Droger kapot? Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl \lVlCELEKTRO Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 13 juni 2012 De Faam pagina 34 GEMEENTE AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - Kanonweistraat 34, het maken van een uitweg (31 -5); - Nehalenniaweg 20, het verbou wen van een watertoren naar 2 woningen (4-6); Veere - Veerseweg 24, het aanleggen van een mini-tennisbaan (31-5); Vrouwenpolder - Noordzeestrand Breezand, het slopen van het bestaande club gebouw en het bouwen van een nieuw clubgebouw (30-5) De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLENGING BESLISTERMIJN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de verlengingstermijn) Oostkapelle - Noordweg 29, het bouwen van een garage en het maken van een uitweg (6 weken) VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - Ooststraat 9, het realiseren van een balkon (1-6); Koudekerke - Vebenabos, het kappen van 3 eiken, 20 essen en 9 abelen (22-5); Oostkapelle - Oosterpark 2, het kappen van 3 coniferen (22-5); Westkapelle - Noordstraat 33, het vervangen van een dakkapel (1 -6); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. AANWIJZING WET VOOR KEURSRECHT GEMEENTEN Wij maken op grond van artikel 7 lid 1 van de Wet voorkeursrecht gemeenten bekend, dat de raad van de gemeente Veere bij besluit van 31 mei 2012 op grond van het bepaalde in artikel 5 Wet voor keursrecht gemeenten, heeft be sloten om de gronden gelegen in de Nijverheidsweg, Kanonwei straat 26 en 28 en Singel 45,47 en 49 te Domburg, aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10- 24,26 en 27 Wet voorkeursrecht gemeenten van toepassing zijn. De betreffende gronden zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale tekening met de daarbij behorende lijst van eigenaren en zakelijk gerechtig den, een en ander naar de stand van de openbare registers van het Kadaster per 21 maart 2012. Aangewezen zijn gronden waar aan in het kader van de heront wikkeling van het plangebied een bestemming is toegedacht die af wijkt van het huidige gebruik. Het besluit van de raad treedt in werking de dag na de datum van deze publicatie in de Faam, te weten op 13 juni 2012. Hierdoor vervalt van rechtswege het besluit van het college van burgemeester en wethouders van 17 april 2012 tot voorlopige aan wijzing ingevolge artikel 6 Wet voorkeursrecht gemeenten; Om te voldoen aan artikel 7 Wet voorkeursrecht gemeenten ligt met ingang van 14 juni 2012 t/m 25 juli 2012 het besluit met bij behorende stukken gedurende de openingstijden voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis van Veere, Traverse 14357 ET Dom burg. De eigenaren en zakelijk ge rechtigden met betrekking tot deze gronden ontvangen een af zonderlijke mededeling. BEZWAAR EN BEROEP Tegen het raadsbesluit tot aanwij zing van genoemde percelen waarop de Wet voorkeursrecht gemeenten van toepassing is, staat ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar en beroep open. Daartoe kunnen belangheb benden binnen 6 weken vanaf de terinzagelegging van dit besluit, daarom van 14 juni 2012 t/m 25 juli 2012 een bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wet houders van Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. In het be zwaarschrift dient te worden ver meld: naam en adres; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt maakt de reden waarom bezwaar wordt inge diend; de handtekening van de gene die het bezwaar indient. Aan het indienen van een be zwaarschrift zijn geen kosten ver bonden. Het indienen van een bezwaarschrift schorst de werking van het bestreden besluit niet. Belanghebbenden die een be zwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens een verzoek om voorlopige voorziening (schor sing) indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Kousteensedijk 2,4331 JE Middel burg. Voor het in behandeling nemen van een verzoek om „voorlopige voorziening zijn griffierechten verschuldigd. