r r r r Het woord aan raadslid Mehmet Kavsitli Verzuip je kennis niet Commissievergaderingen in juni Lange Jan krijgt zijn wijzers terug WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 13 juni 2012 De Faam pagina: Wat gaat er goed in uw buurt, en wat kan er beter? Vrijwilligers en volksvertegenwoordigers van de Partij van de Arbeid bellen regel matig aan bij mensen in Middel burg om die vraag te stellen. Dit zogenoemde canvassen heeft de afgelopen jaren duizenden inge vulde buurtonderzoeken opgele verd. Dankzij deze schat aan informatie kan de PvdA wezenlijk iets betekenen bij u in de buurt. Onlangs zijn wij in de Stromenwijk geweest voor een buurtonder zoek. Ons is opgevallen dat de bewoners zeer te spreken zijn over het wonen in de Stromen- wijk. De gemeente heeft samen met Woongoed de afgelopen jaren veel geïnvesteerd en dit wordt door de bewoners van de Stromenwijk gewaardeerd. De Stromenwijk is klaar voor de toekomst! Een groot deel van de plannen voor de herstructurering van de wijk is gerealiseerd. Denk aan het nieuwe winkelcentrum, de multifunctionele accommodatie Foto: Aart van Belzen Het Getij, de herinrichting van het Banckertplein, de aanleg van het Veilig Lint en het project Water gang. De fractie van de PvdA heeft deze plannen gesteund. Het resultaat mag er zijn. Binnenkort zal worden gestart met het opknappen van het Toor- envliedtpark, dit park zal de ver bindende schakel moeten worden tussen de nieuwe wijk Rittenburg en de Stromenwijk. Onlangs heb ben bewoners laten weten dat ze tegen het fietsen in het park zijn. De PvdA is het met deze bewo ners eens en heeft om die reden tegen het fietsen in het park ge stemd. Als PvdA zullen wij ons inzetten voor een vergelijkbare opknap beurt voor de wijk Dauwendaele, om te beginnen het winkelcen trum en uiteraard de bouw van een Brede-School. Het winkelcen trum Dauwendaele verdient net als ieder andere wijk een meta morfose. Voor deze wijk is het noodzakelijk dat er een nieuwe impuls komt. Onze fractie ver wacht van het college op korte termijn een visie voor de toe komst van Dauwendaele. Ons motto is niet bezuinigen maar in vesteren in de toekomst. Mehmet Kavsitli PvdA-raadslid Middelburg Email: me.ka@12move.nl Als er iets te vieren valt, zoals een geslaagd examen, kunnen jonge ren de neiging hebben om eens lekker los te gaan. Misschien ook degenen die anders niet of maar heel weinig drinken. Meegesleept in het feestgedruis en aangemoe digd door vrienden drinken veel jongeren vaak meer dan goed voor ze is. En dat is heel jammer. Want jongeren die in korte tijd heel veel drinken, kunnen de kennis die ze kort daarvoor hebben opge daan in een klap weer kwijtraken. Om jongeren bewust te maken van de risico's van teveel drinken, krijgen zij na hun examens op school een felicitatiekaart met de boodschap dat het wel erg zonde is om die pas verworven kennis weer te 'verzuipen'. Het is belangrijk dat jongeren leren verstandig om te gaan met alcohol om de schade zoveel mo gelijk te beperken! Op www.lznvz.nl kunt u lezen op welke manier dat kan. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raads voorstellen die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commis sie aan de gemeenteraad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor maandag 25 en dinsdag 26 juni. Op woensdag 13 juni is het commissie Maatschappelijke Zaken. Zij gaat het onder andere hebben over het initiatiefvoorstel van de frac ties van GroenLinks en SGP voor een raadsonderzoek naar de exploi tatie van de stadsschouwburg. Ook wordt gesproken over een nieuw scoutinggebouw en de relatie met het verenigingsgebouw De Arne. Deze vergadering begint eerder dan gebruikelijk, namelijk om 18.00 uur. Vanaf 17.30 uur kunt u soep met een broodje eten. Aanmelden hiervoor kan bij raadscommissiegriffier Ans de Nooijer op nummer 0118-67 5481. Maandag 18 juni vergadert de commissie Ruimte. Op de agenda staat: het vaststellen van het globaal ontwerp van een vershal op Plein 1940 en het beschikbaar stellen van extra budget voor de star- tersregeling. Een dag later, dinsdag 19 juni, komt de commissie Alge meen Bestuur bij elkaar. Onderwerpen op deze vergaderingen zijn: Jaarstukken 2011 gemeente Middelburg, Eerste Bestuurlijke tussen rapportage 2012 gemeente Middelburg en Kadernota 2013-2016 ge meente Middelburg. De bijeenkomsten zijn openbaar. De commissievergaderingen vinden plaats in het stadskantoor. De commissie Maatschappelijke Zaken be gint om 18.00 uur, de commissies Ruimte en Algemeen Bestuur om 19.30 uur. Eerder dan gepland komen de wijzers van de Lange Jan terug. Stond het werk eerst op voor 3 juli, nu worden de wijzers en de motorwijzerwerken op woens dag 20 juni teruggeplaatst. Dan worden ook nieuwe LED-verlichtingselementen rond de cijfertekens en de wijzers aangebracht. De werkzaamheden beginnen om 9.00 uur en duren de hele dag. