Anne-Marie schrijft een boek over het 'leven op het strand' Gebr. Baljeu Vrijwilligerswerk voor jou! Carmens Voor: €50,- 'Verknocht aars het strandleven het levers aan zee Onze OPRUIMING begint NU Damesschoenen v.a. 30,- Rohde voetbedslippers v.a. €30,- Kinderschoenen v.a. 25,- Herenschoenen v.a. 40,- Tassen v.a. 35,- Herensandalen v.a. 20% KORTING Kunst lenen voor 3 euro Lezing werking van de Enigma Van: in rood, blauw of camel suède Kanaalstraat 1 Oost-Souburg Sinds 1903 0118-461525 100 Jaar een Naam in Schoenen Veel organisaties zijn op zoek naar jongeren die zich willèn inzetten als vrijwilliger. Heb jij zin en tijd? Ook voor je MaS! www.vrijwilHgerswerkvoorjou.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 juni 2012 De Faam pagina 12 "Het is een aparte sfeer om in de zomer te verblijven in een strandhuisje. Je leeft met de getijden en dat geeft rust", zegt Anne-Marie Vermazen (51) uit Oostkapelle. Ze wil een boek schrijven over het leven op het strand in Dishoek met verhalen van mensen die soms generaties lang een strandhuisje hebben. Gerard van der Hoeven Oostkapelle "Ik maakte kennis met het strandleven door mijn vriend, die een strandhuisje bezat. Ik raakte direct verknocht aan het leven in zo'n idyllische om geving. Daarvoor had ik er ei genlijk niets mee; het leek mij bekrompen. Het idee dat ieder een op eikaars lip zat en over je schouders heen kon meekijken", zegt Anne-Marie, die in het da gelijks leven ambtenaar is bij de Provincie Zeeland. Ze heeft nu het plan opgevat om over deze manier van strandle ven een boek te schrijven. "Ik wil een boek met de verhalen van mensen die soms generaties lang, jaar in jaar uit, in de zo mermaanden op het strand van Dishoek vertoeven. Mensen die zelf in het voorjaar hun strand huisje opbouwen en kiezen voor zo'n levenswijze met de zee voor de deur. Wat maakt dat zo bij zonder?", vraagt zij zich af. Voor het bundelen van de ver halen heeft zij via strandvereni- gingen een oproep gedaan aan strandhuisjesbezitters en bewo ners om met haar in contact te treden. Ze kreeg al vijfendertig reacties en gaat een aantal daar van benaderen en interviewen. Strand Dishoek "Als je weet dat er op het strand van Dishoek zo'n 280 huisjes staan, is het aantal reacties best groot. Ik kreeg zelfs een reactie van een strandhuisjesbezitter, afkomstig uit New York", zegt Anne-Marie. Het huisje van haar vriend staat ook op Dis- hoek tussen De Zilvermeeuw en Kaapduin. Ook wil zij in haar boek, dat volgend jaar moet gaan ver schijnen, een stuk geschiedenis beschrijven. Wachtlijsten "In de jaren twintig zie je al ad vertenties van t§ koop staande keten die volgens de tekst prima geschikt zijn tot het inrichten van een strandhuisje. De grote belangstelling voor strand huisjes heeft er voor gezorgd dat voor het kopen of huren wachtlijsten bestaan. Koop- en huurprijzen zijn gestegen tot Anne_Marie Vermazen uit Oostkapelle gaat een boek samenstellen met verhalen over het leven op het strand in Dishoek. FOTO: JO AN GRIEDE ongekende hoogte. De huisjes worden ook steeds luxueuzer", volgens Vermazen. "Vroeger moest je je vaak be helpen in een kleine ruimte met primitieve middelen, maar tegenwoordig zijn de huisjes vaak uitgerust met een com pletere keuken, moderne hulp middelen, televisie, internet en sanitair. Bijna net als thuis, maar met vooral het verschil dat je aan strand kunt genieten van de natuur en de rust van de kab belende zee." De prijzen van de strandhuisjes zijn gigantisch gestegen Koop en huurprijzen voor strandhuisjes zijn de afgelo pen jaren gestegen tot onge kende hoogte. Kon je zo'n 15 jaar geleden nog een huisje aanschaffen voor een paar duizend gulden, tegenwoor dig zijn bedragen tussen de 75.000 euro en boven de 100.000 euro geen uitzon dering. Voor het huren moet je snel rekenen op bedragen tussen de 300 en 700 euro per week. Mensen met verhalen over het strandleven kunnen die sturen naar Anne-Marie Vermazen via: slapenaan- zee@hotmail.com Vlissingen Voor een bedrag van slechts 3 euro is het vanaf 1 juli mogelijk om een kunstwerk te lenen. Het kunstwerk heeft dan een waarde van maximaal 300 euro. Daar naast is voor de exclusieve kunstwerken uit de collectie het tarief aangepast aan de waarde van het kunstwerk. Voor kunstwerken met een waarde boven de 2.500 euro is het leentarief verhoogd naar 24 euro. De Zeeuwse kunstuitlenen hebben ervoor gekozen om het aanbod nog beter te laten aansluiten bij de wensen van de particulie re leners. De keuzemogelijk heid is vergroot en het lenen van kunst wordt nog toegan kelijker. Bovendien staan de tarieven meer in verhouding met de waarde van de kunst werken. Westkapelle In 't Polderhuis in Westka pelle is vrijdag 22 juni vanaf 20.00 uur de lezing 'De wer king van de Enigma'. A. de Bruin vertelt hierover, naar aanleiding van de publicatie van het boek van Hans Sak kers 'Enigma en de strijd om de Westerschelde'. De Enigma is een codeerma chine waarmee berichten gecodeerd kunnen worden in andere lettercombinaties dan het origineel. De lezing is ook voor niet- technici goed te volgen. Gra tis toegang. jb a i|« i m Functie: Begeleiden scoutinggroep (vanaf 14 jaar) Begeleiden van de buitenactiviteiten bij de meiden groep van 7 t/m 11 jaar in een gezellige sfeer. Organisatie: Scouting Lutem Middelburg Dag/tij Op zaterdagen van 09.00-14.00 uur. Fünctie: Festivaivrijwiiliger (vanaf 16 jaar) Help mee tijdens het festival Onderstroom op 5 t/m 8 juli. Als vrijwilliger zijn er verschillende werkzaamheden te verrichten, het werk is net zo veelzijdig en spannend als het festival zelf! Organisatie: De Cultuurwerf Dag/tijc In overleg. Je bent beschikbaar rond de festivalperiode. Functie: Jeugdraadsleden (vanaf 13 jaar) Denk mee over jeugdbeleid en adviseer (gevraagd en ongevraagd) naar de gemeente Veere. Daarnaast help je mee met het organiseren van activiteiten voor de Veerse jeugd. Organise. Stichting Welzijn Veere Dag/tijd: In overleg. Kijk voor meer info op Of bel voor Middelburg en Vlissingen: 0118 - 751400. Voor Veere: 0118 - 583687

de Faam | 2012 | | pagina 12