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN DE TIENDEN II De gemeenteraad heeft op 19 april 2012 het ontwerpbestem- mingsplan De Tienden II gewij zigd vastgesteld. Daarbij is het volgende gewijzigd ten opzichte van het ontwerp: Verbeelding/kaart - De bestemming WA (water) ge legen aan de westzijde van het plangebied krijgt een ver breedte van 5,0 meter (flauwe natuurvriendelijke oevers). - De bestemmingen WA en G (groen) gelegen aan de zuidzijde van het plangebied worden met elkaar gewisseld. - De bestemming WA gelegen aan de noordzijde van het plange bied wordt ingericht met flauwe natuurlijke oevers. - De bestemming AW (agrarisch met Waarden) krijgt de dubbel- bestemming Waarde - Archeolo gie-3. - Het maximum bebouwingsper centage op de bestemming Maatschappelijk verhogen naar 60%. Regels - De dakhelling in de regels wordt aangepast van 55° naar 65° - Ten behoeve van de dubbelbe- stemming AW wordt er een nieuw artikel aan de bestem- mingsplanregels toegevoegd (ar tikel 9). Toelichting - Straatprofiel A. wordt aangepast in combinatie met de bestem ming WA. - Overige straatprofielen worden opnieuw geletterd en de profie len B en c worden extra toege voegd. - In de bijlage 8 van de toelichting zijn de rekenbladen weergege ven van de geluidsbelastingen aan de gevels van de nieuwe woningen. - Aan bijlage 2, van de toelich ting, wordt een extra Archeolo gisch inventariserend onderzoek toegevoegd. Het betreft onder zoeksrapport voor de locatie achter de D. Koddelaan 31 t/m 41 oneven genummerd. Het digitale gewijzigd vastge stelde bestemmingsplan is vanaf 14 juni 2012 beschikbaar op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717. 0006BPTien2ZldUp-VG01. Ook is het gewijzigde vastgestelde be stemmingsplan te zien op de ge meentelijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestemmingsplannen - Zoute- lande- De Tienden II. Beroepsmogelijkheid Het bestemmingsplan ligt ter in zage van 14 juni t/m 25 juli 2012. Binnen de termijn van ter inzage legging kunnen uitsluitend be langhebbenden beroep instellen die: - tijdig hun zienswijzen bij de ge meenteraad hebben kenbaar ge maakt; - redelijkerwijs niet kunnen wor den verweten dat zij niet tijdig hun zienswijze bij de gemeente raad naar voren hebben ge bracht; - bedenkingen hebben tegen de wijzigingen, welke bij de vast stelling van het bestemmings plan ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht. Het beroepschrift kunt u indienen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA te Den Haag. Het gewijzigde vastgestelde be stemmingsplan treedt in werking op 26 juli 2012, tenzij bij Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlo pige voorziening wordt ingediend en daarop is beslist. AANWIJZING CATEGORIEËN VAN GEVALLEN WAARVOOR GEEN VERKLARING VAN GEEN BEDENKINGEN AAN DE RAAD GEVRAAGD HOEFT TE WORDEN GEVRAAGD Wij maken het volgende bekend: In de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) is be paald, dat het college van burge meester en wethouders alleen medewerking kan verlenen aan een aanvraag omgevingsvergun ning die in strijd is met het be stemmingsplan als de gemeenteraad een zogenaamde "verklaring van geen bedenkin gen" heeft afgegeven. De ge meenteraad kan hiervan afzien door categorieën van gevallen aan te wijzen waarvoor een der gelijke verklaring niet noodzake lijk is. Als een aanvraag om een omgevingsvergunning dan binnen de reikwijdte van deze aangewe zen categorieën van gevallen valt, hoeft er door het college van bur gemeester en wethouders geen verklaring van geen bedenkingen bij de gemeenteraad aange vraagd te worden. Op 31 mei 2012 heeft de ge meenteraad besloten de Beleids nota Verklaring van geen bedenkingen Wabo vast te stellen. Hierbij zijn categorieën van geval len aangewezen waarvooreen verklaring van geen bedenkingen van de raad, als bedoeld in artikel 6.5 lid 1 van het Besluit omge vingsrecht, niet is vereist. Géén verklaring van geen beden kingen van de raad is vereist in de volgende gevallen: 1Aanvragen om een omgevings vergunning waarvoor reeds een stedenbouwkundige visie, ste denbouwkundige randvoorwaar den, een masterplan, een gebiedsvisie, een projectplan of daarmee te vergelijken ruimtelijk kader is vastgesteld door de ge meenteraad. 2. Projecten die een herontwikke ling van een bestaande, be bouwde locatie binnen het be staand bebouwd gebied inhouden en waarbij: - geen aanpassing in de ruimte lijke of de stedenbouwkun dige structuur plaatsvindt; - geen functiewijziging plaats vindt. 