BLAUW GERUITE KIEL Jk VLISSINGEN VERANDERING AANVRAAG WMO VOORZIENING VLISSINGEN 700 JAAR STAD JONG GELEERD IS OUD GEDAAN! VERGADERINGEN GEMEENTE WOENSDAG 20 JUNI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Veel zaken rondom de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) zijn in ontwikkeling. De 'nieuwe' benadering gaat uit van de zelfredzaamheid van mensen, van het mobiliseren van hun eigen kracht. Door deze nieuwe manier van werken kunt u veel sneller toegang krijgen tot maatwerk en passende oplossingen zodat u zo volledig mogelijk mee kan doen aan prettig wonen en leven in uw gemeente. Geen aanvraagformulier, maar een Gesprek! Voorheen moest u een formulier invullen om een individuele voor ziening zoals een rolstoel of een woningaanpassing aan te vragen. Nu gaat het voorzieningenloket met u (de cliënt/hulpvrager) in gesprek. In dit 'keukentafelge sprek' kijkt de ambtenaar van de gemeente (in de nabije toekomst de medewerk(st)er van Porthos Vlissingen) samen met u naar uw situatie. Met 'uw situatie' bedoelen we uw gezinssituatie, uw mogelijk heden en onmogelijkheden, wat u wilt en wat u (nog) kan, wat uw omgeving eventueel voor u kan betekenen enzovoorts. Als duidelijk is dat u niets kunt doen door bijvoorbeeld een zware handicap, dan zal de oplossing snel in één of meerdere indivi duele voorzieningen uit de Wmo gezocht worden. Zeker wanneer direct duidelijk is dat u uw leven of huishouden niet zelf kunt organi seren. Bent u wél in staat om uw leven te organiseren, dan zoekt u in dit Gesprek samen met de medewer ker naar passende oplossingen. Onderstaande punten worden met u verkend: Oplossingen in uw omgeving, ofwel het netwerk rondom u. Familie, buren of vrienden kun nen praktische hulp leveren of (zorg)taken verrichten. De hoe veelheid en het soort 'helpers' rondom u kan versterkt worden. Wellicht kan een vrijwilliger iets voor u betekenen? Algemeen toegankelijke voor zieningen kunnen (gedeeltelijk) voor een oplossing zorgen. Hiermee bedoelen we het voor zieningenpakket waarvan u ge bruik kunt maken. Bijvoorbeeld een wasserette, klussenbedrijf, maaltijdservice of verhuisbe drijf. Maar ook buurthuisacti viteiten, sportfaciliteiten, het openbaar vervoer, de taxi. Soms kunnen mensen 'meelif ten' op bestaande voorzienin gen, die eigenlijk voor meer behoeftige mensen in het leven geroepen zijn. Wanneer zo'n voorziening u een (gedeelte lijke) oplossing biedt, dan mag u daar tegen betaling gebruik van maken. Een voorbeeld is het aanvullend ouderenvervoer. - U kunt zich voorbereiden op problemen die ons allemaal te wachten staan. Voorbeeld: het is niet onwaarschijnlijk dat u minder mobiel wordt naarmate uw leeftijd vordert. U kunt dus tijdig maatregelen treffen om problemen te voorkomen die u van te voren ziet aankomen. Zoals verhuizen naar een klei nere en gelijkvloerse woning of gebruik maken van het open baar vervoer als u niet meer kunt autorijden. Verder is er het aanvullend ouderenvervoer. U kunt natuurlijk altijd tóch kiezen voor een voorziening (bijvoorbeeld traplift), maar dan moet u die zelf betalen. Want de nieuwe benadering gaat ervan uit dat mensen vooruitblikken in de toekomst en tijdig maatre gelen nemen. Welke bijdrage kan een indivi duele voorziening bieden aan de oplossing van uw probleem? Is er bijvoorbeeld een medische of psychische noodzaak? Of over belasting van de mantelzorger(s) om u heen waardoor de boel spaak loopt? Of heeftu geen mensen waarop u terug kunt vallen? Voorbereiding Het Gesprek is een belangrijk moment, er hangt veel van de uitkomst af. Het is dus verstandig dat u dit gesprek goed voorbereidt. Bijvoorbeeld door uw persoonlijke situatie en de ervaren problemen vooraf met familie, vrienden en kennissen te bespreken. Neemt u vooral een familielid, vriend of vriendin mee naar dit gesprek als u zich daar prettig