Russisch Festival van Byzantijns koor >)fku'w Kids Station OPRUIMING bij Lieve en vrolijke Mini van vier jaar zoekt een baas lyzmJwm HOE m MEER GOALS, I HOE If MEER ■- KORTING! mode sweaters 49,- overhemden 29,- overhemden 69,- overhemden CaSUal 1. mouw v.a. 29,- kostuums 198,- colberts 98,- pantalons o.£ 59,- vesten 59,- jacks 89,- poloshirts 25,- 30% STUNTKORTING! Triatlon Zeeland Actiedag Gipsy Mission Dames-, heren- en kinderkapsalon Minouche Kijk op www.alkuplus.nl NIEUW in MIDDELBURG Hippe kinderschoenen accessoires 20% korting op de zomercollectie Plein 1940 nr. 20 - Middelburg Tel. 0118 612508 v.a. korte mouw v.a. lange mouw 2 voor - v.a. v.a. i. jeans v.a. v.a. v.a. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 13 juni 2012 De Faam pagina 7 Vlissingen Stichting Samen in Bewe ging houdt op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni de Triatlon Zeeland. Dit in samenwer king met Loopgroep Zee land en atletiekvereniging Dynamica. Het begint met een scholen Triatlon waar aan CSW, Scheldemond en Nehalennia deelnemen, 's Avonds lopen wedstrijdlo pers en recreanten de trim- loop. Ze kunnen kiezen uit de afstanden 3, 5 en 8 kilo meter. Op zaterdag 16 juni is er de triatlon zelf. Inmiddels hebben al veel deelnemers uit Nederland, België en Duitsland zich ingeschreven. Bij triatlon Zeeland ervaren deelnemers al zwemmend, fietsend en hardlopend hoe mooi de Zeeuwse omgeving in Vlissingen kan zijn. In schrijven kan tot woensdag 20 mei via de website. www.triatlonzeeland.nl Middelburg In en rond de Gasthuiskerk in Middelburg is zaterdag 16 juni, van 10.00 tot 16.00 uur, een actiedag voor een project van Gipsy Mission: hulp aan kansarme zigeuners in de Oekraïne. Er is een rommel markt en een kraam met cre atieve spullen en lekkernijen. De totale opbrengst van deze dag gaat naar het project. Zo'n dertig jeugdleden gaan in augustus tien dagen naar de Oekraïne om daar een huis op te knappen. De Vlissingse binnenstad staat op zaterdag 23 juni in het teken van een Russisch Festival. Op diverse plaatsen in de stad zullen Russische klanken te horen te zijn om het 15-jarig bestaan van het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje op te luisteren. Gerard van der Hoeven Vlissingen Zowel op binnen- als buitenlo caties zijn optredens van 13.30 tot 16.30 uur, door zo'n acht tot tien muziekgezelschappen uit Nederland die zowel fol kloristische muziek als tradi tioneel Russisch repertoire zal laten horen. De inloopconcer ten zijn gratis toegankelijk en zijn op verschillende plaatsen in Vlissingen, zoals de RK kerk, de voormalige Lutherse Kerk, Zware Plaatwerkerij, het Scheldeplein en Bellamypark. Kunsteducatie Walcheren is ook bij het festival betrokken. Er is tijdens het festival in het Theo van Doesburgcentrum een danscursus voor kinderen. Ook is er een expositie van ico nen en van Russische foto's te zien. Om 19.30 uur is een groot slotconcert in de Sint Jacobs- kerk waar het jubilerende koor een optreden verzorgt samen met diverse nationale koren, waaronder het Kozakkenkoor Nederland. Het koor Srétenje heeft zijn thuisbasis in Vlissin- Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje houdt zaterdag 23 juni een Russisch festival in Vlissingen. Dit ter ere van het 15 jarig bestaan van het koor. FOTO: P.R. gen, maar bestaat uit circa 65 leden, afkomstig uit heel Zee land. Volgens Jannie Bom van Srétenje wordt wekelijks week geoefend