Plantenbakkopen.nl 2 halen 1 betalen Crisis heeft nauwelij vakantiebeleving W 40% bd store 1 stuk 30% korting 30% STUNTKORTING! DE BENEFIETSROUTE: FIETS EN EET MEE VOOR ZONNEBLOEM MIDDELBURG ilü Zomerslippers Sandalen O'Neill Bikini's Glashandel MELIESTE Hardglazen deuren Douchecabines Monumentenglas HR++ dubbelglas Vakkundige montage Lions Club Middelburg organiseert een smakelijke fietstocht op Walcheren langs 12 producenten van Zeeuwse streekproducten. Overal staat een culinaire verrassing klaar. De opbrengst is bestemd voor het 40-jarig jubileum van Zonnebloem Middelburg. Kaarten www.benefietsroute.nl of bij alle 12 startpunten, ook op de dag zelf. En: u krijgt er een gratis fietskaart bij! 6 HAPJES €15*15 HAPJES 20 25 HAPJES 25 Graag tot ziens, Pn Heieen Bojani Damesmode Begint u een nieuw bedrijf? Bei dan De Faam! 'Woningmil is voor dakloze Willem geen optie...' Veteranendag in zorgcentrum Ter Reede iPAMEMA" on*l© www.bd-store.nl native Altijd actueel: de-faam.nl Wekelijks loodsverkoop van 10.00-14.00 uur aan de Zompe nr. 10 in Serooskerke (W). Plantenbakken voor een voordelige prijs! Deze week GEHELE collectie prachtige Clay Fibre plantenbakken Livingstoneweg 20, Goes Tel.: 0113-22 78 54 Showroom ma. t/m vrij. van 8.00 tot 17.30 uur www.meliesteglas.nl (ook met jaloezie er tussen) m.u.v. nieuwe collectie. Openingstijden Maandag en dinsdag gesloten Woensdag 09.00 -12.00 13.00-17.00 Donderdag 09.00 -12.00 13.00-17.00 Vrijdag 09.00-12.00 13.00-17.00 Zaterdag 09.30-16.00 jeanneten^- Dorpsstraat 51 - 4451 BB Heinkenszand - tel. 0113 - 56 70 88 Opent u een nieuw" bed rijf of winkel? Is er een jubileum of een bijzondere gebeurtenis of heeft u een gewel dig nieuw product? Bei ons en we bekijken hoe we u kunnen helpen. www.de-faam.nl @DWKdefaam De Faam Meld je aan voor de Jongeren- jury van Film by the Sea in Gis singen! Lees meer hierover DWKdefaam, dé Weekkrant op Walcheren: http://bit.ly/KAUjOj Nu bij vrijwel iedereen het vakantiegeld op zijn bank rekening is gestort, kan de grote vakantieuittocht be ginnen. Of toch niet? Velen blijken hun vakantiegeld te besteden om nog uitstaan de rekeningen te betalen. Maar desondanks zegt een groot gedeelte toch het vakantiegeld aan vakantie te gaan besteden. Want zo luidt de mening, vakantie hoort er toch wel bij. Gerard van der Hoeven Vlissingen Hoe zit dat bij de 'zuunige Zeeuw'? Gaat die op va kantie, en zo ja waarheen en heeft de crisis invloed op de vakantiebestemming? "In het hoogseizoen blijven wij gewoon in Zeeland. Toe risten komen hier naar toe. Waarom zouden wij dan juist de provincie uitgaan?" zegt Ineke Meerman uit Middelburg. Volgens Carla Schönknecht, directeur van de VVV Wal cheren en Noord-Beveland, vallen de gevolgen van de crisis op het gebied van va kantiebeleving wel mee. Zij ziet wel een verschuiving. "Mensen kiezen voor ze kerheid. Ze boeken laat om verzekerd te zijn van goed weer. We hebben dat gezien tijdens het Pinkster week einde. Mensen van buiten onze provincie blijven mas saal naar Zeeland komen. Nederlanders, Duitsers en de laatste jaren ook steeds meer Belgen. Dat heeft ook te maken dat wij beschikken over een mooi achterland. Naast vertier op strand en aan zee hebben we fantas tische toeristenplaatsen die gemakkelijk zijn te be zoeken. Onze kust heeft te maken met weersgevoeligheid. Maar door dat achterland kan bij minder weer de vakantiegan ger kiezen voor uitstapjes, zoals toeristenmarkten, slechtweerac- comodaties of stedenbezoek op korte afstand." Wel ziet zij een toename van dagjesmensen of mensen die korter in Zeeland verblijven. Dat is ook de con clusie van Rosa van Roosendaal van het Kenniscentrum Kust toerisme in Vlissingen. Con crete cijfers heeft zij nog niet - die verschijnen op 27 juni- maar zij ziet ook een verschui ving in de vakantiebeleving. "Je ziet dat er niet meer zo snel een lange vakantie wordt geboekt naar bijvoorbeeld Zuid-Afrika, maar wordt gekozen voor twee kortere vakanties per jaar. Bij voorbeeld een weekje Frankrijk en een weekje Zeeland." Voor mensen met een krappe beurs blijft vakantie in eigen Vlissingen In zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen is zaterdag 30 juni weer een kleinschalige Vete ranendag. "Met instem ming van de Stichting Zeeuwse Veteranendag en steun van onder meer de Gemeente Vlissingen en Koninklijke Marine zal in het atrium een pas send programma worden samengesteld", zo laat Dick Nelemans van de organisatie weten. 'Tedere veteraan is welkom, van welke missie of leeftijd dan ook, die de landelijke herdenking in Den Haag 'niet kan of wil bijwonen en tijdens deze speciale dag toch even onder zijn sobats wil zijn. Ook zijn de partners, familiele den, begeleiders en een ieder die zich bij de veteranen betrokken voelt welkom. De veteranen en één begeleider worden tussen 10.30 en 11.00 uur, op vertoon van een vete- ranenpas, verwacht. Er is dan koffie en cake. Veteranen die dit willen kunnen een anjer corsage opgespeld krijgen. De burgemeester van Vlissingen of Commandant van de Ma rinekazerne opent de dag rond 11.00 uur officieel. Daarna volgt een gevarieerd programma tot ongeveer 15.30 uur. Er zijn di verse kramen en optredens van artiesten. Muziek, zang, dans en ander entertainment wis selen elkaar af. "We probe ren de sfeer 'van toen' en verbroedering weer op te roepen", stelt Nelemans. Ook is er ruimte voor een eigen inbreng van de vete ranen door foto's, films of voordracht. Meedoen aan de Zeeuwse Veteranendag is gratis, maar aanmelden is wel verplicht via: 06- 30369412. Dat kan tot 24 juni. Ook kunnen deelne mers tussen 12.30 en 13.30 uur de alom geprezen Na- sigoreng-maaltijd nuttigen. Dit kost de veteraan 7,50 euro per persoon. Overige bezoekers betalen hiervoor 10 euro. crocs OUTDOOR FASHION ACTION Achter de Houttuinen 34 Middelburg Siska Hoogesteger stagiaire Aswintha Verhage van Holland Inter

de Faam | 2012 | | pagina 2