r r r r Leerlingen bedenken vogelvolière bij Rustenburg RaboSter Zeeuwsche Eilanden start op het Damplein Middelburgse leerlingen schatten remweg Symbolische overdracht gereedschap scheepswerf Meerman Sloop oude school aan de Merwedestraat Citroen City Beach Tour Zeeuwse Veteranendag www.middelburg.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 13 juni 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Op vrijdag 15 juni viert scheepswerf Meerman in Arnemuiden haar eerste lustrum. Onderdeel van de viering is de symbolische over dracht van het geïnventariseerde oude, authentieke gereedschap. In 2003 kocht de gemeente Middelburg voor een symbolisch bedrag van 1 euro de scheepswerf Meerman. Na restauratie vond in 2007 de officiële ope ning van de scheepswerf plaats. De laatste jaren is bij het opruimen van de loodsen veel oud gereedschap ge vonden. Maar liefst 700 stuks. Die werden gebruikt bij de bouw en herstel van de hoogaarzen. Het is uniek dat het handgereedschap van de scheeps timmerman zo goed bewaard is gebleven. Het gereedschap werd indien nodig gerestaureerd en daarna door vrijwilligers geïnventariseerd. Door een 'symbolische' overdracht van de inventarislijst van de Scheepswerf Meer man aan wethouder Chris Simons wordt het werk afgerond. www.werfarnemuiden.nl Op dit moment wordt in opdracht van de gemeente Middelburg het oude schoolgebouw met gymzaal aan de Merwedestraat 1 gesloopt. De sloopaan- nemer is de firma Sinke uit Kruiningen. Tijdens het ontmantelen zijn op diverse plaatsen asbesthoudende stelplaatjes aangetroffen. Met de grootste voorzichtigheid worden eerst deze stelplaatjes verwijderd voor dat er verder gesloopt wordt. Nadat de sloopwerkzaamheden afgerond zijn zal het terrein geëgaliseerd en in gezaaid worden. Naar verwachting is het werk medio juli klaar. Van vrijdag 22 tot en met dinsdag 26 juni komt het landelijke evene ment de Citroën City Beach Tour naar Middelburg. Vijf dagen lang vormt de onder een laag zand bedolven Markt het gezellige strandde- cor van sport en spel voor jong en oud. Middelburgse inwoners, ondernemers, scholen en sportverenigingen worden actief betrokken bij de City Beach Tour die bezoekers gratis kennis laat maken met verschillende beachsporten. Het programma is tot stand gekomen in sa menwerking met organisator GO Marketing, gemeente Middelburg, provincie Zeeland en lokale sportverenigingen, horeca, scholen en ondernemers. Het evenement combineert activiteiten voor een groot en breed publiek met aantrekkelijke topsport van (inter)nationaal niveau. Op zaterdag is bijvoorbeeld overdag de Eredivisie van de KNVB Beach Soccer te gast. Het team Beach Soccer Zeeland speelt hierin een hoofdrol. Zaterdagavond vindt het Challenger Open Beach Tennis Toernooi plaats. Middelburg in Beweging Een hoogtepunt van de City Beach Tour wordt ook het Jeugd Beach Soccer Toernooi op dinsdag 26 juni. Daarvoor kan iedereen van 12 tot en met 18 jaar zich vanaf nu gratis inschrijven op www.citroencitybeachtour.nl. Behalve voet bal en tennis staan verder ook beach rugby, beach handball en beach volleyball op het programma. Daarnaast is er 'plaats voor dans en verschillende spelen. De avontuurlijke bezoeker kan zich uitleven op de Citroën Klimmuur die op de Markt verrijst. Naast het spektakel en de zomerse verstrooiing die de City Beach Tour Middel burg brengt, sluit het evenement perfect aan bij het streven van de gemeente om Middelburgers in beweging te krijgen en zo overgewicht tegen te gaan. Op zaterdag 16 juni vindt de Zeeuwse Veteranendag plaats in Middel burg. De Zeeuwse Veteranendag is inmiddels een traditie geworden. Veteranen uit Zeeland, maar ook van buiten de provincie die een rela tie hebben met Zeeland, bezoeken deze jaarlijkse bijeenkomst. Veteranen die zich willen aanmelden voor deze dag kunnen contact opnemen met de secretaris van de Stichting Zeeuwse Veteranendag de heer Thijs Koops (0118) 46 08 07. De gemeente maakt een plan voor Dauwendaele voor de ko mende twintig jaar. De leerlin gen van de groepen 3, 7 en 8 van basisschool de Vossen- burch in Dauwendaele hebben op verzoek van de gemeente ook nagedacht over de toe komst van hun wijk. Onlangs hebben zij daarover in de klas gesproken met wethouder Ed de Graaf. Hij is onder de indruk van de vele en goede ideeën van de leerlingen. Op de foto staat de wet houder met leerlingen die een ma