Afscheid meester Bert na 36 jaar ROBOTCHIRURGIE: DE ERVARING TELT! Onderhoudsbedrijf Vos: bouw, timmer onderhoud Nostalgische rondvaart Rommelmarkt Ons Genoegen Rommelmarkt op Sportpark Onderzoek In ervaren handen bij het Robot Expertisecentrum Snelheid Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 13 juni 2012 De Faam pagina 13 Bert Roorda (64) uit Middel burg zit al 42 jaar in het on derwijs. Daarvan geeft hij 36 jaar les aan de Klimopschool in de Zeeuwse hoofdstad. De Klimopschool is een school voor (voortgezet) onderwijs met speciaal onderwijs aan zeer moeilijk lerende kin deren van 4 tot 20 jaar. Gerard van der Hoeven Middelburg Meester Bert heeft vele jaren lesgegeven in de bovenbouw- groepen en is de laatste jaren volledig werkzaam als stagebe geleider voor leerlingen van 16 tot 20 jaar. Daarom is hij ook een bekend gezicht geworden bij bedrijven en instellingen als Arduin, Stichting Philadelphia, het Gors en vele andere zorgin stellingen voor verstandelijk ge handicapten in Zeeland. Roorda: "Ik ben destijds begon nen op een gewone basisschool in Den Helder. Maar in die tijd deed ik al veel aan begeleiding van jongeren met een verstan delijke beperking tijdens va kantiekampen. En dat greep mij enorm. Toen er een vaca ture kwam om les te geven op een op die doelgroep gerichte school heb ik gesolliciteerd. De Klimopschool was een lot uit de loterij want er waren in heel het land maar zo'n honderd scholen die zich bezighielden met leer lingen met zo'n beperking." Meester Bert Roorda neemt na zesendertig jaar aan de Klim opschool te hebben gewerkt afscheid van zijn leerlingen en col lega's. FOTO: KLIMOPSCHOOL Veel plezier Meester Bert is er met veel ple zier jaren gebleven en noemt het een roeping. "Natuurlijk is het niet altijd even gemak kelijk, maar het is heerlijk om die mensen te begeleiden en ze uiteindelijk te kunnen plaatsen in een betaalde baan of andere werkvoorziening." Wel is er in de loop der jaren het één en ander veranderd. "De scholen waren vroeger kleinschaliger. Maar aan de an dere kant is het een voorrecht te mogen werken op een school als De Klimop." Inspectie Uit inspectie is gebleken dat wij tot de vijf procent van beste scholen van dit speciaal onder wijs behoren." Vervroegd pensioen Roorda gaat met vervoegd pen sioen en zal zeker het werk gaan missen. "Maar ik blijf actief. In mijn vrije tijd blijf ik betrokken bij verstandelijk gehandicapten en ben ik ondermeer bestuurs lid van 'Dit Koningskind', een gereformeerde vereniging voor ouders van kinderen met een verstandelijke beperking. Dus ik heb nog volop dingen te doen." Afscheidsreceptie Donderdag 28 juni neemt de Klimopschool afscheid van Meester Bert. Collega's, oud-leerlingen, oud collega's zijn welkom op een afscheidsreceptie tussen 20.00 en 22.00 uur. Middelburg Bij Rondvaart Middelburg is vrijdag 15 juni weer een nos talgische rondvaart. Hierbij vertellen de broers Johan en Jan Willem Antheunisse over wat zich afspeelde op en rond de route van de rond vaart. In de afgelopen jaren was dit een overweldigend succes met herkepbare ver halen voor en door Middel burgers. De tocht begint om 17.00 uur en duurt ruim an derhalf uur. Kaartjes zijn te koop aan de kiosk tegenover de Kloveniersdoelen. Vlissingen De Stichting Vrienden van Ons Genoegen houdt za terdag 23 juni een rommel markt aan de Ridderspoor laan in Vlissingen. Het is van 9.00 tot 12.00 uur. Spullen inleveren kan ook. Meer in