een topsnel heid van ruim 200 kilometer per uur, in 1968, waren de eerste superbikes. In 1971 eisten de 'triples' elke race op die van belang was. Een legende was geboren. John de Kok Goes "Het was zo'n gehuil waar men sen speciaal voor gingen kijken, ik ook." De magie van het kip penvel-geluid en de aanspre kende overwinningen leven nog steeds in het hart van Mart Rib bink. Als lid van de 'Trident Rocket 3 Owners Club' (tr30c) heeft Mart een Tl60 Trident straat- en een race-uitvoering met het Rob North frame. De BSA en Triumph driecilinders werden gebouwd tussen 1968 en 1976. Maar het geluid van deze beesten is nog lang niet uitgestorven. Tot op de dag van vandaag leveren ze heroïsche prestaties. Mart gaat er aan zo eentje meedoen, de 'NVT Challenge 2012'. De Challenge is een rit van de Noordkaap naar Gi braltar vart zaterdag 16 juni tot woensdag 27 juni op een NVT (Norton Viliers Triumph) Ram bler 125 cc off the road uit 1978. De Rambler wordt daarbij als een soort van olympische vlam doorgegeven van het ene naar het andere land onder escorte van onder andere Tridents en Rockets. Het Nederlands-Bel gische escorte zal de Rambler van Denen en Duitsers over nemen in Emmen en bij Calais overhandigen aan Fransen en Spanjaarden. Bijzonder daarbij is dat ze zaterdag 23 juni naar Wemeldinge komen om een ronde te rijden over het circuit van de Classic Races. Naar ver- wachting zal de Rambler met haar triples escorte rond 10.00 uur arriveren. Naast de Ram bler zal ook een Trident Tl 50 uit 1972 en een T160 uit 1975 te zien en natuurlijk vooral te horen zijn. "We rijden de Challenge expres bij toerbeurt op een licht motor tje met daaromheen de eigen motoren" zegt Mart. Het idee is om het niet gemakkelijk te maken. In 11 dagen tijd wordt de Rambler van het noordelijk ste puntje tot aan het uiterste zuiden van Europa doorgege ven. Daarbij moet de motor op tijd zijn bij evenementen als de Mart Ribbink aan het werk aan zijn T160 Trident met het Rob North frame met op de achter grond de T160 Trident straatuitvoering. FOTO: PR Classic Races en een ontmoe ting met een NVT easy-rider 50 cc brommer die een soortgelijke tocht van Blackpool Tower naar Parijs onderneemt. "Het moet dus vanaf het begin goed gaan en zou kunnen inhouden dat we 's nachts door moeten rijden" lacht Mart. De jaarlijkse Challenge komt voort uit liefde voor de motoren maar het is ook opnieuw een he roïsche daad. Met de rit hoopt tr3oc geld op te halen voor twee goede doelen. Norton Viliers Triumph Challenge 2012 Waar het speciale geluid van driecilinders het hart van de liefhebbers snel ler doet kloppen, daar doet het geluid van elke motor in Afrika het hart opspringen in hoop. De NVT Challenge 2012 haalt geld op voor Ri ders for health. Er worden meer dan 1200 voertuigen onderhouden om in Afrika betrouwbaar transport voor gezondheidszorg te realise ren. Het tweede goede doel is de TT Riders Association. Zij ondersteunen voormalige TT-rijders en familie. Dage lijkse updates van de Chal lenge zijn te volgen op www. TR30C.co.uk. Tot en met 7 oktober vindt in Venlo de Wereld Tuinbouw Expo plaats: de Floriade. In een prachtig park brengen meer dan 100 deelnemende organisaties en landen een ode aan de tuinbouw. Maak deze ontdekkingstocht door de natuur, maak kennis met ontwikkelingen en nieuwe producten op tuinbouwgebied tijdens de workshops en laat je inspireren door 's werelds mooiste tuinen! U verblijft in het BEST WESTERN Wellness Ho tel Nobis****, gelegen In de prachtige Brabantse Peel. Het luxe hotel beschikt over een brasserie, bar, moderne