bij voelt. www.vlissingen.nl/wmo De voorbereidingen voor de begroting 2013 zijn in volle gang. Gezien de onzekere tijden kon het college nog geen kadernota opstellen. De gevolgen van de wisseling van wethouder en de daarbij behorende aanpassing van het coalitieakkoord moeten nog verwerkt worden. Daarbij komen de resultaten van het Lenteakkoord, dat in Den Haag gesloten werd. Kortom, de raad moet het voorlopig doen met een kadernotitie. Die zal in de vergadering van 26 juni besproken worden. Het echte werk komt dan in september met een ombuigingsnota. Daarin zullen de lijnen voor de begroting 2013 helderder worden. De kadernotitie is beperkt, maar ik zou daar toch een onderwerp aan toe willen voegen. Op 3 juni 2010 heeft GroenLinks, gesteund door D66, een motie ingediend. Daarin werd geconstateerd dat in het jaar 2015 Vlissingen 700 jaar stadsrechten bezit. Dat is natuurlijk een heu gelijk feit, dat aandacht verdient. Dat vraagt de nodige voorbereidingen. Aan het college is gevraagd te onderzoeken, welke plannen er gemaakt kunnen worden. Dan zou je bijvoorbeeld een werkgroep in het leven kunnen roepen. Je zult voor een dergelijke gebeurtenis ook geld moeten uittrekken. Mag een feest vandaag de dag wat kosten? Als het wat gaat opleveren toch zeker wel. Bij de hoofdstukken Cultuur en Toerisme ontbreekt tot nu toe een aanwijzing, dat er voorbereidingen getroffen worden. Vandaar dat GroenLinks daarover vragen stelt bij de behandeling van de ka dernotitie. De tijd dringt. Als je een tentoonstelling over de geschiedenis van Vlissingen wilt inrichten of een maritiem feest in de vorm van een Sail Vlissingen organiseert, dan moet je vrij vroeg beginnen-. Die werk groep moet er komen. Daar zijn wel Vlissingers voor te vinden. Uit de budgetten voor cultuur en toerisme is met een beetje goede wil geld vrij te maken, om te beginnen met de begroting van 2013. Raadslid Ton de Nooij, GroenLinks Vlissingen a Twitter: @NooijDe, e-mail: tondehooij@gmail.com www.vlissingen.groenlinks.nl Onder dat motto kregen leerlin gen van groep 8 van de Louise de Colignyschool op 8 juni 2012 een rondleiding en educatieve middag op het gemeentehuis van Vlissingen. Het was de tweede school die gebruik maakte van het aanbod van de gemeenteraad, om eens achter de schermen mee te kijken. De leerlingen hebben zelfs een heus debat gehouden over uitbreiding van het zwembad en het vestigen van een McDonald's in Vlissingen. Heeft u ook interesse om eens met uw school of klas op bezoek te komen? Stuur dan een mailtje naar griffie@vlissingen.nl. gelegen in het gebied direct ten zuiden van de Moeringweg, ten westen van de Schroeweg en ten noorden van de A58. Het doel van dit bestemmingsplan is om voor deze nieuwbouw een juridisch- planologische basis te verschaffen. In vervolg op een eerder gehou den inloopbijeenkomst wordt op maandag 25 juni 2012 vanaf 17.00 uur tot ca 20.00 uur een tweede bijeenkomst gehouden in de Brede School Kroonjuweel, Kroonjuweel 7, 4388 MD Oost-Souburg. Het voorontwerp van het bestem mingsplan met de bijlagen is digi taal te raadplegen via de website www.vlissingen.nl/bestemmings- plannen (rubriek 'voorontwerp bestemmingsplannen'). De digitale versie van het bestemmingsplan is raadpleegbaar via de website www.ruimtelijkeplannen.nl/ web-roo/?planidn=NL.IMRO.0718. BPAV01-VO01. Deze website is ook te bereiken via het hiervoor ge noemde webadres van de gemeen te, waar een link staat aangegeven naar genoemde landelijke website. Iedereen wordt van harte uitgeno digd om tijdens die bijeenkomst kennis te nemen van het vooront werp van het bestemmingsplan en daarover vragen te stéllen. Inspraak voorontwerp bestem mingsplan Sportparken en Tuin van Vlissingen Burgemeester en wethouders maken bekend, op grond van de Inspraak verordening van de Gemeente Vlissingen, dat vanaf 21 juni 2012 gedurende