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben beslo ten om de naam Weg door de Oude Haven van de straatnaamlijst te verwijde ren, de naam Pad door de Oude Haven toe te kennen aan een fietspad tussen Count Basiestraat en Steenbakkerijweg en ;pad fusse ibakkerijv de omschrijving te wijzigen van de begren zing van Zaagmolendijk, Nieuwlandseweg en Veerdam. Verder hebben zij besloten de onderbordteksten voor negen straten in Prooijenspark aan te passen en de om schrijving van de looprichting van het Ama- liapark te wijzigen. De besluiten met situatieschets liggen voor iedereen zes weken, van 13 juni tot en met 24 juli, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indie nen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burge meester en wethouders van Middelburg, -Postbus 6000, 43-30 IA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Alge mene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u be zwaar nebt gemaakt, een voorlopige voor aan: Voorzieningenrechter, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht gehe- AANVRAGEN OMGEVINGS VERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de re guliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): - Langeviele 33: aanpassen winkelpui en aanbrengen reclame (30-5). - Noord weg 235: wijziging op d.d. 19 mei 2011 verleende omgevingsvergun ning voor verbouwen woning (wijziging betreft positie voordeur, bepleisteren zij gevel en (zwart) schilderen houten gevel) - Westelijke Oude Havendijk 3: bouw nieuwe filterinstallatie (5-6). ziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB..: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Augustijnenstraat 3: vernieuwen/op- trekken achtergevel (7-6). - Bellinkstraat 29: herbouw (afge brande) berging (7-6). - Bluesroute 29: gebruik van garage als kantoor (7-6). - Langeviele 33: aanpassen winkelpui en aanbrengen gevelreclame (7-6). - Noordweg 235: wijziging op d.d. 19 mei 2011 verleende omgevingsvergun ning voor verbouwen woning (wijziging betreft positie voordeur, bepleisteren zij gevel en (zwart) schilderen houten gevel) (31-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aan vraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: - Bremstraat 21, Amemuiden: plaat sen houten erfafscheiding Nieuwe "uiterste beslisdatum: 20 augustus 2012. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN (U itgebreide voorbereid ingspröced u re) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zii in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend voor: - Achter de Houttuinen 30: verbou wen casco, uitvoeren installafietechnische en constructieve aanpassingen en bou wen lift en een hellingbaanconstructie in de "Kloveniersdoelen". - Nederstraat 39: intern verbouwen en brandveilig gebruik pand als kinderdag verblijf. De beschikking is ten opzichte van de ont werp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 14 juni tot en met 25 juli 2012 elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakba lie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met ngh de verleende omgevingsvergunning ten be hoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede de gene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben inge bracht) kan vanaf 15 juni tot en met 26 juli 2012 een gemotiveerd beroepschrift indie nen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagte kening, omschrijving van het besluit waarte gen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de De- trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffier echt verschuldigd. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN "WONINGEN ABEELSEWEG' Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van ae Wet ruimte lijke ordening het ontwerpbestemmingsplan Woningen 'Abeelseweg' gedurende zes weken, van 15 juni tot en met 27 juli 2012, voor een ieder ter inzage ligt. Het bestemmingsplan voorziet in een juri disch planologische regeling voor het reali seren van twee halfvrijstaande woningen aan de driesprong Abeelseweg Nieuwe Vlissingseweg te Middelburg, Het ontwerpbestemmingsplan ligt t zage in het stadskantoor bij de val „t Ier in zage in het stadskantoor bij de vakbalie. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plan code NL.IMRO.0687.BPBGMABE-ON99. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestem mingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het*noodzakelijk tijdig vooraf een af spraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 36.

de Faam | 2012 | | pagina 8