Landbouw wekt meer energie op dan het zelf nodig heeft i - Bij fusie in de zorg telt ook de kwaliteit mee FESTIVAL ONDERSTROOM VLISSINGEN 5 6 7 8 JULI 2012 mm- www.festivaionderstroom.nl Veehouders Dagtocht Floriade 2012 Brood vers uit eigen oven Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 juni 2012 De Faam pagina 33 FESTIVALHART BElLAMWftRK theater STRAAT Cppape KaïET Ppïotal - Circo Ripopoio Delmus - Cirque de Platzak - Hippe Gasten - Stuurbaard Bakkebaard - Mama Roux - Circuswerkplaats Boost cabaretduo Reijn en Goed - Niets Duffhuës - Los de Aboja - Circus Santa Saogre - Lejo - Teatro Fachuco - Poëzie Escribano - Vlissingse Verbalen - tess&ja - vincent de Rooi] - Swooiish Artfeur fijefeg Scherzo Mechanica Malleste 8&*nskie - Lte Hayes' Perfect Pitch De Nederlandse land- en tuinbouwbedrijven produceren meer elektriciteit dan ze zelf verbruiken. Dat was precies de bedoeling toen in 2008 de overheid en de agrosector het overeenkomst 'Schone en Zuinige agrosectoren' sloten. Daarin maakten de partijen afspraken over verduurza ming van de sectoren, waarbij energiebesparing, duurzame energie en het terugdringen van de uitstoot van broei kasgassen centraal stonden. Agentschap NL en WUR-LEI brachten de voortgang van de sectoren op deze gebieden in kaart. Daarbij is vooral gekeken naar de akkerbouw, open tuinbouw en veehouderij en de Bos- en Houtsector. De resultaten liegen er niet om: De totale bijdrage van deze sectoren aan de in Nederland gebruikte duurzame energie is inmiddels opgelopen tot 44 Veel agrarische bedrijven plaatsen een windmolen. procent. Ruim de helft van het energieverbruik van de land en tuinbouwbedrijven zelf (uit gezonderd de glastuinbouw) is afkomstig uit hernieuwbare bronnen. Daarmee loopt de landbouwsector voorop bij Het Wetsvoorstel continuï teit, fusies en opsplitsing bij de Tweede Kamer. Met dit voorstel eist de overheid een veel grondiger voorbereiding van fusies in de zorg dan tot nu het geval was. Tot nu toe toetste de NMa fusies van zorginstellingen alleen op mogelijke effecten voor de mededinging. Met deze zorgspecifieke fusietoets worden instellingen verplicht om niet al leen fusies beter te doordenken, maar ook om alle belanghebben den erbij te betrekken. Hierdoor wordt een fusie van veel meer kanten beoordeeld en bekeken, waardoor zorginstellingen ook tot de conclusie kunnen komen dat het misschien beter is niet te fuseren. Aanleiding voor deze wet zijn vele fusies waarbij het discutabel is of de zorg er zoveel beter van is geworden. de verduurzaming van hun energiegebruik. We worden hierdoor minder afhanke lijk van fossiele energie. De consument vraagt duurzaam geproduceerd voedsel en de sector speelt hier op in. Het eerste kwartaal is voor veel veehouders beter dan vorig jaar. Ook ten opzichte van het gemiddelde van de eerste kwartalen van de laatste jaren (2006-2011) springt het afgelopen kwar taal er gunstig uit. Dit blijkt uit de resultaten die het LEI publiceert via de Barometer Agrarische Sectoren. De opbrengstprijzen van melk, vlf eskuikens, vlees varkens en biggen liggen hoger dan een jaar geleden. Dagtocht Luik Proloog Tour de France Unieke kans om Le Grand Départ te ervaren. Maak kennis met alle renners van de Tour 2012 en proef de sfeer in. Luik! JT"| Wij rijden op: ri— -22 juni (vr) RQ - 7 juli (za)* I 1 - 7 augustus (di) - 29 augustus (wo) €52x50 7 juli speciale avondeditie incl. lichtshow Alle andere data bezoek van 12:00 tot 19:00u Alle reizen zijn inclusief koffie met versnapering in de bus! Zie onze website voor meer informatie Dagtocht Parijs Finish Tour de France 22 juli Wij brengen u comfortabel naar Parijs en u ervaart de je |l*l l spectaculaiere afsluiter van het wielerspektakel: de finish op de £45,- per persoon U TM'- Champs-Élysées Boekt u beide Tour de France dagtochten dan ontvangt u 5,~ korting op de totaalprijs! www.amz.nl 0113-351551 Kies uit wit-, bruin-, of volkorenbrood vers uit de eigen oven. Ook vele brunchbroodjes en hartige snacks zijn ovenvers verkrijgbaar. Aanbiedingen uit déze advertentie zijn geldig op zondog 24 juni in Agnmarkt Vlissingen en Roosendaal Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Agrimorkt Vlissingen, Papegaaienburg 5 - Agrimarkt Roosendaal, streuvelslaan la. Open op maandag t/m donderdag: 8.00 -20.00, vrijdag: 8.00 - 21.00, zaterdag; 8.00 -18.00,en zondag: 10.00 -17.00 uur. www.agrimarkt.nl

de Faam | 2012 | | pagina 33