Laatste keer '24 uur van de Boulevard' tekst: Gerard van der Hoeven Vlissingen Een sportieve bijdrage leveren om zoveel mogelijk geld op te halen voor een goed doel. Een paar weken geleden fietsten duizenden de legendarische Alpe d'Huez op tegen kanker, en ook Ride for the Roses is inmiddels een begrip. Op de fiets klimmen voor het goede doel is ook al voor het vierde jaar het nobele streven om MS, (multiple sclerose) bij kinderen, zoals organisator Frans van Spaandonk hernoemt, 'uit de wereld te fietsen'. Het is al drie jaar lang het motto voor een evenement op de Vlissingse boulevard waarbij met behulp van sponsoren, voornamelijk in groepsverband, mensen op de fiets 24 uur onafgebroken de pedalen laten rond draaien. Op een spinningfiets welteverstaan. In 2009 maakte de Rotary Club Vlissingen en de stich ting MS Research over hun samenwerking een meerja rige afspraak. Aanvankelijk tot en met 2013, maar besloten is om dit jaar voor het laatst de 24 uur van de Boulevard te organiseren. Uiteraard met de bedoeling om het inmiddels opgehaalde bedrag van ruim 250.000 euro aan te vullen met nog meer geld. Een paar maan den na de 24 uur, waar naar verwachting ook weer een paar honderd enthousiaste deelnemers op de fiets klim men, komt er een daverend slotakkoord. Als dank voor de succesvolle samenwerking voor alle inspanningen, energie en geld biedt de stichting MS Research aan de Rotary Club Vlissingen een concert aan van de Koninklijke Militaire Kapel Johan Willem Friso. Dit concert wordt gegeven op 10 november in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Alle deelnemers, spon sors, partners en bestuurlijk betrokkenen, zullen door de Rotary Club Vlissingen worden uitgenodigd om dit bijzondere concert bij te wonen. "We gaan daar geen slaatje uitslaan", zegt Van Spaandonk, "maar het is een soort eerbetoon aan al die mensen die zich hebben in gezet voor het goede doel. En uiteraard gaan we mis schien nog wel met de collectebus rond, om toch iets extra's aan het eindbedrag te kunnen toevoegen." Keizersbolwerk Maar zover is het nog niet. Eerst worden er van 22 op 23 juni veel deelnemers verwacht, die voornamelijk in groepsverband een etmaal op het Keizersbolwerk op de Vlissingse boulevard, non-stop hun 'geadopteerde' fiets in beweging zullen houden. "Hopelijk is het goed weer, want dat geeft toch extra sfeer", hoopt Van Spaandonk. "Bij de organisatie zijn veel vrijwilligers betrokken. Er komt flink wat kijken bij zo'n evenement. Maar de or ganisatie is gelukkig met de veel vaste en vrijwillige bij dragen door verschillende instanties, zoals bedrijven die vaak gratis, of in ieder geval tegen flink gereduceerde prijs hun beste beentje voorzetten." Ruim 35 sponsor teams bestaande uit 4 tot 24 personen hebben zich aan gemeld. Rotary Club hield de afgelopen maanden twee belron- des om zoveel mogelijk bedrijven en instanties enthou siast te maken om sponsor te worden en tegen een bedrag van 500 euro per spinningfiets het doel te steu nen. Van Spaandonk: "Dat heeft nu dus ook al geld in

de Faam | 2012 | | pagina 24