formatie via 0118-850745. Vlissingen Korfbalvereniging Seolto uit Vlissingen houdt op 16 juni 'de jaarlijkse rommelmarkt. Deze is op het vernieuwde sportcomplex op sportpark Bonedijke aan de Olympia- weg in Vlissingen van 10.00 tot 14.30 uur. Er zijn veertig kramen met onder andere kleding, speelgoed, boeken, huishoudelijke artikelen en glaswerk. Toegang is gratis. Leon Janssens Bouw-, timmer- en on derhoudsbedrijf Vos is een bedrijf dat gespecialiseerd is in bouw, verbouw of on derhoud van woningen en bedrijfspanden. Eigenaar Arjan Vos was tot voor kort actief met de franchisefor- mule De Klussenier maar heeft per 1 maart zijn eigen bedrijf opgestart. "Daarmee kan ik mij op grotere projec ten richten waar ik meer dis ciplines uit kan voeren zoals timmer- en metselwerk, af werking, aanbouw, verbouw en renovatie." Arjan heeft twintig jaar ervaring in de bouw waarvan hij de laatste vier jaar zelfstandig werkte. Hij rondde diverse opleidin gen in de bouw met succes af en staat voor het leveren van degelijk werk, kwaliteit en betrouwbaarheid. "Bij het eerste contact worden de werkzaamheden besproken en kan ik een offerte opmaken. Ik sta voor een goed contact met de klant en werk met korte lij nen: één aanspreekpunt. Samen bekijken we wat de mogelijkhe den zijn, ik denk met de klant mee en geef advies." Wanneer een bouwvergunning vereist wordt, ondermeer bij een aan bouw, verzorgt Arjan het com plete traject van vergunning aanvragen, bouwtekening en alle voorkomende werkzaam heden. Voor bijkomende werk zaamheden huurt hij andere vaklui in. "Lekkages, ramen, deuren en kozijnen, isoleren, dakramen zetten of dubbel glas HRR++ Veranda's en serre, ik doe het allemaal, ook be- stratingswerk", zegt Vos. "Van fundering tot de nok van het dak kun je mij terecht." Bouw Timmer Onderhoud Vos, Rit- themsestraat 6, Oost-Souburg, tel. 06-22667206 www.vosbouwen.nl Arjan Vos uit Oost-Souburg staat voor kwaliteit en be trouwbaarheid. Hij kan alles van de fundering tot de nok van het dak uitvoeren. FOTO: LEON JANSSENS Prostaatkanker geeft in het begin meestal geen klachten. Moeite en/of pijn met plassen en bloed in de urine kunnen te maken hebben met prostaatkanker. Mocht u een van deze klachten hebben, adviseren wij u contact op te nemen met uw huisarts. Als prostaatkanker tijdig wordt ontdekt is een goede behandeling mogelijk. Patiënten met prostaatkanker die in aanmerking komen voor een chirurgische behandeling worden bij voorkeur geopereerd door een specialist met ruime ervaring op dit gebied. Een behandeling met behulp van de da Vinei Robot zorgt ervoor dat patiënten sneller herstellen van de operatie, daardoor sneller naar huis kunnen met als gevolg dat ze sneller weer aan de slag kunnen gaan. Dit alles staat of valt echter met de ervaring van de chirurg. In het Robot Expertisecentrum van het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam bent u dan aan het goede adres. In Nederland worden jaarlijks in 16 ziekenhuizen circa 1400 prostaatoperaties met behulp van een robot uitgevoerd. Daarvan wordt één op de vijf uitgevoerd door ervaren specialisten van het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam. Op basis van onderzoek in de Verenigde Staten en Europa is al geruime tijd aangetoond dat robotchirurg ie een veilige en goede behandeling is voor mannen met een zogenaamd 'lokaal beperkt' en in sommige gevallen ook voor 'lokaal uitgebreid' prostaatkanker. Onderzoek door de