Kleurrijk Goes verbroedert culturen Open dag VAN KONIJNiNBURGWEG 7 BERGEN OP ZOOM Donderdag 28 juni De vrijheid die we in Nederland genieten is zo bijzonder... •-X KIJK VOOR OPENINGSTIJDEN OP WWW.SANI-DUMP.NL Altijd actuéel: de-faam.nl woensdag 20 juni 2012 De Faam pagina 43 De Grote Markt in Goes vormt vrijdag 22 juni van 16.00 tot 23.00 uur het decor voor het multiculturele evenement Kleurrijk Goes. Terwijl de bezoekers bij de marktkra men verschillende hapjes en drankjes kunnen proeven of artikelen uit verschillende landen kunnen bekijken en kopen, wisselen optredens van muziekbands en di verse kleurrijke dansgroepen elkaar af op het podium. Rachel van Westen Goes Het doel van het festival is bijzonder door zijn eenvoud. Drempels verlagen en de com municatie tot stand brengen tussen verschillende culturen. Dat klinkt eenvoudig, maar in het dagelijks leven is het niet zo vanzelfsprekend, weet Vehbi Zabeli, een van de deelnemers, te vertellen. Hij vluchtte van Kosovo naar Nederland en loopt nog regelmatig tegen mu ren van onbegrip. Buitenlander "Als nieuwe inwoner wordt je anders bekeken. Ik voel me al lang geen buitenlander meer", zegt deze vrijwel vlekkeloos Ne derlands sprekende Kosovaar, "maar je blijft opvallen. Ik ben me ervan bewust dat ik in een land leef, in Nederland, waar andere normen en waar den gelden dan in het land waar ik ben geboren en getogen, dat verschil zal je altijd wel blijven proeven." Anders zijn Dit vertelt hij zonder een spoor van verwijt of irritatie, voor hem is het 'anders zijn' onderdeel van zijn dagelijks leven. Wat hem duidelijk wel stoort is de negatieve aandacht voor allochtonen in de media, "De sensatie neemt zoveel ruimte in beslag dat alle positieve ini tiatieven daaronder worden bedolven", zegt hij een tikkeltje geïrriteerd. Met elkaar "Dat is jammer, want samenle ven doe je met elkaar. En dat is waar wij met een evenement als Kleurrijk Goes naar streven. In de voorgaande jaren zag ik dat er enorm veel contacten gelegd werden, hoe veel er gecommu niceerd werd. Dat kom je gewoon niet tegen in het dagelijks leven." Zodra Zabeli over Kleurrijk Goes begint te vertellen maakt de irritatie van hiervoor plaats voor een enorm enthousiasme. Praatje "Mensen waar ik normaal ge sproken alleen gedag tegen zei, kwamen nu een praatje maken en waren oprecht geïnteres seerd. Op zo'n dag merk ik dat er echt wel behoefte is om ken nis en ervaringen 'uit andere culturen te delen. In een land als Nederland is dat mogelijk en dat is echt heel bijzonder." Zabeli zwijgt even. "In heel veel landen is het ondenkbaar om met twee of meer nationa liteiten in het openbaar samen te komen. Vrijheid De vrijheid waar wij van mo gen genieten in Nederland is zo bijzonder. Tijdens Kleurrijk Goes zie je al die verschillende culturen schouder aan schouder staan. Er gebeurt echt iets op zo'n dag. Dat is voelbaar. Als je daar komt en je kijkt een poosje rond zie je het vanzelf." Variant organiseert kleurrijk Goes Kleurrijk Goes wordt geor ganiseerd door de Stichting Variant, met als doel inte gratie en tolerantie tussen verschillende culturen be vorderen. Mensen uit allerlei verschillende culturen zullen producten uit het land van herkomst verkopen en dans en muziek vertonen. www.variantgoes.nl www.variantgoes.nl Komende vrijdag (22 juni) treffen alle Zeeuwen elkaar weer bij Kleurrijk Goes, waar te zien is hoe bijzonder onze vrijheid is. FOTO: P.R. HET .NIEUWE BAKEN VAN VUSSINGEN Kom naar de open dag, u wordt ontvangen in een sfeervolle modelwoning. U bent van harte welkom tussen 16.00 en 19.00 uur aan de Rubenslaan in Vlissingen. 35 jaar ervaring in onroerend goed Kindt Bleïbroeck Makelaardij AtrbmiM2. rol 1562 2731 www.Kindten8iesbroeck.nl LAURENTIUS Er zijn nog 6 prachtige huurappartementen beschikbaar die liggen op de verdiepingen 1 t/m 4. Daar kunt u per direct in! Huurprijzen vanaf €795,-per maand (exclusief servicekosten en inclusief parkeerplaats berging) Woonoppervlaktes circa 125 m2 met balkon tot 16 m2 Extra grote raampartijen Bijzondere architectuur Dichtbij voorzieningen Overdekte parkeergarage

de Faam | 2012 | | pagina 43