in West-Souburg en staat vooral het plezier in zin gen voorop. Naast zwaar repertoire als Rus sische Orthodoxe Kerkgezan gen zingt het koor ook traditi onele muziek uit de Oekraïne en staan ook toegankelijkere volksliedjes en op het repertoire. Het koor geeft zo'n tien concer ten per jaar en heeft al opgetre den in binnen- en buitenland, waaronder België, Duitsland, Helsinki en Kiev. Een optreden in Italië ligt mogelijk ook in het verschiet. Het festival waarbij ook de Vlissingse middenstand inhaakt met speciaal Russisch getinte etalages en aanbiedingen wordt mede mogelijk gemaakt door sponsorgelden en subsidie van verschillende instanties en instellingen. Volgens de organisatie is het vooral belangrijk om mensen kennis te laten maken met de Russische muziek en cultuur. Russisch sprekende Zeeuwen zijn uitgenodigd zich te presen teren op het gebied van kunst, cultuur en ambacht. De inloop concerten zijn gratis te bezoeken op diverse locaties. Kaarten voor het slotconcert in de Sint Jacobskerk kosten 16 euro en zijn te koop bij Boek handel Bestevaer in de Schel- destraat in Vlissingen en aan de kassa van de Schouwburg Middelburg. Ook zijn kaarten online te bestellen via; www. theaterverkoopzeeland.itix.nl Tara de Vriend Vlissingen Mini is als vondeling bij het dierenasiel binnengekomen. Ze is een kruising en is on geveer vier jaar oud. Mini is gesterilliseerd. Ze is een lieve vrolijke hond. Ze vind het leuk om naast de fiets mee te lopen en kent haar basiscommando's. Verder is ze goed zindelijk, kan alleen thuis zijn en kan mee in de auto. Mini kan niet met andere honden en katten, want ze is vrij dominant. Om die re den kan ze ook niet bij kleine kinderen. Grotere kinderen is geen probleem. Geplaatste dieren Goed nieuws voor eerdere dieren van de week. Kat Az- raël heeft een nieuw baasje gevonden, net als de katten- broertjes Spike en Sylvester. Verder heeft ook Ragel een nieuw thuis gevonden. Broer en zus Gino en Bella, de Cane Corsos kruising, van één jaar oud hebben nog geen nieu we eigenaar gevonden. Interesse Interesse in Mini? Kom dan eens kennismaken met haar. Bel dan naar 0118-613579. Of neem een kijkje in het Dieren asiel Walcheren aan de Maan- weg 5 in Vlissingen. Openingstijden Het asiel is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het die renasiel gesloten. Het is ook mogelijk om kennis te maken met het asieldier buiten de ope ningstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie is te vinden op de website. dierenasielwalcheren.nl Mini is een lieve vrolijke hond van vier jaar oud. Ze vindt het leuk om naast de fiets mee te lopen en kent haar basis commando's. FOTO: TARA DE VRIEND is na 35 jaar overgenomen door Samantha Roskam. Zij zal alleen verder gaan onder de naam OPENINGSTIJDEN: dinsdag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 18.00 uur. Zaterdag van 08.30 tot 13.00 uur. Paul Krugerstraat 61 Vlissingen Tel: 0118- 419 219 www.love4hair.nl Wekelijks loodsverkoop van 10.00-14.00 uur aan de Zompe nr. 10 in Serooskerke (W). Plantenbakken voor een voordelige prijs! Deze week GEHELE collectie hoogwaardige kunststof plantenbakken Uw droomjurk voor een droomprijs! www.amorebruidsmode.nl Prachtige bruidsjurken speciaal voor u op maat gemaakt Paul Krugerstraat 63 - Vlissingen - Tel. 0118-851513 Bij ALKUPLUS KÖZIJMiN «li JE ALTIJD! - maat 18 tlm 40 Herenstraat 5 www.kids-station.nl iwooy

de Faam | 2012 | | pagina 7