Ouderen Nieuws M Ruyterstadsingers in Ter Reede Rijbewijskeuring 70-plussers SWEETDEAL BIEDT ONGEKENDE KORTINGEN BIJ JOU IN DE REGIO. SLIMME KOPERS SLAAN DIRECT HUN SLAG BIJ SWEETDEAL.NL Volg ons op Twitter en vind ons leuk op Facebook Tweede wandelproject 'Elke stap telt' begint Logeerhuis bij Ter Valcke Veere De Zeeuwse Organisaties Welzijn Ouderen, de Zeeuwse gemeenten en SportZeeland zijn in april begonnen met het wandelproject 'Elke stap telt'. Meer dan 200 enthousiaste senioren namen deel aan de eerste ronde van het wandel project. Door dit succes is in de week van 10 t/m 14 sep tember een tweede startmo ment gepland. In elf Zeeuwse gemeenten gaan senioren op nieuw aan de slag om binnen tien weken hun conditie aan zienlijk te verbeteren. Tijdens de eerste bijeenkomst doen de deelnemers een wandeltest. Aan de hand van de testresul taten wordt per deelnemer het instapniveau bepaald en krijgt iedereen een stappenteller en een individueel opbouwpro gramma. Wekelijks komen de deelnemers bij elkaar om hun nieuwe weekplan op te halen en eventueel samen een wandeling te maken. Naast het opbouwen van de conditie staat het stimuleren van de sociale contacten centraal. Zo wordt gewerkt met wandel maatjes en ook is er informatie over verschillende gezond- heidsonderwerpen. Een unieke combinatie van sportiviteit en gezelligheid! Aanmelden kan via de Stichting Welzijn Veere: 0118-583687 Het gemengd koor De Ruyterstadsingers treedt op zondag 24 juni op in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Het programma begint om 14.30 uur en te horen zijn onder andere madrigalen over de liefde en het bekende The Seventy Six Trombones uit The Music Man. Het koor is bovendien op zoek naar een aantal nieuwe leden. Mensen die graag zingen. Zij hoeven niet persé een geschoolde stem te hebben. Samen met de dirigent, Bea Zwadlo, wordt bekeken wat er mogelijk is en alle leden vinden het erg fijn om nieuwe mensen op weg te helpen. Het koor telt circa 35 leden en brengt goede en meestal licht klassieke muziek. Wie De Ruyterstadsingers is een gemengd koor. Zij zoeken nog nieuwe leden die het leuk vinden om regelmatig te zingen. FOTO: P.R. graag eens kennis wil maken kan de 24e komen luisteren of op maandag 3 september mee doen aan de openbare repetitie van het koor van 19.30-21.30 uur in het gebouw De Ark ach ter de kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. "0 www.rssingers.ciland.nl De tweede editie van het wandelproject voor 55-plussers 'Elke stap telt' begint in september. Aanmelden hiervoor kan nu al. FOTO: P.R. Middelburg Wie als 70-plusser graag auto wil blijven rijden, moet zich onvermijdelijk een keer medisch laten keuren. Automobilisten uit Middel burg en omstreken kunnen op 5 juli en 3 augustus een keuring ondergaan voor 30 euro in Het Palet in Middelburg. Voor niet iedereen valt de keuring exact samen met de 70e verjaardag. Doorslaggevend is de datum waarop het rijbewijs verloopt. Geadviseerd wordt tenminste drie maanden van tevoren een afspraak te maken voor de keuring. De procedure kan tijdrovend zijn. Omdat relatief vaak een probleem wordt vastgesteld met het gezichts vermogen, adviseert Regelzorg om vóór de keuring langs de opticien te gaan om de ogen te laten controleren. Automo bilisten onder de 70 jaar die om medische redenen voor het B/E rijbewijs gekeurd moeten worden betalen 52,50 euro voor de keuring.Een afspraak maken kan uitsluitend via: 088-2323300. Goes Het logeerhuis bij Ter Valc ke in Goes opent vrijdag 29 juni van 15.00 tot 18.00 uur haar deuren voor geïnteres seerden. Deze voorziening is gehuisvest in een van de woningen van Ter Valcke, centrum voor zorg en reactivering. Het logeerhuis is bestemd voor mensen met dementie. Het vangt regelmatig gasten op, men sen met dementie die nog thuis wonen. Deze periode kan variëren van minimaal één dagdeel en maximaal drie weken. Hun partner of naaste kan daardoor met een gerust hart even afstand nemen van zijn of haar vaak zware verzorgingstaak. Het logeerhuis van SVRZ staat open voor mensen met dementie uit heel Zeeland. Het biedt plaats aan maxi maal zes personen, met voor ieder een eigen kamer met gedeeld sanitair en een gezamenlijke huiskamer. Alle voorzieningen van Ter Valcke staan ook ter be schikking aan de logees van het logeerhuis. Denk aan het gevarieerde activiteiten programma, het restaurant, het Grand-café, de kapper, en de winkel. Voor het logeerhuis is een indicatie nodig van het Centrum Indicatiestelling Zorg. Info: 0900-7879777 Waarom meer betalen dan nodig? Profiteer van de spectaculairste aanbiedingen uit je eigen regio voor de helft van de prijs of minder. Slimme kopers schrijven zich in op www.sweetdaal.nl en slaan direct hun slag. Een sportief dagje weg, een heer lijk diner, een behandeling in je favoriete schoonheidssalon. Sweetdeal biedt ongekende kortingen, die beginnen bij een mini mum korting van 50%! Onze deals staan meestal 24 uur online. Je kunt de koop direct sluiten via de site. Wel zo handig! Iedere dag schotelen wij je een nieuwe, verrassende aanbieding voor. Houd de site goed in de gaten en profiteer meteen! MlipiMNMNfflNMMIMM 4SR

de Faam | 2012 | | pagina 19