urologen van het Maasstad Ziekenhuis heeft dit ook aangetoond. De afgelopen 3,5 jaar zijn er in het Maasstad Ziekenhuis ruim 800 robotgeassisteerde prostaatverwijderingen uitgevoerd, naast vele andere robot geassisteerde ingrepen. Aangezien de da Vinei Robot pas relatief recentelijk in Nederland is geïntroduceerd, waren hier nog weinig gegevens over beschikbaar. De urologen hebben bij de eerste groep van 500 patiënten onderzocht of er tijdens en na de operatie problemen waren. Vast is komen te staan dat mannen na de robotoperatie sneller op de been zijn en dat zij minder vaak postoperatieve complicaties hebben in vergelijking met andere operatieve behandelingen. De meeste mannén kunnen twee dagen na de operatie weer naar huis. Het herstel van de continentie is doorgaans goed. Ongeveer 95% van de patiënten (indien jonger dan 70 jaar) is na 12 maanden weer continent. Ongeveer 60% van de mannen heeft ha 12 maanden herstel van erecties, mits de man die voor de operatie ook had. Bij kijkoperaties en open buikoperaties liggen deze cijfers lager, zeker wat betreft de potentie. Tevens is aangetoond dat deze manier van opereren met een significant lager bloedverlies gepaard gaat. De oncologische resultaten zijn vergelijkbaar met de klassieke operatieve behandelingen zoals een open of een laparoscopische prostaatverwijdering. "Dat de continentie en vooral ook de potentie vaker herstellen na een robotoperatie komt doordat met behulp van de robot zeer nauwkeurig kan worden geopereerd. De uroloog heeft een uitstekend zicht in de buik van de patiënt en het instrumentarium is zo verfijnd dat op de millimeter nauwkeurig kan worden geopereerd. Zenuwen rond de prostaat kunnen daardoor beter worden gespaard. Van belang is echter wel dat de grootte van de tumor zo'n zenuwsparende operatie toelaat. En uiteraard is ruime ervaring van de robotchirurg zelf zeer belangrijk want het apparaat doet immers helemaal niets uit zichzelf, maar wordt aangestuurd door de operateur. And practice makes perfect", aldus uroloog Sjoerd Klaver. Kijk op www.robotexpertisecentrum.nl voor meer informatie. Een afspraak maakt u via telefoonnummer 010-291 2265. Met meer dan 1.000 robotoperaties op zijn naam, waaronder ruim 800 robotgeassisteerde laparoscopische prostatectomieën, profileert het Maasstad Ziekenhuis zich in Nederland als een expertisecentrum op het gebied van robotgeassisteerde laparoscopische chirurgie. Het Maasstad Ziekenhuis beschikt als enige ziekenhuis in Nederland over twee da Vinei Robots. Ook zijn er drie medisch specialisten (uroloog O.S. Klaver, gynaecoloog M. Aktas en chirurg P.P.Coéne) werkzaam die officieel benoemd zijn tot proctor en daardoor bevoegd zijn om scholing te geven aan artsen van andere ziekenhuizen die een da Vinei systeem hebben aangeschaft. In het Robot Expertisecentrum in Rotterdam kunnen patiënten met meerdere aandoeningen waaronder prostaatkanker, vernauwing van het nierbekken, nierkanker, blaaskanker, darmkanker, baarmoederverwijdering, vleesboomverwijde- ring en verzakkingen aan de baarmoeder en vaginatop terecht voor een behandeling met de da Vinei Robot. Wie de diagnose prostaatkanker te horen heeft gekregen, kan binnen twee weken terecht bij de uroloog van het Maasstad Ziekenhuis. Binnen vier tot zes weken kan hij worden geopereerd met behulp van de da Vinei Robot. (bron: Maasstad Ziekenhuis) rel. 0118-475958 - Mob- 06-22667206 www.vosbouwen.nl

de Faam | 2012 | | pagina 13