quette hebben gemaakt van een vogelvolière bij zorgcentrum Rus tenburg. De leerlingen hebben zelfs een schema gemaakt van de voe dertijden, waarbij de ouderen en de kinderen om de beurt de vogels moeten voeren. Volgende week woensdag 20 juni is er om 19.30 in te denken over de toekomst van het Ontmoetingscentrum Dauwen daele een tweede bijeenkomst voor mensen die wonen en werken in Dauwendaele en Mortiere om mee Dauwendaele. Kijk ook op www.middelburg.nl »actueel»projecten»gebieds- visies»wijkvisie Dauwendaele Foto Gemeente Middelburg Vorig jaar vond met groot succes voor de eerste keer de start van de tijdrit van de internationale da meswielerwedstrijd RaboSter Zeeuwsche Eilanden in Middelburg plaats. Mede door dat succes start de eerste etappe, van deze wielerklassieker, die wordt gehou den op 14,15 en 16 juni, ook dit jaar weer in Middelburg. De start en de finish van de tijdrit is op donderdag 14 juni op het Damplein. De eerste wielrenster start om 18.30 uur en de laatste renster om ongeveer 20.30 uur. Het af te leggen parcours bedraagt vijf kilometer. Route van de tijdrit Damplein, Sint Pieterstraat, Wagenaar- straat, Hofplein, Lange Noordstraat, Stadhuisstraat, Volderijlaagte, Klein Vlaanderen, Noordsingel, Sportlaan, Nassaulaan, Krooneveldweg, Oost- perkweg, Havendijk, Punt, Rotterdams- ekaai, Damplein. Afsluiting voor alle verkeer Het parcours is op donderdag 14 juni van 18.00 uur tot uiterlijk 21.00 uur af gesloten voor alle verkeer, met uitzon dering voor de hulpdiensten. Wel zijn er op diverse plaatsen in het parcours oversteekplaatsen voor zowel gemoto riseerd verkeer als voor fietsers en voetgangers. Wij willen u verzoeken de aanwijzingen van de verkeersregelaars op te volgen. Op www.middelburg.nl kunt u een plat tegrond bekijken waarop de route te zien is, waar de oversteekplaatsen zijn gecreëerd en langs waar de alterna tieve routes voor alle wijken in Middel burg voor het autoverkeer lopen. Damplein Rondom het Damplein, op de par- keerstroken voor de gevels, is het in verband met de opbouw niet toege staan vanaf donderdagmorgen 14 juni 9.00 uur te parkeren. Op het Damplein, middenterrein, geldt vanaf 12.00 uur een parkeer verbod. Parkeren langs parcours Wij zijn er ons van bewust dat deze wielerwedstrijd voor enig overlast met zich mee kan brengen. De organisatie en de gemeente Middelburg vragen daarom uw begrip en zullen proberen de overlast tot een minimum te beper ken. Tevens vragen wij uw medewer king om op die dag tussen 17.00 en 21.00 uur uw auto buiten het parcours te parkeren! Contact Wanneer u vragen heeft over de weg- afsluitingen, kunt u contact opnemen met de heer Dennis Winne van de ge meente Middelburg, telefoon (0118) 67 56 76. Indien u voor of tijdens de wedstrijd vragen en of klachten heeft, dan kunt u contact opnemen met de organisa tie, de heer Ceps Lenstra, telefoon 06 289 04 281. Op dinsdag 5 juni kwamen 184 groep 8-leerlingen van zeven Middelburgse basisscholen naar de Markt voor een demonstratie om te zien wat het effect is van de rijsnelheid op de remweg bij 30 en 50 km/uur. De remweg is bij 30 km/uur gemid deld 13,3 meter en bij 50 km/uur ge middeld 27,7 meter. Dat is dubbel zo lang! 30 km/u is dus echt veiliger. Deze actie is bedoeld om ze bewust te maken van de snelheid die een auto rijdt en de bijbehorende remweg. Ook willen we de leerlingen, onze toekom stige automobilisten, wijzen op het be lang van 30 km/uur in woonwijken. Na een informatieve presentatie gin gen de leerlingen op de Markt kijken naar een demonstratie met een auto om te zien wat het effect is van de rij snelheid op de remweg bij 30 en 50 km/uur. Leerlingen mochten zelf ver schillende snelheden en afstanden schatten. Organisatie De remwegtest is een initiatief van de gemeente Middelburg in samenwer king met Politie Zeeland, Veilig Ver keer Nederland, Rijschool Vaane en Regionaal Or gaan Verkeers veiligheid Zeeland. Dit jaar wordt het voor de zevende keer georganiseerd. Op 18 septem ber is de tweede sessie. De rem wegtest wordt mede mogelijk gemaakt door subsidie van pro vincie Zeeland. Kennisquiz 30 km Wat weet jij over de remweg van voer tuigen en de 30 km-zone? Vul de ken nisquiz 30 km op de ww.middelburg.nl voor 15 juni in en maak kans op 50. Kijk voor meer informatie op www.nederlandveilig.nl/houjeaande- snelheidslimiet. Foto Jacqueline Pruijsers

de Faam | 2012 | | pagina 9