fitness, wellness en ruime ka mers. Inbegrepen 2 overnachtingen inclusief uitgebreid ontbijtbuffet lx entree voor de Floriade t.w.v. 25,- p.p. •lx een 3-gangendiner Gratis koffie en thee facilitei ten op de kamer Gratis gebruik van fitness centrum Gratis gebruik van overdekt zwembad, kinderbad, bub belbad, sauna en stoombad Gratis parkeergelegenheid Gratis draadloos internet Gratis wandel- en fietsrou tes, die bijzondere tuinen in de omgeving weergeven Het arrangement is geldig van 1 juli t/m 7 oktober 2012, aan komst dagelijks. Prijs is excl. toeristenbelasting €1,15 p.p.p.n., calamiteiten fonds €2.50 per boeking en reserveringskosten €15 per online of €29.50 per telefoni sche of reisbureauboeking. Informatie en boekingen Zie www.arke.nl/wegener. Of bel met Arke tel.0900-8847 0,15 p.m.) of ga langs bij een Arke winkel in de buurt o.v.v. Wegener-Floriade aan bieding. Op deze reis zijn de ANVR/ SGR voorwaarden van toe passing. ga snel naar /vww.deweekkrant.nl/actie van Mini Babybei Het is bijna dagelijks in het nieuws: computercriminelen slaan hun slag... En hoewel iedereen tegenwoordig wel weet wat hacken is, wordt het toch wel erg lastig om uit te leggen wat die nieuwe boeven allemaal doen. Veilig internetten is belangrijk om je persoonsgegevens te beschermen, je financiële zaken met minimaal risico te regelen en je privacy te be heren. Voor wie niet precies weet hoe dat allemaal moet, heeft Studentaanhuis.nl bijna driehonderd iet-studenten klaarstaan om te helpen. De iet-studenten van Studen- taanhuis.nl weten er alles van. Voor hun is het een mooie bij baan om mensen thuis te helpen met al die noodzakelijke veilige instellingen. Oprichter van Studentaanhuis. nl, Jan Morriën: "Ja, ga er maar eens aanstaan. Het is voor een heleboel landgenoten bijna niet te doen om alles op het gebied van computerveiligheid bij te houden en je wilt eigenlijk ook niet afhankelijk zijn van je kin deren, neefjes, buurjongens of handige kennis om dit allemaal voor je te regelen. Het gaat toch vaak om vertrouwelijke gege vens en die wil je niet aan ie dereen kwijt. Bovendien moet je ook precies weten wat je doet gemene computervaardigheden verbeteren. Tarieven Voorfietskosten 9,- per halfuur 11,50 lidmaatschap 12,- per jaar Als u meer van deze zes punten wilt weten kijk, dan op www.studentaanhuis.nl/tips Maar de aller- grootse ergernis is en blijft toch wel de trage computer. Als een student de computer opschoont scheelt dat, bij niet al te oude computers, al gauw tot dertig procent in snelheid. Met jaarlijks een computer APK gaat uw computer langer mee. Voor informatie kunt u kijken op www.studentaanhuis.nl en voor een afspraak belt u tijdens kantooruren met 0900 200 12 12 (50cpm). Tips voor veilig internet 1. Kies een wachtwoord van minimaal 8 tekens 2. Gebruik verschillende tekens 3. Gebruik verschillende wachtwoorden 4. Verander regelmatig van wachtwoord 5. Log niet in als je op een openbaar netwerk zit 6. Zorg dat de computer en het netwerk goed bevei ligd zijn Student Nathan helpt meneer van Borselen met de computer te beveiligen. als het om dergelijke belangrijke zaken gaat. Dat is nou juist waar onze studenten voor studeren, computers en netwerken veili ger maken." Les aan huis, 9,- voorfiets kosten Studentaanhuis.nl geeft ook privéles aan huis op de eigen computer. Hier blijkt een enor me behoefte aan te zijn. Er is geen vast lesprogramma, want de klant bepaalt zelf wanneer hij wat wilt leren en in welk tempo. Veel voorkomende on derwerpen zijn: sociale media, Skypen, foto's bewerken en al-

de Faam | 2012 | | pagina 46