Zeeuws Auto Nieuws Veiligheid via de vakman inbraakgolf duurt voort veb<£ Nieuwe regels voor verlengen groot rijbewijs Wereldhavendagencruise Kijk op www.veiligheidviadevakman.nl voor de VEB erkende vakman bij u in de buurt 8, 9 september 10 korting Saab meer dan een merk win het boek! Ondanks de inzet van burgernet gaan de brutale inbraken door De Bloemenbuurt raakt bevanger door angs+ Win een Lezersactie Al enige tijd stond de Seat Mii te popelen om zijn opwachting in Zeeland te ma ken en nu is het dan zover: de moderne 3-deurs Mii staat in de toonzalen van de Zeeuwse dealers. Als extra zomers aan bod leveren Seat Melse en Seat Blankenstijn de aircondi tioning tot 31 juli gratis erbij. Middelburg Goes Met de Mii maakt Seat zijn rentree in de klasse van de stadsauto's. Daar neemt de Mii met zijn ultrazuinige motoren en praktische eigenschappen een onderscheidende plaats in, mede dankzij stijlvolle designfeatures en een vlot en dynamisch voorkomen. De sportieve driedeursvariant staat vanaf nu in de showroom. Ook voor kopers die voor maximale praktische bruik baarheid gaan en prijs stellen op twee extra deuren, is er goed nieuws. De Mii 5-deurs, die in augustus in Nederland arriveert, is nu namelijk al te bestellen, voor maar 315 euro extra ten opzichte van de prijzen van de 3-deurs. Belastingvrij Naast zijn compacte proporties en ruime interieur gooit de Mii hoge ogen op het gebied van brandstofverbruik en effi ciency. Dankzij een start-stop systeem, energierecuperatie en aanvullende maatregelen om het verbruik te verbeteren, ver bruikt de Mii 1.0 E-Ecomotive slechts 4,1 liter brandstof op 100 kilometer, wat zich vertaalt in een C02-uitstoot van maar 96 gram/km voor de 44 kW/60 pk versie. De 1.0 Ecomotive met 55 kW/75 pk brengt het tot 4,2 liter en 98 gram. In alle gevallen krijgt de Mii een A-label, is hij gevrijwaard van BPM en kent hij tot 2014 geen wegenbelasting (MRB) Middelburg Wie Saab zegt, denkt aan veiligheid, notabelen of rallyrijder Erik Carlsson. Maar Saab is niet meer. Na decennia van zelfstandig heid, management van Ge neral Motors en uiteindelijk Victor Muller en Spyker, is het karakteristieke Zweedse merk verleden tijd. Saab, meer dan een merk is een boek dat terugblikt op ruim zestig jaar Saab, waarin de Zweden ruim vier miljoen' auto's hebben gebouwd. In meer dan 160 pagina's wordt de historie van dit roemruchte merk beschre ven; van de eerste 92 in 1947 tot de laatste 9-serie in 2011. Met meer dan 260 kleurenfoto's geeft Saab, meer dan een merk een prachtig overzicht van de geschiedenis van dit gelief de merk. Gerenommeerd autojournalist Ton Lohman heeft op basis van eigen on derzoek een standaardwerk voor de Saab-liefhebber ge schreven. Win dit prachtige geïllustreerde boek via deze krant en stuur een e-mail naar: red.faam@whm. wegener.nl met uw naam, adres en wat Saab voor u betekent. Wij mogen drie boeken weggeven. ISBN: 9789038921556; 19,95 euro Middelburg Met ingang van 1 januari 2013 gaat de geldigheid van een rijbewijs C (vrachtauto) of D (bus) in de hele Eu ropese Unie terug van tien naar vijf jaar. Voor chauf feurs van wie het 'groot rij bewijs' begin 2013 verloopt, loont het de moeite om de vernieuwingsdatum te verschuiven. In 2012 krijgen zij het nieuwe rijbewijs nog voor tien jaar mee. Vernieuwen betekent in dit geval ook keuren. Sinds 2005 moet iedereen die in het bezit is van een rijbewijs C en/of D (ook jonger dan 70 jaar) bij vernieuwing een medische keuring ondergaan bij een bedrijfs- of arbo-arts. Met name zelfstandige beroepschauffeurs zijn soms onaangenaam verrast door het extra regelwerk, de tijd die de procedure in beslag neemt en de hoge kosten. Regelzorg heeft zich gespe cialiseerd in het landelijk aanbieden van voordelige rijbewijskeuringen. Mede dankzij Regelzorg zijn nu ook in Zeeland C/D-keuringen mogelijk voor een bedrag tot maximaal 55 euro. Via: 088- 2323300 kan op elk moment van de dag online een afspraak gemaakt worden. www.regelzorg.nl Grote auto's vragen een groot rijbewijs. De houdbaar heidsdatum van dit rijbewijs gaat veranderen vanaf 1 januari 2013. FOTO PR Jaarlijks neemt het aantal inbraken in Nederland toe. Steeds vaker maken ook