een periode van zes we ken (dus t/m 1 augustus 2012) in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen, ter inzage ligt het voor ontwerp van het bestemmingsplan Sportparken en Tuin van Vlissingen. Het plangebied omvat globaal de sportparken Baskensburg, Irislaan en Bonedijke. Daarnaast is ook het woningbouwproject 'Tuin van Vlissingen' opgenomen, evenals de ten westen daarvan gelegen voorzieningen en het complex van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren aan de Adriaen Coortelaan. Dit bestemmingsplan is gericht op actualisatie van de nu geldende bestemmingsplannen voor dit plangebied. Nieuwe ont wikkelingen worden - vergeleken met de geldende bestemmings plannen - in fysiek-stedenbouw- kundige zin dan ook niet direct mogelijk.gemaakt. Wel zijn er op de volgende vier locaties wijzi gingsbevoegdheden opgenomen ten behoeve van woningbouw: de groenstrook tussen de Meindert Hobbemalaan en de Vlissingse Watergang; het voormalige dierenasiel aan de Langeleenweg en directe omgeving; de groenstrook aan de oost zijde van de rotonde Sloeweg Hercules Seghersla.an; het perceel van de Christelijke Scholengemeenschap Walche ren aan de Adriaen Coortelaan. In de regels van het bestemmings plan is bepaald hoeveel woningen er op deze locaties gebouwd mo gen worden. Tevens is in de regels bepaald onder welke voorwaarden het college van burgemeester en wethouders gebruik kan maken van deze wijzigingsbevoegdheden. Het voorontwerp van het be stemmingsplan met de bijlagen is digitaal te raadplegen via de website www.vlissingen.nl/bestem- mingsplannen (rubriek 'vooront werp-bestemmingsplannen'). De digitale versie van het bestem mingsplan is beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl en is te vinden onder plannummer NL.IMR0.0718.BPSP01-V001. Gedurende bovenvermelde ter mijn kan iedereen ten aanzien van dit voorontwerp van het bestem mingsplan een inspraakreactie indienen bij ons college. Het is tevens mogelijk per e-mail een reactie in te dienen, waartoe het formulier kan dienen, dat aange troffen wordt op de gemeentelijke website bij het bestemmingsplan. Voor informatie kunt u zich wen den tot de heer R. Bakker, tel. 0118- 487165, e-mail rbe@vlissingen.nl. Vlissingen, 20 juni 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Presentatie avond van raad en commissie Donderdag 21 juni 2012 19.30-20.30 uur Presentatie Welstand 20.30-22.3(^jr Presentatie^^ijn Nieuwe Stijl aalW Gemeenteraa^HP Dinsdag 26 juni 2012 Agenda: 1. Opening 2. Vaststellen agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 5.1 Notulen van de raadsvergadering van 31 mei 2012 5.2 Raadsvoorstel bekrach tiging geheimhouding besloten bijeenkomst 5 juni 2012. 6a. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6b. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 7.1 Ingekomen stukken juni 2012 8. Te behandelen punten 8.1 Raadsvoorstel Jaarrekening 2011 8.2 Raadsvoorstel Kadernotitie 2013 8.3 Raadsvoorstel Accommodatiebeleid 2012 8.4 Raadsvoorstel Vaststellen bestemmingsplan Binnenstad - Eiland 8.5 Raadsvoorstel Voorbereidingsbesluit gebied Kenniswerf en Binnen- en Buiten havens 8.6 Raadsvoorstel Voorbereidingsbesluit Scheldekwartier 8.7 Raadsvoorstel Jaarstukken 2011 LétÉ 8.8 Raadsvoorstel Jaarrekening 2011 Delta NV 8.9 Raadsvoorstel Jaarverslag en jaar rekening 2011 Veilig heidsregio Zeeland 8.10 Raadsvoorstel laarrekening 2011 NV Zeeland Seaports 8.11 Raadsvoorstel Jaarrekening 2011 Gemeenschappelijke Regeling Zeeland Seaports 8.12 Raadsvoorstel Jaarrekening en jaar verslag 2011 Zeeuwse Muziekschool 8.13 Raadsvoorstel Aangepaste Begroting 2012 Zeeuwse Muziek school 8.14 Raadsvoorstel Begroting 2013 Zeeuwse Muziekschool 8.15 Raadsvoorstel Jaarrekening 2011 en Kadernota 2013 GGD Zeeland 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad

de Faam | 2012 | | pagina 11