Deze week: CineCity De leukste zender van Zeeland Delta kanaal 53 Digitaal kanaal 111 Zeeland Gezond vita I iteitsatelier Exposities Walcheren www.ctvzeeland.nl Altijd actueel: de^-faam.nl woensdag 13 juni 2012 De Faam pagina. 17 De film la Délicatesse is op 19 juni in bioscoop CineCity in Vlissingen te zien. Het is een heerlijke film van David en Stéphane Foenkinos. FOTO: P.R. Middelburg Wie wel eens bedenkt dat hij of zij een aantal zaken anders aan moet pakken: werken aan vitaliteit, keuzes maken, zaken anders organiseren. Of wie denkt: eerst vakantie, daarna zal alles anders en hopelijk beter gaan. Daar voor biedt het Vitaliteitsate- lier van Healthclub Zeeland Gezond nu praktische hand vatten om zelf zaken ook echt anders aan te pakken: fysiek fit - mentaal in balans - lekker in je vel. Direct na de zomervakan tie hiermee beginnen is het beste. Op 20 juni is een ken nismaking met het atelier, om alvast te 'ruiken' aan het aanbod. In het Vitali- teitsatelier kan iedereen aan de slag met de zeven 'habits for highly effective people', een wereldberoemd concept van Stephen Covey. Al meer dan 20 jaar een succesvol managementboek. De me dewerkers van Healthclub Zeeland Gezond hebben het boek al gelezen en kunnen praktisch aan de slag gaan in het atelier. Met beide voeten op de grond. Dit concept wordt toegepast in de context van sport en vi taliteit. Het atelier is opgezet in een serie van vijf work shops. Er is een afwisseling met een mix van oefeningen en clinics op het gebied van bewegen. Meer weten? Kom langs op 20-juni om 19.30 uur voor een voorproefje aan de Sc- henge 4 in Middelburg. Meer informatie via telefoon nummer: 0118-853800. Tijdens de Amuse van Film by the Sea op 19 juni in Vlissin gen worden de eerste feiten over het festival onthuld. De jury wordt bekendgemaakt en de poster van Film by the Sea 2012 wordt feestelijk onthuld. Ook is de film la Délicatesse aansluitend (vanaf 20.00 uur) te bekijken. Redactie Vlissingen Nadat de poster is onthuld, wordt La délicatesse vertoond. Een heeriijke film van David en Stéphane Foenkinos met een schitterende hoofdol voor Audrey Tautou. Het is een ro mantische komedie naar de ge lijknamige bestseller van David Foenkinos met Audrey Tautou in een modern 'beauty beast' liefdessprookje. Van Nathalie's perfecte leven blijft niets dan puin over als haar man onverwachts komt. te overlijden. Voor een nieuwe lief de is voorlopig geen ruimte, wel voor een carrière. En dus stopt Nathalie al haar energie in haar werk. Maar ook al zoek je er niet naar, soms weet de liefde jou te vinden. In haar collega Markus, een sullige Zweed met humor en een groot hart, ziet ze een schoonheid die een ander niet zo snel zou zien. Audrey Tautou (Le fabuleux "destin d'Amélie Poulain, Coco avant Chanel) en Francois Damiens (Profession: Heartbreaker, Rien a déclarer) zijn de 'beauty' en de 'beast' in deze romantische komedie van de regisserende broers David en Stéphane Foenkinos. Het script is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van David Foenki nos. Regie: David Foenkinos, Stép hane Foenkinos Cast: Audrey Tautou, Francois Damiens, Bruno Todeschini, Mélanie Bernier, Joséphine de Meaux. Sharon Notebaart LN 46 Onder de titel 'Autonome Spatiale Constructies' wordt de komende tijd werk van Jan Goossen getoond in het pand Lange Noord straat 46. De beelden en tekeningen van Jan hebben een sterk verwantschap met architectuur. Karakteristiek voor zijn elementaire ruimte lijke constructies is de grote mate van transparantie en het benadrukken van de autonomie van het geheel. Deze presentatie is de eerste na het overlijden van Jan in 2005. Zeeuws Museum In het Zeeuws Museum in Middelburg is tot en met 8 juli het onderwijsproject Bouw (Kunst) en Techniek te zien, gemaakt door leer lingen uit groep acht van elf Zeeuwse basisscholen. De leerlingen kregen een gastles van de Hogeschool Zeeland over het drijvend vermogen van allerlei soor ten (bouw)materialen. De museumdocenten van het Zeeuws Museum verzorg den een brainstormles over de stad van de toekomst en over samen ontwerpen en samenwerken. Het resultaat mag er wezen: er zijn nu heel bijzondere steden te zien. De steden zijn getest op drijvend vermogen en zijn gebouwd op melkpakken en/of piep schuim en kurken. Tot en met 20 juni kan iedereen nog stemmen op zijn/haar favoriete waterstad. Marie Tak van Poortvliet Mu seum Het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg wijdt de zomertentoonstelling aan de kunstenaarskolonie Worpswede bij Bremen, die roem verwierf met de dichter JR.ainer Maria Rilke en met kunstenaars als Paula Modersohn-Becker, Otto Modersohn, Heinrich Vogeler, Hans am Ende, Ottilie Reylae- nder, Georg Tappert, Bernhard Hoetger en de Nederlander Bram van Velde. De werken van de kunstenaars zijn van 17 juni tot 11 november te bezichtigen. Rechtbank Middelburg De reizende tentoonstelling 'Verdachte Portretten' is tot en met 13 juli te zien in de recht bank Middelburg. De tentoonstelling bestaat uit rechtbanktekeningen uit de afgelopen decennia, ingedeeld aan de hand van een aantal be langwekkende en geruchtma kende rechtszaken. Rechtszaken waaraan in de tentoonstelling aandacht wordt geschonken zijn onder meer de Deventer moordzaak, de ont voering van Heineken en de moord op Fortuyn. Kek 'Samen zijn we onuitstaanbaar' is de titel van de nieuwe expo sitie van Rob Meijer die op 15 juni in Kek in Vlissingen wordt geopend. De expositie bestaat uit vijf tien werken van Rob waarin hij kritisch maar met liefde de dagelijkse wereld registreert. De opening zal Rob zelf opluisteren met muziek en zang. De expositie is in Vlissingen te zien tot en met vrijdag 31 au gustus.

de Faam | 2012 | | pagina 17