jonge criminelen zich daar schuldig aan om uiteenlo pende redenen. Zij plegen bijvoorbeeld autokraken, win keldiefstallen en zij breken in bij bedrijven en woningen. Woningen en bedrijfruimtes kunnen voorzien worden van adequate beveiligingsmaatre gelen. Dat bevordert de veilig heid als dat gebeurt door een vakman, die aangesloten is bij de VEB: Vereniging Euro pese Beveiligingsbedrijven. Je onveilig voelen hoeft niet Krantenberichten als hierbo ven lezen we bijna dagelijks. Geen wonder dat veel mensen zich onveilig voelen en wellicht ook zijn. De installatie van een alarmsysteem in combinatie met overige beveiligingsmaat regelen, zoals alarmopvolging neemt dat gevoel weg en zorgt ervoor dat u ook echt veilig bent. Waarom kiezen voor een VEB erkende vakman? De VEB erkende vakman laat niets aan het toeval over. Hij adviseert, installeert, doet het onderhoud en zorgt voor een adequate opvolging. Hij doet dat vakkundig met ervaring en kennis van zaken. Hij neemt u alle zorg uit handen. Al uw be- veiligingswensen wprden gere aliseerd al dan niet op verzoek van uw verzekeraar. Hij voldoet aan alle wettelijke en aanvullen de eisen, die de VEB aan haar leden stelt. De VEB erkende VEB vakman houdt zich strikt aan deze regels. Risico-analyse en beveiligingsplan De VEB vakman stelt op basis van een ri sico-analyse een be veiligingsplan op met een module, die is voorgeschreven door het Centrum Crimi naliteitspreventie en Veiligheid en door het Verbond van Verzeke- vakman tekent voor kwaliteit, die bewaakt wordt door jaarlijk se controles en inspecties door de VEB. De betrouwbaarheid van een bij de VEB aangesloten vakman is dus gegarandeerd en wordt ook bekrachtigd door een zogeheten 'Verklaring van Betrouwbaarheid', die de politie verstrekt. Erkenning door verzekeraars Ook verzekeraars onderschrij ven de VEB kwaliteitsregeling, waarin alle eisen voor VEB leden zijn opgenomen. Iedere Gigaset L410 i.c.m. Gigaset SL910A ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Kwaliteitsgarantie De veiligheidsmaat regelen, die een VEB erkend installatiebedrijf treft, worden voorzien van een VEB Kwaliteitsdocument. Een der gelijk, door verzekeraars erkend document, kan uitsluitend door een VEB erkende vakman aan u afgegeven worden. Grootste brancheorganisatie Met een groeiend ledental -in middels méér dan 500 leden- is de VEB de grootste branche organisatie op beveiligingsge bied. vereniging europese beveiligingsbedrijven Vaar mee op de 12 dekken hoge Cruiseferry van P&O Ferries tijdens de Wereld havendagen en bekijk Rot terdam vanaf grote hoogte. Dé Weekkrant vaart samen met P&O Ferries naar hartje Rotterdam en de lezers kun nen daar bij zijn met €10 korting per ticket! Rond 11.00 uur vertrekt het 215 meter lange schip vanuit Europoort naar Rotterdam. Vanaf de buitendekken heeft u van ruim 30 meter hoogte een fantastisch uitzicht op alle kade- en wateractivitei ten en is het genieten als de Cruiseferry deelneemt aan spectaculaire helikopterde monstraties. Daarna keert het schip nabij de Erasmus- brug; een bijzondere ma noeuvre, waarbij de Cruise ferry de gehele breedte van de Maas nodig heeft. Onderweg is het gehele schip aan de binnenkant te bezich tigen. Met mooi weer kiest u een plekje op het terras van het Sundeck of in een van de bars of cafés. En natuur lijk kunt u inkopen doen in de shops en genieten van live en tertainment. Aanbieding Zaterdag 8 of zondag 9 septem ber 2012, normaal 59 p.p. Weekkrantlezers betalen slechts 49 p.p. Kinderkorting (t/m 15 jaar): 10 per kind Lunchbuffet: 25 p.p. (be perkt aantal plaatsen!!) Busvervoer Europoort 17,50 p.p retour, alleen bij voldoende deelname. Vertrek 9.15 uur vanaf Metrostation Capelse Brug (Parkeerplaats vrachtverkeer), retour 17,50 p.p (geen kinderkorting). Ge adviseerd wordt tien minuten voor vertrek aanwezig te zijn. Boeken Telefonisch boeken bij P&O Ferries (ma-vr, 9.00 - 17.00 uur) op tel. (020) 201 33 33 o.v.v. kortingscode WEG Wereldhavendagen. U dient uw paspoort/NID kaart mee te nemen! Met de Mii maakt Seat-zijn rentree in de klasse van de stadsauto's. In deze klasse neemt de Mii een onderscheidende plaats in. FOTO PR

de Faam | 2012 | | pagina 33