3. Voor projecten die gelegen zijn binnen de grenzen van het be staand bebouwd gebied en die betrekking hebben op de reali satie van stedelijke functies, niet zijnde herstructurering, zoals woningen, horeca, detail handel en maatschappelijke doeleinden, op zichzelf of in combinatie met elkaar en waar bij wordt voldaan aan de vol gende voorwaarden: - aanvragen die zien op de bouw van maximaal 5 wonin gen; - in geval van horeca en detail handel: aanvragen die zien op nieuwvestiging of uitbreiding van een bestaande onderne ming tot een maximum van 100m2, respectievelijk 200m2, binnen de centrumgebieden; - in geval van maatschappelijke doeleinden: aanvragen die zien op nieuwvestiging of uit breiding van een bestaande maatschappelijke voorziening tot 500 m2. 4. Kleine bouwwerken, geen ge bouwen zijnde, ten behoeve van sociale, culturele, maat schappelijke en recreatieve voorzieningen die enkel met een afwijking van het bestem mingsplan kunnen worden ge realiseerd. 5. Indien de ontwerp verklaring van geen bedenkingen ter in zage heeft gelegen en erheen zienswijzen zijn ingediend, is geen definitieve verklaring van geen bedenkingen vereist. Het raadsbesluit treedt in werking op de dag na bekendmaking, dus op 14 juni 2012. Tegen het besluit staat geen bezwaar of beroep open. Het besluit en de Beleids nota zijn digitaal beschikbaar via de gemeentelijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - Beleidsnota's'. ONDERGRONDSE CONTAINERS HUISHOUDELIJK RESTAFVAL In onze vergadering van 5 juni 2012 hebben wij besloten onder grondse containers voor huishou delijk afval te plaatsen op de volgende locaties: - Koudekerke: - Keiweg ter hoogte van num mer 36 ten behoeve van de woningen Keiweg 35 t/m 53 (1 container); - Nolleplaatlaan te behoeve van de appartementen Nolleplaat laan 3 t/m 45 en 24 t/m 40 (1 container); - Westkapelle: - De Casembrootstraat ten be hoeve van de appartementen De Casembrootstraat 7 (1 con tainer); - Zoutelande: - De Spaier te behoeve van de woningen Borné 2 t/m 56 even in De Tienden (1 container); - hoek Noordstraat/Oranjeplein ten behoeve van de apparte menten Noordstraat 41/18, 26 t/m 32 en Zuidstraat 13 t/m 15 (1 container); - Wulkpad ten behoeve van de appartementen Wulkpad 1 t/m 31 (1 container); Het besluit en de bijbehorende stukken liggen vanaf 13 juni 2012 t/m 25 juli 2012 ter inzage. Tij dens deze periode kunnen be langhebbenden een bezwaar schrift indienen bij het college. Het indienen van een bezwaar schrift per e-mail is niet mogelijk. Buiten openingstijden kunnen de stukken ingezien worden na tele fonische afspraak, Centrale Pu- blieksbalie, tel. (0118) 555 447. BELASTINGVERORDENINGEN De gemeenteraad heeft op 31 mei 2012 de wijziging op de verorde ningen precariobelasting, toeris tenbelasting en forensenbelasting 2012 vastgesteld. De besluiten treden in werking op 31 mei 2012. Bovengenoemd besluiten de verzameling liggen ter inzage. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale pu- blieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openings tijden van de balie zijn van maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk ge beuren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht- de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het be stuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000,4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sec tor bestuursrecht van de recht bank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlo pige voorziening gevraagd wor den bij de Voorzieningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 13 juni 2012 Burgemeester en wethouders van Veere seivtoe - onderhoud - aanleg en reparatie Van besturingsystemen, licht- en krachtinstallaties voor: Woningbouw renovatie en nieuwbouw - Utiliteit - Recreatie - Agrarische sector - Bedrijfsgebouwen en kastenbouw Marcel Clarisse - de Brouwpit 14 - Meliskerke 06-52695474 Beleefsport2012.nl is powered by Wegener Media .J; SPEtL NU GRATIS HET LL1, 1 1\ tK UOETBAISPEL Stel je ideale team samen en Lil 1 1 A j scoorde meeste punten. DE HOOFDPRIJS IS €1.000," Ga nu naar: www.beleefsport2012.nl

de Faam | 2012 | | pagina 34